1000Kitap Logosu
Resim
"Cahilsin; okur, öğrenirsin. Gerisin; ilerlersin. Adam yok; yetiştirirsin, günün birinde meydana çıkıverir. Paran yok; kazanırsın. Her şeyin bir çaresi vardır. fakat insan bozuldu mu, bunun çaresi yoktur."
Ahmet Hamdi Tanpınar
Bu platformun da iyice çılkını çıkardınız. Arkadaşlar bu mecrayı lütfen amacına uygun kullanınız. Twitter kullanır gibi keyfi şeyler yazmayın. Hesap engellemekten sıkıldım. Her şeyden öte: Kadın okur arkadaşlarımızı taciz etmeden, onları rahatsızlık duymayacakları şekilde eylem ve tutum içerisinde bulununuz. Duyduklarım ve gördüklerim karşısında burada olmaktan utanıyorum.
Buzdan Kalp
Peki siz de hiç çamurlu yoldan geçerken, güneşin o yakıcı sıcaklığına denk geldiniz mi ? Ben geldim.. Yarının işini dünde bırakarak ve gerisin geriye yol alarak istemediğim ruha bürünüp, atıldım sürgüne. Yapayalnız intihar ettiğimde, suretinin o meltem rüzgarlarına denk geldiği o enkaza bir daha sürüklenerek değişime ayak uydurdum… Zorundaydın, zorundaydık bu çileye muhtıra zor olsa gerek. Çırpınarak solgun benzinde , yılgın bakışlar saf tutmuş çehrenin en muteber nezdinde. Bağrında güller yetişsin diye soldu günlerim , aylarım , senelere hitaben. Yitirilen sadece seni sana getirmeye yetti. Ufukta bir mavilik , sonsuz giden bir gemi kalksa bu limandan ; uçurum kenarında olsak kayalıkların ardında, öfkeli. Gaflet uykusuna kapılmış, sonunu bekleyen kahrolası maziye terennüm etmiş, yıllara meydan okur gülümsemeler gibi. Can veren bu gülüşe yeter, her bir detay, ayrıntı… Saplantı sanırsın hesaba katmadan geçmiş günleri. Olmayan kişinin hep olmayan yasını tutuyor bu beden. Zihnimde dallana budaklana açan o zalim aynalar , şimdilerde küskün bakışlı kıza ağlar. Ve son kez görüşmek üzere hosçakal dedirtir hayat ; kalmayacağını bildiğinden, hoş!!
1K Takipçi Önerileri
Binlerce takipçisi olan, Takipçi/Takip Edilen sayısi fazla olan, 30.000'in üzerinde takip ettiği okur bulunan nerede benimle alakası olmayan insan varsa "Hakan ile benzer" tavsiyesi altında 1K sürekli bana öneri buluyor. Öneriler hiç değişmiyor. Kaliteli çok okur var bu mecrada, maalesef onları bulmanın tek yolu incelemeleri maden gibi kazıp altın aramaktan geçiyor (sadece alıntı paylaşan veya hiçbir şeye dokunmadan arşiv gibi kullanarak bu mecrayı çok fazla sayıda okur var yine, ama konu o değil su an :) ). Ortak okuduğum kitap sayısının fazlalığına göre de öneri gelse keşke. Harika olur.
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.