SİZİN HİÇ BABANIZ ÖLDÜ MÜ?
benim bir kere öldü kör oldum yıkadılar aldılar götürdüler Babamdan ummazdım bunu kör oldum
Anne bak, ben kime yazılmış Çok eski bir mektubum böyle, . Derine derine saklanmış kalmış. Dünya yerinde bir uykuya yatırılmış, Hiç uyumamış. Kışlarda zor hatırası, Yazlarda tahammül yorgunu. Anne benim gönlümün kimyası ne bu böyle?
Özgürlük
Özgürlüğü öyle hafife alma Özgürlük ne yarım ekmek ne yarım ezgi O masmavi bir bulut gökyüzünde Ulaşılması güç ama İmkansız değil NAZIM HİKMET
Kompile mistik ol dedi biri, Kimdi, bir ara unuttum kendimi. Oysa hayattı bu, buradaydı, ben buradaydım, Yoktu yeri. Basitti yaşamak. Yaşarsın ve kemiklerini bırakırsın geri.
Düşlerimi süslediğim her mavilikte Şiir var....
Hanife Çıta
Hanife Çıta
- ARALIK
İlk aşkımdı, nasıldı dersen, İlk fasıldı, asıldı, Bu şiirin başındaki süt gibiydi, bırakması. Onu bırak dedin ya. Ah ne zordu. Bir vapur iskelesinde turnikenin öbür yanında. Gözümü açtığımda elektroşok veriyorlardı Eksiğimin yerine.
İlkokul öğretmenin sol elini beğenmedi, Bırak dedi. Solak ne örtmenim diyemeden Bıraktın kalemi sağ eline. Çocuklar travmatik oluyorlarmış Boşanınca babayla anne O ne ki, Bizimkiler kaç evi başımıza yıktılar Her mahallede.
Bu dünyada acı çeken tek bir insan yoktur, diyebildiğim zaman İşte o zaman ölebilirim.
Bırak kalsın masada ekmek, testide su Ayna puslu, pencere camı kirli Bırak kalsın saçların dağınık, gözlerin uykulu. Saksıdaki çiçek susuz, kedi yalını bekler bir köşede Bırak kalsın meyve ağaçta, kırlangıç havada Dama düşen ince yaz yağmuru... Yoruldun artık, bütün gün didinip durdun Toprak bile, gök bile, deniz bile bir yerde yorulur
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.