Ceren Yılmazer
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Ceren Yılmazer
@okuyan_ceren
v3_profil_bos
15 okur puanı
gecmis
31 May 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
v4_retweet_dolu
Ceren Yılmazer
tekrar paylaştı.
Hiçbir gölgenin bulunmadığı o dehşetli mahşer gününde, Allah-u Teâlâ ism-i Hakem’in tecellisi ile bazı kimselere özel ikram ve ihsanda bulunacak ve onları Arş’ının gölgesinde dinlendirecektir. Evet, Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Başka bir gölgenin bulunmadığı Kıyamet gününde Allah-u Teâlâ, yedi sınıf insanı, Arş’ının gölgesinde barındıracaktır: 1) Âdil devlet başkanı, 2) Rabbine kulluk ederek temiz bir hayat içinde serpilip büyüyen genç, 3) Kalbi mescidlere sevgi ile bağlı Müslüman, 4) Birbirlerini Allah için sevip birliktelikleri ve ayrılıkları Allah için olan iki insan, 5) Güzel ve mevki sahibi bir kadının gayrimeşru davetine: “Ben Allah’tan korkarım.” diye yaklaşmayan yiğit, 6) Sağ elinin verdiğini sol elinin bilemeyeceği kadar gizli sadaka veren kimse, 7) Tenhada Allah’ı anıp gözyaşı döken kişi.” (Buhârî, Ezân 36, Zekât 16, Rikak 24, Hudûd 19; Müslim, Zekât 91)
v4_retweet_dolu
Ceren Yılmazer
tekrar paylaştı.
320 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
İmam Gazali'den sonra kitaplarını, verdiği misalleri beğenerek okuduğum bir yazar Şair'ül İslam. Bu kitapta Allah'ın isimlerinin yaratılanlar üzerinde nasıl yansıdığı birbirinden güzel misallerle anlatılmış. Herkese keyifli okumalar.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
v4_retweet_dolu
Ceren Yılmazer
tekrar paylaştı.
"Her biriniz, sağ ve solunda bulunan iki hafıza meleklerinden utansın. Tıpkı iki iyi komşusundan utandığı gibi. Halbuki bu iki melek gece ve gündüz şahsınızla beraberdir." (Hâkim, Müstedrek , IV/314: Deylemi. Müsned. 6872. Beyhaki)
89 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;