Antidepresan
Antidepresan kullananız var mı? Ben bugün ilk kez kullanacağım. Fakat kullananların yorumlarını okuyunca ürktüm. Kilo artışı saç dökülmesi gibi korkunç yan etkilerinden sonra duygusal körlük, okuduğunu algılyamama, kitap okurken duygusal hissizlik gibi yan etkilerinin de olduğunu öğrenmek hiç de iyi olmadı. Bana verilen ilacın adı CİTOLES. Bunu veya muadilini kullanan varsa biraz bilgi verebilir mi?

mikail çetinkaya, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

" Bu yüzden Allah ' Şüphesiz ki Namaz insanı yanlıştan ve utançtan korur' der. Eğer değiştirmiyorsa sebep siz de gizlidir, namazda değil. Kömürün siyah olması su ile sabunun suçu değildir. Arapça söylediğini sözleri anlamamamız ya da onlara yeterince önem vermemeniz belki de namazın önündeki en büyük engel. Bu sözleri kendi dilinizde okuyup öğrenmek için birazcık daha fazla çaba sarf etmeniz size büyük yarar sağlayacaktır. "

Gelin Müslüman Olalım, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 147 - Pınar Yayınları)Gelin Müslüman Olalım, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 147 - Pınar Yayınları)

https://m.youtube.com/...be&v=woy1-SUok8Y

Bu hafta sonu benim Alanya'da ufak bir yarışım var. 66 km koşup 3600 metre kadar tırmanacağız. Geçen sene 14 saat sürmüştü. Sonucumu öğrenmek isterseniz işte adres; http://www.alanyaultra.com/tr/sonuclar

Ravza Nur Koyuncu, Benim Adım Kırmızı'ı inceledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Orhan Pamuk okumalarımda 4. kitabım.
Bundan sonra Beyaz Kale 'ye başlayacağım.
Okuduğum tüm kitaplarında kurguya, uslüba ve tarihsel ayrıntılara, doluluğa hayran kaldığımı söyleyebilirim.
Benim adım Kırmızı 'da en sevdiğim şey aynısını Sessiz Ev, Kafamda Bir Tuhaflık'dada gördüğüm herkesin kendini anlatması kendince olayın yönünü göstermesi bu en sevdiğim kısım galiba.
Kitap içeriğine girmeyeceğim ama akışı sağlayan yukarda bahsettiğim ve Şekure'nin beni çeken öyküsü tabiiki katil kimi bulmak olduğunu ifade edebilirim.
Öte yandan, Pamuk kitaplarında tarih öğrenmek bir şekilde zamana dokunmak hoşuma gidiyor.
Pamuk bu kitabın da unutulmayacak.
20/03/2018-13:02

27715, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bilgeliğin başladığına ilk işaret, ölmek isteğidir. Bu yaşam dayanılmaz görünür, bir başkası ise erişilmez. İnsan ölmek istediği için utanmaz artık; nefret ettiği eski hücresinden alınıp ilk işi nefret etmeyi öğrenmek olacağı yeni hücresine konulmak için yalvarıp yakarır. Bunda belirli bir inancın kalıntısı da etkilidir; taşınma sırasında efendi koridorda görünecek, tutukluya şöyle bir bakacak ve diyecektir ki: “Bu adamın yeniden hücreye kapatılmasına gerek yok. O bana geliyor artık.”

Aforizmalar, Franz KafkaAforizmalar, Franz Kafka
Otodidakt, bir alıntı ekledi.
9 saat önce

Bir başka insanın çocukluğunu öğrenmek, onu yeniden yaşamak istemek, belli bir sevgi belirtisidir.

Yaşama Uğraşı, Cesare Pavese (Sayfa 241)Yaşama Uğraşı, Cesare Pavese (Sayfa 241)

Richard Bach
Bir şey öğrenmek için cehaletinizin güvenlik kalkanını devre dışı bırakmalısınız.

mısra, bir alıntı ekledi.
20 saat önce

Güneş! O sihirli ışınlarını ne kadar cömertçe salıyor, insanların güzleri önünde ne mucizeler yaratıyor! Oysa günışığında o kadar az insan yaşıyor ki. Güneş ışıyacak, evet, bir gün hepimiz için ışıyacak ve hepimiz onun içimizi ısıtan ışınlarında yaşayacağız. Bunu bilmek müthiş bir şey. Ama lafı bile edilmeyecek kadar önemsiz bir şeyi daha öğrenmek işitiyorum –güneş biz ikimiz için de parlayacak mı?

Darağacından Notlar, Julius Fuçik (Sayfa 52 - Yordam Kitap)Darağacından Notlar, Julius Fuçik (Sayfa 52 - Yordam Kitap)