Feyzullah AKYEL, bir alıntı ekledi.
Dün 03:09

Bir kadın bana, "Seni seviyorum, çünkü zekisin, çünkü namuslusun, çünkü bana armağanlar alıyorsun, çünkü zamparalık yapmıyorsun, çünkü bulaşık yıkıyorsun," derse, hayâl kırıklığına uğrarım; bu aşkta çıkarcı bir yan vardır. Şöyle bir cümle duymak kimbilir ne güzeldir: "Zeki olmamana, namuslu olmamana karşın, yalancı, bencil, alçak olmana karşın senin için deli oluyorum." 

Yavaşlık, Milan KunderaYavaşlık, Milan Kundera
Delal yaman, bir alıntı ekledi.
 25 May 19:02 · Kitabı okuyor

' Sanal ve gerçeğin birbiri içine girerek melez yaşama biçimleri ürettiği bir dünyada, yavaşlık aslında sahicilik arayışıdır.'

Yavaşla, Kemal Sayar (Sayfa 12)Yavaşla, Kemal Sayar (Sayfa 12)
arifsahin, bir alıntı ekledi.
25 May 16:28 · Kitabı okuyor

"Yalnızca çekingen insanların susmaktan korktuklarını ve nasıl yanıtlayacaklarını bilemedikleri sorularla karşılaştıklarında kendilerini gülünç duruma düşüren karmaşık cümlelere sarıldıklarını bilir."

Yavaşlık, Milan KunderaYavaşlık, Milan Kundera
arifsahin, bir alıntı ekledi.
25 May 16:16 · Kitabı okuyor

"Kendi yaşamında bir sanat yapıtının malzemesini görme saplantısında yaşar dansçının gerçek ruhu; ahlâk konusunda söylev çekmez o, onu dansa dönüştürür! Yaşamının güzelliğiyle dünyayı heyecanlandırmak, dünyanın gözünü kamaştırmak ister! Bir yontucunun yapmakta olduğu heykele vurgun olması gibi, kendi yaşamına aşıktır dansçı."

Yavaşlık, Milan KunderaYavaşlık, Milan Kundera
arifsahin, bir alıntı ekledi.
25 May 15:57 · Kitabı okuyor

Aklıma birileri geliyor ama...
"Bir dansçıyı sıradan bir politikacıdan su bakımdan ayırabiliriz: İktidarın değil, ünün peşindedir dansçı; şu ya da bu toplumsal düzen umurunda bile değildir ama kendini ünlendirmek için sahnede kalmayı arzular."

Yavaşlık, Milan KunderaYavaşlık, Milan Kundera
arifsahin, bir alıntı ekledi.
25 May 15:39 · Kitabı okuyor

"hazcılığın en zayıf yanı ondaki bencillik değildir, ama onun umutsuzca ütopik olan niteliğidir."

Yavaşlık, Milan KunderaYavaşlık, Milan Kundera

Yavaşlık...
Bugün ruhumu aydınlatan, betonlar arasına sıkışmış yeşilliklere, çiçeklere bakmama, kuş seslerini ruhumda yankısını hissetmeme anlam kazandıran güzel bir sözle karşılaştım. Hızın ve tüketmenin hızla pompalandığı bir çağda yavaşlamaya daha çok ihtiyacımız var. Ne değerli bir Hitit duası:

" Tanrım bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı öğret..."

Zelal, bir alıntı ekledi.
25 May 00:38 · Kitabı okumayı düşünüyor

Şöyle bir cümle duymak kim bilir ne güzeldir: Zeki olmamana, namuslu olmamana karşın, yalancı, bencil, alçak olmana karşın senin için deli oluyorum.

Yavaşlık, Milan KunderaYavaşlık, Milan Kundera
Sergenn, bir alıntı ekledi.
15 May 12:06 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Bu noktada Türkleri iki ana bölümde ele almak gerekiyor: hala bozkırda at koşturanlar kısa sürede yok olacaktır; ateşli silah devrimine katılanlar topçu güçleriyle katıldıkları savaşlarda ve çarpışmalarda başaralı olacaklar ama topların yer değiştirmesindeki yavaşlık ve levazım hizmetinin hayati önem taşıması nedeniyle yeni bir teknik benimseyecekler ve yollarına devam edeceklerdir. Osmanlılar, Moğollar ve Özbekler bu ikinci grup Türkleri oluşturuyordu.

Türklerin Tarihi - Pasifik'ten Akdeniz'e 2000 Yıl, Jean Paul Roux (Sayfa 336)Türklerin Tarihi - Pasifik'ten Akdeniz'e 2000 Yıl, Jean Paul Roux (Sayfa 336)