İyi bir Arapça-Türkçe sözlüğe ihtiyacım var önerebilecek olan var mı?

Son Kitap Bükücü, bir alıntı ekledi.
21 dk. · Kitabı okuyor

Bakara 44
İnsanlara iyilik emreder de kendinizi unutur musunuz? Hâlbuki kitap okuyorsunuz, artık akıl etmez misiniz?

Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 7 - Batın yayıncılık)Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 7 - Batın yayıncılık)
Erdinç BİGE, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

Sözcükte Anlam Kötülenmesi Örneği
"Bayağı (< bayakı)" sözcüğünün ilk anlamı (Eski Türkçede), "önceki, daha önce sözü edilen"dir. Sözcükte anlam kötülenmesi olmuş; sözcük bugün, "değersiz, aşağı,alçak" temel anlamında kullanılmaktadır.

Türkçe Dersleri 1. Kitap, Hüseyin Toptaş (Sayfa 183 - PapatyaBilim Üniversite Yayıncılığı)Türkçe Dersleri 1. Kitap, Hüseyin Toptaş (Sayfa 183 - PapatyaBilim Üniversite Yayıncılığı)
Erdinç BİGE, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

Sözcükte Anlam İyilenmesine Örnek
"Çocuk" sözcüğünün ilk anlamı "domuz yavrusu", temel anlamı "insan yavrusu"dur.

Türkçe Dersleri 1. Kitap, Hüseyin Toptaş (Sayfa 183 - PapatyaBilim Üniversite Yayıncılığı)Türkçe Dersleri 1. Kitap, Hüseyin Toptaş (Sayfa 183 - PapatyaBilim Üniversite Yayıncılığı)
Hakan Can, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

O takva sahipleri, bollukta ve darlıkta bağışta bulunanlar, öfkelerini yutanlar ve insanların kusurlarını affedenlerdir. Allah da iyilik yapanları sever.
Âl-i İmran Sûresi/ 134

Kur'an-ı Kerim'in Açıklamalı Türkçe Meali, Kolektif (Sayfa 134)Kur'an-ı Kerim'in Açıklamalı Türkçe Meali, Kolektif (Sayfa 134)
Tuba Çadır, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Âl-i İmran(129)
Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir.

Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi YazırKuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Türkçe yazılmış bir şiirde buluşabilme ümidiydi içimde sakladığım o tarifsiz duygu. Halbuki biz, aynı dilde yazılmamıştık. Sonra öğrendim ki aynı alfabeye bile mensup değilmişiz....

Zeynep Aydın, bir alıntı ekledi.
22 saat önce · Kitabı okuyor

Tâhâ Suresi
O dipdiri yaşam kaynağı ve yarattıkları üzerinde titreyenin önünde yüzler saygıyla eğilecek. Üzerinde kul hakkıyla gelenin soluğu kesilecek. !

Yaşayan Kur'an - Türkçe Meal (Metinli), Recep İhsan Eliaçık (Sayfa 309)Yaşayan Kur'an - Türkçe Meal (Metinli), Recep İhsan Eliaçık (Sayfa 309)