İarea, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

"Yasak, dokunmayla açığa çıkan dürtüden daha güçlüdür."

Totem ve Tabu, Sigmund FreudTotem ve Tabu, Sigmund Freud
mrtdgdvrn, Seks Yapma Sanatı'ı inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Her ne kadar ülkemizde cinsellik bir tabu olsa da;yaratılış gereği insanın temel ihtiyaçlarından biri olan cinsellik,toplumda konuşulması ayıp sanılan ve gençlerin kulaktan dolma,arkadaşlardan,medyadan yalan yanlış öğrendikleri bilgiler sebebiyle sağlıksız bir cinsel yaşam süren nesiller yerine,cinsel yaşam konusunda temel bilgiler veren,doğruları anlatan,merak edilen konular konusunda yardımcı olacak bir kitap.Bir hekim olarak temel düzeyde mutlu,doyumlu ve sağlıklı bir cinsel yaşam için önerebileceğim bir kitap.

İarea, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor

"Evhamlı hastalar en fazla şu belirsiz sezgiyi dile getirebilirler: Yasağın ihlal edilmesi sonucunda, çevrelerindeki belirli bir kişi zarar görecektir."

Totem ve Tabu, Sigmund Freud (Sayfa 91)Totem ve Tabu, Sigmund Freud (Sayfa 91)
İarea, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okuyor

"Bir insanın mülkiyetinde olup, sürekli kullandığı bir şey, diğer insanlar için daimi olarak tabudur."

Totem ve Tabu, Sigmund FreudTotem ve Tabu, Sigmund Freud

Mükemmel bir kitap mutlaka okunmalı. Dili oldukça ağır. Tanrı fikrini sorgulayabilirsiniz. Gerisi tamamen size kalmış. Psikolojiye ilginiz varsa hoşunuza gidecek. İsim vermenin doğru olmadığını düşünüyorum ama lütfen iyi bir çevirisini okuduğunuzdan emin olun. Kitabı ikinci kere almak zorunda kaldım.

İarea, bir alıntı ekledi.
18 May 11:04 · Kitabı okuyor

"Birinci Dünya Savaşı, Avrupa kültürünün sağduyulu olduğuna ve hümanizm açısından diğer bütün kültürlere üstün olduğuna yönelik yanılsamayı, temelden sarsmıştı."

Totem ve Tabu, Sigmund FreudTotem ve Tabu, Sigmund Freud
Mehmet Ali ŞAN, Huzursuzluk'u inceledi.
 17 May 11:14 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Mardinli yaşlı bir kadın etajerin adını nasıl biliyor? Romandaki Mardinli kişiler nasıl oluyor da bazen Istanbul Türkçesi ile bazen Mardin ağzı ile konuşuyor? Kurguya hiç girmeyeyim bile. Popüler olanı, neredeyse tabu olan şeyleri sevme hastalığımızın bir tezahürü bu kitabı sevmek. Anca günümüz romanları içinde kıymeti olabilecek bir eser. "Niçin dünya çapında bir romancımız yok"un cevabı. Bu eserleri göklere çıkarırsak çıtayı belirlemiş oluruz.
Bir kişi, bir şekilde geçmişle ilgili bir şeyleri merak eder ve onu araştırmaya koyulur ve roman olusuverir. Serenad da bu şekildeydi.
Bir Ahmet Hamdi, Peyami Safa değildir. Ama günümüz romanlarina kıyasla fena değildir, hatta iyidir bile.