Zehranur Betül DERE

Zehranur Betül DERE
@nonamelibrary
Ankara
118 okur puanı
16 May 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
"Sevgi alışverişinden mahrum kalanlar için zaman, yalnızca ağrı kesicidir. Lakin ağrıyı hissetmemek, yaralarımızın iyileştiği anlamına gelmez."
"Aşıkların birbiriyle bebek taklidi yaparak konuşmasının bir anlamı varmış. Çünkü sevgi bizi, onu ilk deneyimlediğimiz yere götürürmüş."
216 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Yarı Zamanlı Yalnız
Yarı Zamanlı YalnızBünyamin Kapıcıoğlu
9/10 · 4 okunma

Okur takip önerileri

Tümünü gör
216 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
"Hayatın ortak bir anlamı yoktur. Herkes kendi hayatını anlamlı hale getirmekle sorumludur." #BünyaminKapıcıoğlu esprili üslubu, akıcı anlatımı ve günlük samimi konuşma diliyle ilişkiler üzerine yaşadıklarımızı, iç seslerimizi, içimizde fırtınalar kopsa da gerçek yaşamda uygulamaya
Yarı Zamanlı Yalnız
Yarı Zamanlı YalnızBünyamin Kapıcıoğlu · Nemesis Kitap Yayıncılık · 20264 okunma
"Demek ki bazen renklerle değil; renkleri yalnış kullananlarla ilgiliydi zihinsel mide bulantılarımız. Bazen de olaylarla değil, olaylara yüklediğimiz anlamlarla ilgiliydi bunalımlarımız..."
"Çünkü anlamak, anlatanın maharetinden ziyade, anlayanın arzusuydu."
"Her hayal kırıklığında birilerini suçlamaya gerek yok. Bazen, hatta çoğu kez, doğru insanla yalnış zamanda karşılaştığımız için birle sıfırı çarpmış, sonuç olarak sıfır elde etmişizdir. Hayatın da bir matematiği vardır.
"Beklemediklerimiz şekil verir hayatlarımıza, beklediklerimiz de bunların eseridir."
"Hayalleriniz azim ve çaba gerektirir. Uğraş vermeden gerçekleşmesini umabileceğimiz her şey sadece mucizelerden ibarettir."
"Hayatının bir bölümünde idealleri için çalışmayanlar, ömür boyu keşkelerle yaşarlar."
254 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Milattan Önce
Milattan ÖnceAli Taksim
9.1/10 · 12 okunma
254 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
#MilattanÖnce Şanlıurfa ilinde bulunan Göbeklitepe' de çalışma yapan üç arkeoloğun dünyanın ilk ev sahiplerinden Sirius gezegeninin sırlarına kadar keşfe çıkaran bir serüveni anlatıyor. Profesör Gabriel Hamer, üç yıl önce Göbeklitepe' de yapılan kazı çalışmalarına katılmak için Almanya' dan gelen bir arkeologtur. Ailesi gibi gördüğü yardımcıları Pamir ve Renan ile çalıştıkları sahada bir iskelet bulurlar. Bu kemikler onları hayallerinde bile göremeyecekleri bir maceraya sürükler. Kemikler bir insana ait gibi görünse de boyutları ve kafa yapısı için aynı şey söylenemez. Bu garip yaratığın elinde tuttuğu kutuyu kurcalayan profesör, kutudan çıkan iki taşın birleşerek kızıl bir levhaya dönüştüğünü müze müdürü Erva Hanım ve kemik uzmanı olan osteolog doktor Asel' den saklar. Çünkü ona göre bu bir haritadır ve bu gizemi kendi çözmelidir. Tabii onu bu konuda Pamir ve Renan da yalnız bırakmaz. Kaledeki geçitten, yıkılan merdivenlere, tüneldeki saldırıdan, sular altında yaşadıkları zorluklara ve sonunda yer altında yaşayan ve başka bir gezegenden gelen Anka ırkına gizemine kadar bu levha onlara yol gösterir. Bu ırkın geçmişini öğrendikten sonra kendi dünyalarının geleceğinin de tehlikede olduğunu öğrenirler. Ve artık beklenmedik sona yaklaşırlar. @ali.taksimm
Oleksa Yayınevi
Oleksa Yayınevi
#Oleksiyayayınevi #bilimkurgu #kitaptavsiyesi #pamuksekerkitap
Milattan Önce
Milattan ÖnceAli Taksim · Oleksa Yayınevi · 202312 okunma
"Bir insanı kaybetmenin en kestirme yolu şudur; önce onu bu dünyada ondan başka kimsenin olmadığına inandırırsınız, sonra da aslında hiçbir zaman var olmadığına."
"Mutluluk kelimesinin en güzel tarafı dünya üzerindeki bütün dillere hiçbir anlam kaybı olmadan çevrilebilmesidir. Kötü tarafıysa, içinde bulunduğumuz zaman diliminde anlaşılabilecek bir ruh hali değil, geriye dönüp baktığınızda kavrayabileceğiniz bir zaman dilimi olmasıdır."
"Dünyadaki en zor iş hiçbir şey yapmamaktır. Çünkü tüm gücünüzü kullanmanız gerekir. Ve hiçbir şey yapmamak bütün zamanınızı alır. Sabahtan akşama kadar bir şey olmasını beklersiniz ve gün sonunda herkesten daha yorgun olursunuz."
354 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.