1000Kitap Logosu
Ömer Süloğlu
TAKİP ET
Ömer Süloğlu
@omersuloglu
Bazingaa
Odyolog
M.Sc.
İstanbul
24 Temmuz
13 okur puanı
06 Ara 2020 tarihinde katıldı.
29
Kitap
6
İnceleme
13
Alıntı
1
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Ömer Süloğlu
Uzun Hikâye'yi inceledi.
115 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Uzun hikâye ile lise yıllarımda tanıştım. Kütüphane kitaplığının eski bir rafında, okunmaktan yıpranmış bir halde. Bir genç öylesine alıp kitabın ağzını yüzünü yamultup bu hale getirmediyse belli ki iyi bir parça dedim. Alıp bir çırpıda okudum. Yazar sanki bana içini döküyor gibiydi. Bayağı beğenmiştim. Yaklaşık 1 sene sonra sinemada afişini gördüm. Aldım bir bilet izledim. Kitaptan farklı ilerliyordu biraz, ama olsun saçmalamamışlar en azından dedim. Keza o da başarılıydı. Seneler sonra yine bir okuyayım dedim ve yine çok beğendim. Hikaye türünde başarılı bir yazar olan Kutlu'nun bu güzel eserini de herkese tavsiye edeyim dedim :)
Uzun Hikâye
8.4/10
· 22,2bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6
Ömer Süloğlu
Aşk Köpekliktir'i inceledi.
265 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Ahmet Ümit bu harika kitabında aşkı bir mucizeye, çözümsüz bir probleme, yanılsamaya, ütopyaya ve daha nice duyguya sığdırmış. Son öyküde ise "Aşk Köpekliktir" diyerek imzasını atmış. Birbirinden şaşırtıcı karakter ve hikayeleri harika bir dille aktarmış. Yıllar sonra ikinci kez okudum ve daha da etkilendim. Herkese tavsiyemdir, iyi okumalar :)
Aşk Köpekliktir
7.3/10
· 9,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
Geçecek, her şey geçer, hepsi geçer. Hatta sonra, çok sonra anılar hükmünü yitirdikten, onu iyice unuttuktan, içindeki acının yerini kocaman bir boşluk aldıktan, keşke geçmeseydi dedikten sonra, keşke acısını bir hastalık gibi yüreğimde taşısaydım desen bile geçer. Zaman insanla oynamayı seven, hem zalim hem de merhametli bir tanrıdır.
3