Reşat Nuri Güntekin, ''Biz iki biçare insanız, iki derdi birleştirirsek, belki mesut oluruz. '' derken kederlerin katışmasından saadete giden yolu hissetmiş gibidir.
Sayfa 314
Evlenicem çünküsü yok yalnız ömür mü geçer Gülben
dawn

dawn

@Dawnontheroad
·
15 Nisan 19:14
Evlenmicem çünküü
Şimdi mesela evlenmediğinizde ne yapabiliyorsunuz bakalım; -her gün parti verirsiniz -uyumayabilirsiniz hiçbir mal size”kıyamam sana uyu”demez -istediğiniz zaman istediğinizi yaparsınız -istediğiniz kadar para harcarsınız -fazla bulaşık çıkmaz,tek tabakla yemeği bitirsiniz. -maliyeti az -parayı bunlara harcamayıp gidip zengin mağazasından harika bir 20.000 liralık toka alabilrsiniz
Reklam
Rındamın
Bir ömre sığarmı bir gülüş Bir kelimeye sığarmı bir ömür Bir çift gözde rastlarmı insan hayata Bir yüreğe sığarmış Hepsi...
Alıntının alıntısı
"Birçok insan mutlu olduğunu bilmediği için mutsuzdur" demiş Dostoyevski. Belki haklıdır, bilmiyorlardır. Belki bu adam da bilmiyordur. Hatta ben de bilmiyorumdur. Tabii ya...Mutluluktan geberiyorum be Dosto. Mutluluktan geberiyorum anasını satayım. Böyle süslü laflara değil bir amaca ihtiyacım var. Bütün hatalarımı ve pişmanlıklarımı silecek, başıma gelen her şeyi, sanki ona varmak için yaşamışım gibi haklı gösterecek bir amaca ihtiyacım var.
Sayfa 30 - YKYKitabı okuyor
Reklam
Sıralamayı karıştırma ;)
Önce bir ne olup bittiğini anla, sonra ortalığı velveleye ver!
Sayfa 159Kitabı okudu
"Her ruh kendi acısının taşıyıcısı olarak bizatihi sanatkârdır..." -Hegel
Çocuğunuzu, sadece kendisi olduğu, çocuğunuz olduğu için sevin. Bizdeki büyük yanılgılardan biri, insanlarımızın kendi başaramadıkları şeyleri çocuklarından beklemesidir. Bunu yapmayın, çocuklarınıza kendi yükünüzü yüklemeyin.
Sayfa 47 - Kronik KitapKitabı okuyacak
Ağaçtan da aldık nasibimizi :D
İğde ağacı, incir ağacının aksine cazibeli kadınlar gibidir,kokusunun peşinden gider insan.
Sayfa 140Kitabı okudu
Reklam
Çocukluğunda anne ve babalarının gözünde değer bulamayanlar, ömür boyu değerini başkalarının gözlerinde ve sözlerinde ararlar.
İncirler olana kadar kalsaydın bari...
İncir ağacı baharın gelişini haber veren ağaçlardan değildir. Hiç incirler çiçek açtı, bahar geldi dendiğini işittiniz mi? İncir ağacı doğurgan ve çilekeş annelere benzer. Sütlüdür. Kayayı deler. İlle de yaşar, tırmanır, büyür, doğurur. Ne meyvesi ne çiçeği kokar. Bu nedenle inciri ısırdığım an, bir mucizeyle karşılaşmışım gibi bir duyguya kapılırım. Kendini belli etmeyen bu meyve, ne ilahî bir lezzete sahiptir.
Sayfa 139Kitabı okudu
Verilen ömür kadar sin bu sun işte ..
Fazla tevazu kibirdendir;)
"Aman estağfurullah deme eksik kalsın bıktım şu laftan, ömür boyu beklediği sö- ze, istediği şeye estağfurullah diyenden bıktım,"
Yalnızım, diye düşünme. Kendimle vakit geçiriyorum, diye düşün…
Sayfa 66
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.