Giriş Yap
380 syf.
·
26 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabın çevirisi oldukça kötü geldi bana, Türkçe cümle yapısına uygun bulamadım çoğu cümleyi. Tabi yine de çevirmeni tebrik ediyorum, sen yap deseler ne çıkardı düşünemiyorum. Yazılan dönemi düşünürsek gerçekten büyük bir yazar. Başlarda biraz sıkıcı gelse de, odaklandıktan sonra oldukça akıcı. Ancak başka bir çeviriyi tavsiye ederim. Günümüz yaşamıyla, dönemin yaşamını, aile yapısını sık sık karşılaştırırken buluyorsunuz kendinizi. Allah herkese hayırlı evlat versin.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
100 syf.
·
Puan vermedi
GENÇ KIZ KALBİ Selamlarrr. Mehmet Rauf okudunuz mu hiç? Resmi kaydırıp alıntıları okuyarak kitaba hakim olabilirsiniz. Benim okuduğum ilk kitabıydı ve beklediğimden daha akıcı ilerledi. Dili belki eski Türkçe sözcükler ile ağırdır diye düşündüm ama çok rahat okudum ve sevdim.Kitap bir hikayeyi günlük şekilde anlatmış. Pervin'in tuttuğu günlüğü okuyoruz yani. Kitabın içeriğinde ise Pervin'in İstanbul'a olan ilgisini okuyoruz bir kaç sayfa, sonra tabi çok hayal ettiği o İstanbul'a amcasına kalmaya geliyor. Ordan sonra da yaşadığı hayal kırıklığını, eleştirilerini ve yaşadığı aşkı okuyoruz. Günlükleri okurken en çok hoşuma giden sayfalar dönemin evlilik anlayışına, kadınların haklarına, eşitsizliğe değindiği kısımlardı. Dönemi eleştiriyor dedim ama aslında günümüz de de o anlayışta insanlar halen var. Çok uzun olmayan akıcı ve güzel bir Türk Edebiyatı'ydı. Tavsiye ederim keyifli okumalar.
Bir ülkenin gücü; tankı,topu,parası değil, imanlı evlatlarıdır.
Surda bir gedik açtık;mukaddes mi mukaddes!Ey kahbe rüzgar, artık ne yandan esersen es.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bir gençlik,bir gençlik,bir gençlik,zaman bendedir ve mekân bana emanettir! şuurunda bir gençlik. Necip Fazıl Kısakürek 'in hitabesi
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14