Uzun bir yolu, ancak gün be gün adım adım ilerleyerek kat edebiliriz. Yoksa, ömrü yılın ilk gününden ilerisine vefa etmeyen yılbaşı kararlarıyla kalırız.
Sayfa 33
Kazanan Talihliler
Esma
Esma
Mâsiوâ
Mâsiوâ
Elfaff
Elfaff
İtrailin kafasını kesen
İtrailin kafasını kesen
müteneffir
müteneffir
Yedek Talihliler
Canan Keleş
Canan Keleş
Beyzanur
Beyzanur
B.nur
B.nur
onlinecekilisyap.com/cekilis/nedamet... Lütfen kazananlar, eksiksiz şekilde, tam adres, isim soyisim ve telefon numarasını göndersin. Not: kargolar alıcıya aittir.
mitrailleuse

mitrailleuse

@mitraileuse
·
27 Kasım 13:31
Nedamet Dergisi 1. Sayı
Nedamet Dergisi 1. Sayı
'yı bu gönderiyi beğenen, paylaşan, yorumlayan 5 kişiye hediye ediyorum. 30 Kasım itibariyle...
95 syf.
·
Puan vermedi
Gün biter, gülüşün kalır bende...
Nasıl da sessiz yaşanıyor, gürültüler ortasında...
Ahmet Telli
Ahmet Telli
'den okuduğum ilk şiir kitabı ve sonda olmayacak. Kitapda ki şiirler sizi sımsıcak, ruha dokunan, içten, samimi bir şekilde karşılıyor. Yazarımızın şiirlerini okurken her duyguyu hissediyorsunuz. Dizelerin arasında gezinirken ruhunuz bazen Özgür, bazen tutsak. Bir dizesinde; kavgadan uzak kalmışsan, sevda'dan da uzak kalmışsın diyor yazarımız ve hayata dair güzel tespitlerde bulunuyor şiirlerinde. Şiir okumayı seviyorsanız mutlaka okumalısınız. İnsana en çok şiir yakışıyor, Sonra yeryüzüne Yağmur, gökyüzüne mavi Ve en çok insana vefa, Yüreği sevda, gözlere haya Ve en çok yaşamak yakışıyor, İnsanca, sevdaca, duruca... Ve insanca yaşamak için hayatınızdan şiiri, sevgiyi, aşkı, vefa'yı, samimiyeti, dostlukları eksik etmeyin keyifli okumalar dilerim.
Belki Yine Gelirim
Belki Yine GelirimAhmet Telli · Everest Yayınları · 20194.624 okunma
Ey gönül!
Dikkat et âhir zaman bu! Nefsine uyup da sûrete aldanma! İblisin bile mâşallah dediği kullar var. Seveceksen sev vefâ nedir, takvâ nedir bileni! İçinde Cennet saklayan virane kullar var.
Mevlana Celaleddin-i Rumi
Mevlana Celaleddin-i Rumi
Aşk, çaresiz bir dertdir. Aşk kederinin ilacı ne cimriliktir, ne de iki yüzlülüktür. Gerçek aşka, ne vefa vardır, ne de cefa.
İnsan için gerekli olan şeyler: •Kitap dolu ev •İlim dolu sadır •Bilgi dolu satır •Amel dolu defter •Sevgi dolu kalpler •Çiçek dolu bahçeler •Vefâ dolu dostluklar •Refîk dolu yolculuklar •Tecrübeler dolu elemler •Mürekkep dolu kalemler •Samimiyet dolu gönüller
İbrahim Oruç
İbrahim Oruç
“Kaldı bu silinmez yaşamak suçu üzerimde.”
Paşama bak bee.. Var mı başka isteğin
Sen öyle kadınlardansın ki kocan kim olsa aynı vefa ve temizlikle onun olacaktın. Ben bu benim olan şeyi elimi uzattığım zaman alacağımı biliyorum. Bu benim olan şey de benim elimi uzatacağım dakikayı beklesin!
312 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
20 saatte okudu
Türk askerinin yaşamak için tek çaresi vardır. O da şerefini korumak!
Değerli silah arkadaşlarım, Türk askeri için namus, şeref, vicdan, ahlak, karakter, vefa ve cesaret vazgeçilmez niteliklerdir. Atatürk’ün dediği gibi, Türk askeri fedakârlar sınıfının en önünde olmak zorundadır. Türk askerinin yaşamak için tek çaresi vardır. O da şerefini korumak! Haksızlıklar karşısında eğilmediniz. Bunun zıddı davrananların, haklarıyla beraber şereflerini de kaybedeceğini çok iyi biliyorsunuz. Bizim şerefimiz ve onurumuz, yaşadığımız adaletsizlikler karşısında en büyük gücümüzdür, silahımızdır. Bizler ve ailelerimiz için yapılacak tek şey de şerefimizi korumaktır. Türk milleti, Türk ordusuna karşı yapılan haksızlıkları artık fark etmiş ve anlamıştır. Bütün yapılanlara rağmen kamuoyu araştırmalarında, Türk ordusu bugün de en çok güvenilen kurumların başında gelmektedir. İşte bunun içindir ki dün olduğu gibi bugün de millet, ordusuna sahip çıkacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın!
Suçlamalara Karşı Gerçekler
Suçlamalara Karşı Gerçeklerİlker Başbuğ · Kaynak Yayınları · 2013323 okunma
Güzelsin bî-bedelsin şûhsun âlüftesin cânâ Söz olmaz hüsnüne gelmez nazîrin âleme hakkâ Senin her cevrine bin cân ile sabr eylerim ammâ Beni pek öldürür ey bî-vefâ ellerle bâzârın
Sayfa 108Kitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.