- Oyun oynamaya gerek yok hayat. Ne sen çocuksun, ne benim dünyam lunapark.

büşra nur gümüşsuyu, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

Aslında her zar hilelidir. Bir yüzü biraz daha ağır, daha eğik, daha aşınmış ya da daha kaygan olabilir. Her zarın zaafı olduğu, yakınlık duyduğu bir sayı vardır. Tavlaya oturmadan önce zarların zaafını iyi bilmek gerekir. Ki ona göre oynayasınız! Tavlanın da deplasmanı vardır!

Matematik ve Oyun, Ali NesinMatematik ve Oyun, Ali Nesin
Pinar SARIKAYA, Yeraltından Notlar'ı inceledi.
 3 saat önce · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Senelerce klasik eser okumaya zorlanmış y kuşağı bünyemin nihai kararı “ben Trabzonluyum Rus Edebiyatının her türlüsüne karşıyım tabii ki de ”
şeklinde gelişmişken,en yakın dostumun çiğ tavuk olarak karşıma çıkarmasıyla başladım tekrar denemeye.Kafası karışık bir adamın kendisiyle ettiği kavgaya tanık oldum bu kitapla.Okuyucunun da kafasını allak bullak ediyor,adeta oyun oynuyor.Her satırda kendi yanlızlığınızı sorguluyor sanki daha da tek başına kalıyorsunuz.Kitap bittiğinde ruhumla oynanmış hissettim.Biraz yıldım,kendimden sıkıldım.Özetle etkilendim ama bir daha ne zaman başka bir klasik için cesaretlenirim bilinmez.Ayrıntılı inceleme tabii ki gelecek instagrama.Sevgiler.

Simurg (ϜϓſϞ), bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi

Kumar oynayan kocalar. Annelerine aşırı düşkün olan. karılarına tek rupiyi çok gören kocalar. Meryem bu kadar çok kadının nasıl olup da aynl bahtsızlığa düştüğünü. hepsinin de nasıl böylesine berbat erkeklerle evlenebildiğini merak etti. Yoksa bu. evli kadınlara özgü. kendisinin bilmediği bir oyun. pirinç ıslamak ya da hamur yoğurmak gibi gündelik bir ritüel miydi?

Bin Muhteşem Güneş, Khaled HosseiniBin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini
Pınar Yiğitcan, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

Kitabın konusu
“Vespucci külliyatı, tüm belgeler dahil yaklaşık kırk-elli sayfayı kapsadığından, oyunda kullanılan piyon sayısı az. Bu nedenle tüm piyonları tekrar oyun alanına yerleştirip tarihin bu ünlü karşılaşmasını tüm şaşırtıcı ve yanıltıcı hamleleriyle adım adım burada bir kez daha baştan sona oynamayı uygun gördüm.”

Amerigo, Stefan Zweig (ePub)Amerigo, Stefan Zweig (ePub)
Zihnisinir, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Her neyse, hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta –yetişkin hiç kimse, yani– benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim. Biliyorum, bu çılgın bir şey."

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 177 - Epub)Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 177 - Epub)

K/aralamalar

Gönülle oyun olmaz, o bir mâden; saf nûr,
Gönlün sahibi Allah, o el-Vedûd, o en-Nûr...

Ankara, 25.05.2018

Sema Öztürk, bir alıntı ekledi.
19 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"İnsanların," dedi, "toplumun kendilerine yüklediği bütün önyargıları ahmakça taşıdıkları bir deve dönemleri vardır, sonra aslan dönemi gelir; önyargılara karşı aslan gibi savaşırlar ama bir de bazılarının geçebildiği bir çocukluk aşaması vardır. En üst aşamadır bu. Hayata bir çocuk safiyetiyle bakmak ve oyun oynamak; her türlü etkiye açık hale gelmek. Yitirilen safiyeti tekrar bulmak. Bu yüzden oyun oynuyorum."

Mutluluk, Zülfü Livaneli (Sayfa 310)Mutluluk, Zülfü Livaneli (Sayfa 310)