tutku taşer, bir alıntı ekledi.
12 Mar 03:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İşte şimdi burada oturuyorum. Onun olmadığı bir hayatı yaşamak istemediğim kadının, içinde benim olmadığım bir hayatı yaşamasını sessizce seyrediyorum."

Dört Kısacık Saniye, K. A. TuckerDört Kısacık Saniye, K. A. Tucker
tutku taşer, bir alıntı ekledi.
08 Mar 16:30

"Alıp başımı gidiyorum.Uzaklaşıyorum seslerden, bağırışlardan, hüsranlardan. Uzaklaşıyorum hilelerimden, hatalarımdan, pişmanlıklarımdan. Olmam gereken her şeyden ve olamayacağım her şeyden uzaklaşıyorum. Çünkü bunların hepsi bir yalan."

Bir Küçük Yalan, K. A. TuckerBir Küçük Yalan, K. A. Tucker
Leandre, bir alıntı ekledi.
06 Mar 14:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanların düşünmesini, düşündüklerini söylemesine izin yok; kitaplar yakılıyor...

Berlin Bir Mozaik, Eva Tucker (Sayfa 128)Berlin Bir Mozaik, Eva Tucker (Sayfa 128)
Sıla A., Kutsanmış'ı inceledi.
01 Mar 21:30 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Herhalde dünya üzerinde en gıcık olduğum şey erkekleri soğuk, kaba, odun veya orangutan olmaya iten kitaplar. Öyle olursa kadınlar tarafından sevileceğine gerçekten inandırmaya çalışan kitaplar. Evet evet kesinlikle o adam size karşı aşırı yumuşar pamuğa döner canım tabi ki inanın buna. Ama inanmıyorsanız buyrun bu kitaba.
Buyurun Tucker'ı tanımaya...
Bu kitabı üçüncü okuyuşum ve hâlâ Tucker'ın sevgisi beni derinden etkiliyor. Clara'ya ne kadar sinir olursam olayım Tucker yüzünden ona kızamıyorum bile.
Yazar bunu çok naif bir şekilde anlatmış bana kalırsa. Küçük bir bakışı tanımlayarak yahut kıyıda köşede kalan bir cümleyle.
Bilemiyorum belki benim abartımdır. Erkeklerin kaba saba olmasının gerek olmadığına dair inancım yüzünden Tucker benim için özeldir.
Bildiğim tek bir şey var; kaderimizi kendimiz seçeriz Clara!

Quincy, bir alıntı ekledi.
01 Mar 16:08 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Kıskandın mı, Bay Cıvık Patates Salatası?"
"Kıskanmak mı? Bende bu varken mi?" Tucker gözlüğünü çıkarıp sapının ucunu ısırırken gözlerini kısarak baktı. Güldüm.

Seni Ben Uydurdum, Francesca Zappia (Sayfa 169 - Pegasus Yayınları)Seni Ben Uydurdum, Francesca Zappia (Sayfa 169 - Pegasus Yayınları)
Quincy, Seni Ben Uydurdum'u inceledi.
01 Mar 16:01 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

If I Had Made You Up - The Young Romance


Harika bir kitap okudum, aslında bu kitap beni biraz korkutuyordu.. Beni yanılttığı için mutluyum. Unutamayacağım kitaplar arasında yerini aldı.

Kitaptan neden bu kadar hoşlandığımı elimden geldiğince yazmak istiyorum.

İlk olarak, okurken hiçbir şekilde başka bir hikayeyle benzerliğini görmedim. Tamamen özgündü. Farklıydı. Alex'ten tutun, okul müdürü McCoy'a kadar. Herkes kendi kafasındaydı ve bu çok güzeldi.

Kitapta sadece Alex'in hastalığı ve halüsinasyonları üzerinde durulmayıp, bir efsanenin olması, herkesin farklı dertlerinin olması ve bir yerde birleşmesi bir yazarın ilk kitabı için gerçekten iyiydi.

Meijer'deki Mavi Göz'le karşılaşma olayının üzerinden on yıl sonra başlıyor kitap. Alex'in yeni okuluna başlamasına az kalmış oluyor ve Finnegan'da çalışıyor. -Şöyle bir şey var Finnegan bile değişikti. Kitaptaki her şey farklı. Belki de ben büyütüyorumdur ama yine de bana öyle geldi.

Finnegan'da çalışırken yanında Tucker var, Tucker'la konuşurken Miles içeri giriyor. -Şimdi bu biraz saçma olacak biliyorum ama Miles'ın gözlüklerini elimde olmadan güneş gözlüğü diye hayal etmiştim. Neyse.

Tucker, Alex'i Miles hakkında uyarıyor ve tabii ki bu uyarılar boşa. Alex, Miles'a yemeğini götürmeye gittiğinde içine büyük bir şüphe yerleşiyor. Miles, Mavi Göz olabilir mi?

Finnegan'da yaşanan tatsız olaydan sonra Miles ve Alex'in yolları ellerinde olmadan birleşmeye başlıyor. Alex'in dolabı Miles'ın dolabıyla yan yana, bütün dersleri aynı yani aynı sınıftalar, Alex, Miles'ın grubuna katılıyor. Zorunluluktan ama olsun.

Gruptaki herkese -Theo, Evan, Ian, Art, Jetta- içim ısındı. Yabancı hissetmedim desem daha doğru olur herhalde. Yabancı hissetmemem çok önemliydi. Cliff ve Ria zaten ayrı bir dünyaydı, nasıl bir ilişkileri olduğunu hala çözebilmiş değilim.

Alex ve Miles arasındaki ilişkinin gelişimi kitap hakkında en sevdiğim şey oldu. Tamam on yedi yaşında olabilirler, bu akılları beş karış havada demek değil her zaman.

Sırasıyla birbirlerine yaptıkları pislikler beni bayağı güldürmüştü. Daha sonrasında Miles'ın sırf pislik olsun diye Celia'ya Alex'i de çağırırsan gelirim demesi gerçekten hoştu. Partide olanlar zaten ayrı bir dünya, aklımdan çıkmayacak bir ikili var; NANE VE HAMURİŞİ.

Her şeyin birbiriyle bağlantılı olması, olayların sıkmadan ilerlemesi, halüsinasyonların hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu Alex'le birlikte öğrenmem mükemmeldi. Gerçekten çok hoş bir kitaptı. Ne kadar beğendiğimi yazıp durabilirim.

Gunthrie, skor tabelası, Stella, June, McCoy, Ria, Tucker, Miles, Alex, Piton, Finnegan, Finnegan'ın Sihirli Sekiz Topu, Erwin, Miles'ın oyunu, Naziler, Komünistler, Mezar kazıcı, ıstakozlar, Meijer, Charlie, Crimson Falls, Woolands, Celia, East Shoal Eğlence Amaçlı Sporu Destekleme Kulübü ve elbette vazgeçilmezim NANE VE HAMURİŞİ…

Yıllar sonra tekrar okumak isteyeceğimi düşünüyorum, bunu düşünmemin nedeni kitabın sonu olabilir. Mutlu bir sondansa, ucu açık ve belirsiz bir sonu tercih ettiğim için.

Belki de okuduğum her şey bir yalandı. İşte bu yüzden, bu belirsizlik, beni kendine çeken bu.

Leandre, bir alıntı ekledi.
25 Oca 22:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'' Üzülme canım, ağlama. Annen yakında gelecek. ''

Elisabeth çocuğu avutmaya çalışırken, bu söylediğinin yalan oluşundan rahatsız değildi. Bazen sözcükler kendi başlarına bile tedavi edici etki gösterirdi. Belli zamanlarda o sözlerin söylenmesi gerekirdi... arkası gelmeyecek olsa bile.

Berlin Bir Mozaik, Eva Tucker (Sayfa 16 - Can Yayınları 1. Baskı Eylül 2007)Berlin Bir Mozaik, Eva Tucker (Sayfa 16 - Can Yayınları 1. Baskı Eylül 2007)
Sevgi Sertel, Anomali'yi inceledi.
25 Oca 12:26 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ve serimin son kitabı “Anomali” de bitti :(
4 kitap nasıl bitti ben anlamadım ve keşke daha uzun bir seri olsaydı dediğim seriler arasında yerini aldı.

Evangeline dönüştüğü yeni hayatına alışmaya çalışıyor ve bu güçlerini henüz çözemedi. Oysa arkasında bilmediği çok şey var.

**Tüm sırlar teker teker aydınlanıyor…
**Lanet’in izleri çözülüyor…
**Vigo hepsine karşı cephe aldı ve şehri yok etmek üzere…
**Takdir perilerinde ki muhteşem olay :) :)
** Gözcüler ayrı, diğer cadılar ayrı, Vigo ayrı ve kaçak Mutant ve dönüştürdüğü çaylaklar ayrı ayrı savaşı başlatıyor... Tüm şehir yerle bir…
**Evangeline ve dostları İnsanlığı ve şehri kurtarabilecekler mi? Yoksa her şeyin sonuna mı geldiler?

Son kitabında çok fazla yorum yapmayacağım, zira bu sefer spoi vermiş olurum.
Yazarın hayal gücüne hayran oldum, son kitabı gerçekten şahaneydi…
Olayları çok güzel kurgulamış ve her seferinde yeni yeni sürprizler ile şaşırtmaya devam etti.
Özellikle finali daha güzel olamazdı.
Hiç aklıma gelmeyen muhteşem bir final ile seriye veda ettim :)
Fantastik severler bu seriyi çok seveceksiniz :)

Sevgi Sertel, Sadakat'ı inceledi.
24 Oca 10:27 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ve serimin 3. Kitabı “Sadakat” da bitti :)
Yazarın süper bir kurgusu var, her kitap da yeni fantastik olaylar, yeni sürprizler, yeni heyecanlar.. Kitapları su gibi akıp bitiyor. Yazarın diğer serisini de mutlaka okuyacağım :)
Bu kitabı daha da çok sürprizlerle doluydu. “Yok artık” bu kadar da olmaz dedim durdum :D :D
Evangeline yı ulaşmak isteyen cadı amacına ulaşmış ve sığınağı yerle bir etmiştir. Ancak Sofi her zaman önceden önlemini aldığı için onu bu sefer de başka bir yere ışınlar.
Büyüsünün ters gitmesi sonucu yanlışlıkla yarattığı farklı bir türün yaşadığı bir kabile dir burası ve olaylar olaylar :)
Orada lanetinden kurtulacak bir ayin yapılmasını kabul eden Evangeline nin başına daha neler gelecek :)

**Cadıların toplanması ve savaş planları….
**Gözcülerin kendi ordusu ile yaptığı planlar…
**Kitaba yeni giren güçlü Vampir Lilly ve ekibi…
**Esir alınan Veronica…
**Bishopun acı kaybı…
**Julian’ın gizlediği gizli dövmesi ve duyulduğunda olacaklar…
**Ortaya çıkan sahte Nathan :) ve onun olağanüstü gücü
**Güçlü bir cadı olan Sofi nin çaresizliği ve pes etmeyişi
**Mortimer ve Viggo nun bekledikleri nihai karar…
**Takdir perileri ve yeni gelişen olaylar…
**Ve başlayan savaş…

Çok dolu dolu bir kitaptı, ah yazacak o kadar çok şey var ki :)
Final yine bomba gibi bitti tabi :) 4. Kitabı ile dün akşam start verdim…
Fantastik severlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sevgi Sertel, Sığınak'ı inceledi.
23 Oca 12:06 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ve serimin 2. Kitabı “Sığınak” bitti ancak yeni yorumlayabiliyorum.
İlk kitabı “Lanetli” bomba bir yerde bitmişti. Evangeline paralel dünyalar arası yolculuğu esnasında oradaki 4 vampir dostunu (biri deli gibi aşık olduğu Caden) kendi dünyasına getirmek isterken, büyü yine ters tepmiş ve 700 yıldır insan kanı görmemiş 100 civarı gözü dönmüş vampirle birlikte evin bahçesinde bulmuştu kendini.
Sevdiği Caden de kana karşı koyamayıp ona saldırmaya kalkınca, Cadı Sofi Evangeline’yi korumak için onu çok uzak da karların arasında bir dağ kulübesine ışınlar.

Ve ikinci kitabımız da buradan devam eder :)

Evangeline sevdiği ve onu ölümüne koruyan devasa vampirköpeği Max, eski evlerinde uşak olarak bildiği Leo, Anne Babası katledilen Julian ve onun kız kardeşi ile o dağ kulübesinde yaşamaya başlar çünkü lanet hala devam ediyordur.
Evangeline’nın hayatı tehlikede. 2000 bin yaşında iki vampir peşinde, güçlü başka bir cadı peşinde… Saklanmak zorunda…
Manhattan da ise işler iyice karıştı. Vampir ve Cadılardan nefret eden Gözcüler her yerde ve saldırı için hazırlık yapıyorlar. Diğer yanda Cadı Sofi evinin bahçesinde mahsur kalmış kana susamış Vampirleri sakinleştirmek zorunda. Kızkardeşi hala lahitin içinde mahsur, onu kurtarmak için doğru büyüyü bulması gerek.

Bu kitap da ilave farklı türlerde dahil oldu :)
Yazarın hayal gücü süper, kitaplar çok akıcı.
Hafta sonu bir gece de bitirdim kitabı, elimden bırakamadım.
Bu tür sevenler kitabı kesinlikle çok beğenecekler :)
3. Kitabına başladım ve oda bitmek üzere…
Fantastik severler kesinlikle tavsiye ediyorum…