Ahmet Gülüm

Ahmet Gülüm

8.0/10
51 Kişi
·
161
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.673
Gösterim
Adı:
Ahmet Gülüm
Unvan:
Türk Yazar, Öğretmen
Doğum:
Antakya, 1967
1967 Antakya doğumlu.Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi mezunu. Aforizmalar ve mizah yazıları yazmakta, diğer çalışmalarını ise Kemal Gönen´le sürdürmektedir.Coğrafya Öğretmenliği ve yazarlık yapıyor.
Elimden gelseydi... Milli Eğitim bakanını değiştirirdim ve onu kuytu bir köşeye oturturdum.
Fotosentez nedir?

Fotoğraşlayıp sentezlemek olayına fotosentez denir.

Orçun/ Lise 1.Sınıf
Ahmet Gülüm
Sayfa 31 - İletişim Yayınları
Halüsinasyon nedir?

Halüsülasyon çok kötü bir kişidir. Sürekli küfreder.

Lise 2.Sınıf
Ahmet Gülüm
Sayfa 52 - İletişim Yayınları
Gel-git olayı hakkında bilgi veriniz.

Gelirsin gidersin, geldi gitti olur.

Selim/Ortaokul 3.Sınıf
Ahmet Gülüm
Sayfa 47 - İletişim Yayınları
Öğrencilerin sınavlarda verildiği ilginç cevapları çok değerli öğretmenlerimizin toplayıp ortaya çıkardığı eğlenceli bir eser. Okudukça gülecek, bu sözler çocukların aklına nasıl geliyor diyeceksiniz. ((:
Bazen dolambaçlı, bazen sade, bazen anlamlı/anlamsız sorular sormuşlar lise ve orta okul öğrencilerine. Sonuçların içinden insanın yüzünde tebessüm yaratanları ise kitaba eklemişler.

Vakit geçirmek için elinize ala bilirsiniz. Cevaplar o kadar basit ki, insan bir anlık düşünüyor " bu çocuklar nasıl büyüyor." diye. Ara sıra ise küçük çocukların bu kadar bizden habersiz büyümesine şaşırmamak elde değil. Bir yerden sonra iş o denli cahilce ( bunun yerine koyacağım başka söz bulamadım. Kusura bakmayın) hal alıyor ki, "bizimle dalga geçiyorlar" dedim.
Ama kitabın basımının 1997`lerde olduğunu var sayarsak, bu durum hiç de şaşırılası görünmüyor.

Eğlence yönünden okunulması gerekse de ben, acı gülüşle okuyarak bitirdim.

Keyifli okumalar..
Eğlenceli ve neşeli bir kitap. Kafa dağıtmak ve gülümsemek için okunabilir. Zaten çok da bir iddiası yok kitabın ama çerez niyetine keyifle okuyabilirsiniz.
Kitap gerçekten çook sempatik bir kitaptı. Ortaokul ve lise öğrencilerine sorular sormuşlar. Kitapta sorulara verilen bazen eğlenceli bazen saçma cevapları okuyorsunuz . Ben okurken eğlendim sizlerede tavsiye ederim.
Kitabı okurken ilkokul yıllarıma dönüverdim.Yazılı sorularına verilen çocukça cevaplar,doğru bildiğini düşünen çocukça bir ciddiyet ve muhteşem masumiyet dolu cümleler...
Bu kitap türünün tek örneği sanırım. Yazılılarda öğrencilerin verdiği komik cevaplar kitap haline getirilmiş. Sadece onlar değil başka mizah içeren şeyler de var. Bazı yerlerde mizah sınırı geçilmiş başka bir şey olmuş bence. Tavsiye eder miyim? Hayır. Çerez kitap. Zaman geçirmek için okunabilir.
gülmek istediğimde açıp okuduğum yazılanların çoğunun gerçek bir kısmının da yazarın hayal gücünün eseri olduğuna inandığım sempatik kitap.
Lise yıllarında keyifle okuduğum çok güzel bir derleme. Eğitim durumumuzu ortaya çıkaran, okullarda öğrencilerin verdiği cevapları derleyen bir kitap. Dışardan bitirme sınavında omur ilik nerede bulunur? Sorusunun cevabı olarak "16 yıllık aşçıyım, böyle bir soğanı ne kullandım ne de gördüm" cevabını veren bir öğrenci :)
Okurken güldüğüm eğlendiğim yanları oldu elbet ama kitabı derleyen yazarın dediği gibi aslında bu kitapta gülmekten önce okuduğumuz da nereye gidiyor bu eğitim sistemi demeliyiz. Bir ülkenin eğitimini düzeltmeden ilerle sağlamak imkansızdır. İlahi kitabımız indiğinde ilk emri okudur. Fakat biz bunu bile unuttuk. Peygamberi takip ediyoruz diyoruz fakat peygamberin okuma yazma karşılığında esirleri serbest bıraktığını, bir nevi okul olan sufeyi yaptığını, ilimle uğraşanin zikirle uğraşandan hayırlı olduğunu unuttuk.
Çok eğlenceli bir eser.Eğlenerek okudum mutlaka okunulması gereken bir eser.Karikatür dolu öğrencilerin yazılılardaki sorulara verdiği eğlenceli cevaplar .

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Gülüm
Unvan:
Türk Yazar, Öğretmen
Doğum:
Antakya, 1967
1967 Antakya doğumlu.Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi mezunu. Aforizmalar ve mizah yazıları yazmakta, diğer çalışmalarını ise Kemal Gönen´le sürdürmektedir.Coğrafya Öğretmenliği ve yazarlık yapıyor.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 161 okur okudu.
  • 61 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.