İş hayatından öğrendiğim, hiçbir işin zamanında ve eksiksiz bitmeyeceğiydi.
Sayfa 19 - Can Yayınları (74 Mercedes)Kitabı okuyor
Bir Zamanlar Biz : )
Tanrı başlangıçta şeytanla yakın dosttu ve hatta onu diğer meleklerden üstün tutardı, öyle ki diğer melekler evrende onlarınkinden daha yakın bir dostluk olmadığını anlatıyorlardı.
Sayfa 201 - Kırmızı Kedi Yayınevi, 18. BaskıKitabı okuyor
10 Temmuz 1921'de başlayıp, Altıntaş ve devamı muharebelerinde son şiddetine varan Yunan saldırıları, cepheyi çökertmişti. Şimdi her şey omuzlarına yükleniyordu. Ankara tam bir panik havası içindeydi. Göç başlamıştı. Büyük Millet Meclisinde gene sorumlular aranıyordu. Tanrı Moloh, gene kurban
Sayfa 443 - Remzi KitabeviKitabı okudu
Sayrılıklar elbette Tanrı'nın buyruğudur ama Tanrı onları sağıtmak için imkanlar sunmuştur. Şifayı doğanın gizeminde muhafaza etmektedir. Kişioğluna düşen arayıp bulmak, usulca kullanmaktır.
I Bin atlı akınlarda Serpilmemiş memelerimizle Ve yeni yetme erkekliğimizle Yendik Tanrı yaratmış devleri. II Bin atlı o gün işaretsiz Parmaklarıyla sallandı olduğu yerde Büyüdü de ve büyüdü sular Bir emrivakiyle. III Tomucuktu açtı gözbebeklerinde güller Çürüyen mermer kadın, paslanan kılıçta dolanan saçlar Sütleri düştü örülmüş taşlara, mezar Bin atlı akınlarda Üzengide döller Çiğnendi Kara, başka ve dışta.
Mary Banu

Mary Banu

@Mary_Banu
·
30 Kasım 19:57
"Bizler belki başlangıçta ve bir anlamda 'Çocuk ve Allah' kitabından çıkmış olabiliriz; Yahya Kemal’e karşı gelerek ve (ama) ona bağlanarak. (Şimdi benim burada söylediğim bir tek tümcedir değil mi? Yazın tarihçileri, eleştirmenleri bunu da kısaltırlar, keserler makasla; 'nezih' ve 'muhtasar' kılmak için."
Sayfa 21 - Beyaz Yayınları
youtu.be/SCG-5_NUsgQ?si=... Kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerdesin. Su olsan kimse içmez, Ölür de susundan Yol olsan kimse geçmez, Sarp kayalara uğratır da yolunu Elin adamı ne anlar senden? Çıkarsın bir dağ başına, Bir ağaç bulursun Tellersin pullarsın Gelin eylersin. Bir de bulutları görürsün, bir de bulutları görürsün Bir de bulutları görürsün Köpürmüş gelen bulutları Başka ne gelir elden? Çın çın ötüyor yüreğimin kökünde şu dünyanın ıssızlığı Tanrı kimsenin başına vermesin böyle bir yalnızlığı! -
Yaşar Kemal
Yaşar Kemal
"Özgürlük kurşunlanıyor. 'Öldürme' hakkı en önde gelen hak bu ülkede. Tembellik erdem olmuş. Milliyetçilik suç. Muhafazakarlık bir tarih hatası. Tanrı otuz yaşın üstünde. Genç olmak tek din. 'Ahlak' kirli ayaklardan farksız, işe burun kıvırma moda. 'Aşk' penisilin almayı gerektiren bir hastalık. Evde annenin yüreği kan ağlarken bitli ve çıplak bir oğlana çiçek uzatmak 'Aşk'. Sevgi yabancılar için, aile için değil.
Sayfa 41 - Parantez YayınlarıKitabı okuyor
Teizm Tanrı adına geleneksel tarımı, hümanizmse İnsan adına modern endüstriyel tarımı meşrulaşturır.
Tanrı en büyük özeni erkeği yaratırken gösterdi diye yazar kitaplar, çünkü erkek başlı başına bir dünyaymış. Anlatılan kadın olmalı bana kalırsa, çünkü kadın aydınlık bir gökyüzü; gökyüzünün yeryüzüne üstün olması gibi, kadın da erkekten daha güzel. Hele şu gözlerimin önünde duran...
Sayfa 78
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.