1000Kitap Logosu
Resim
Zakire Gök
TAKİP ET
Zakire Gök
@szzakire
Konuştuklarınız çoğunda, düşünce yarı yarıya katledilir. Çünkü enginlerin kuşudur düşünce, kelimelerin kafesinde kanatlatını açsa da uçamaz.
517 okur puanı
04 Tem 2020 tarihinde katıldı
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Kısacası, tüm insan ırkı memnun. Daima, bıkıp usanmadan, yıkılamaz şekilde memnun. Dini ne olursa olsun, başındaki efendi kaplan da ev kedisi de olsa hep mutlu, minnettar, gururlu... Ger çekleri söylüyor muyum? Bunu yaptığımı biliyorsun. İn san ırkı neşeli mi? Olduklarını biliyorsun. Katlanabileceği ve yine de mutlu olabileceği şeyleri bir hayal et. Önleri ne acı gerçeklerden oluşan bir sistem koyarak neşelerini kaçırabileceğimi düşünerek beni çok onurlandırıyorsun. Bunu hiçbir şey yapamaz. Her şey çoktan denendi. Başarı sağlanamadı. Sen de lütfen kafana takma.
Hiç abartmadan, yalnızca basit bir gerçeği söylüyorum. İnsanın doğruyla yanlışı ayırabilmesi gerçeği, diğer varlıklara karşı olan düşünsel üstünlüğünün ispatı. Fakat yanlış yapabiliyor olması gerçeği de yapamayan herhangi bir varlık karşısındaki ahlaki yetersizliğinin kanıtı. Bu görüşün çökertilemeyeceğine inanıyorum.
1
2
3
4
...
425
4.249 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.