Ahmet Nacar

Ahmet Nacar

7.6/10
24 Kişi
·
80
Okunma
·
0
Beğeni
·
731
Gösterim
Adı:
Ahmet Nacar
Unvan:
Yazar
Sonradan öğrendim; aslında dürüst olduğunda, insanca davrandığında
kimseden teşekkür beklemeyecekmişsin. Çünkü hayat adil değil ama hayatın kendi içinde ilginç bir adaleti var; insanlar unutmuyorlar ve karşılığını bir
gün, birkaç iyi dost olarak alıyorsun.
"Eğer, zamanı değiştirecek kadar güçlü değilseniz, neden zamanla değişmeyi denemiyorsunuz."

WİNSTON CHURCHILL
Yalnızlık kendi soluğunu duymaktır. Kendi soluğunu kendi dinlemek, olanları kendine söylemektir. Pek çok şeyi bildiğin halde yalnızca gülümsemek, bir başına yürümektir. kendine yetebilmek değil, kendine yetmek zorunda olduğunu hissetmektir.
Felsefecisi Nihat Doğan olan ülkenin okumayan insanlarına buradan sesleneyim: "O yiyo ama çalışıyo" dediğiniz insanlar bitirdi bizi.
Allah hep iyilerle karşılaştırın olur mu..
Ahmet Nacar
Sayfa 134 - İzgören yayınları
Bazen kardeş doğulur,bazen paylaşılan zorluklar ve tüm yaşananlarla kardeş olunur.
Ahmet Nacar
Sayfa 13 - izgören yayınları
Şimdi Bursa civarında gökyüzünde, çiçeklerin üstünde eğer ucan kelebek görürseniz, bilim ki onun onlarca kuşak önceki atalarını ben yetiştirdim.
Ahmet Nacar
Sayfa 77 - İzgören yayınları
Ahmet Nacar ve AŞİ.in kaleme aldıkları mizah ve duygusal bir kitap.iki arkadaşın Bursa daki yaşamlarına dair haylaz, masum, düşündürücü ama komik anlarını anlatıyor.
Ben de askeri lojmanda büyüdüğüm için tasvir etmek zor olmadı. Konferanslarını da izlediğim için anlatımına da aşinayım. Sanki oturduk anılarımızdan konusuyoruz o tatta bi kitap nolur bitmesin, dedim, nolur. Candan biri olunca yazan ve yazdığını da candan yazınca okuması da sohbet havasında oluyor hemencecik yiyip yutuyonuz kitabı. Sevdim seni İzgören seveceğim de.
Ahmet Nacar ve Ahmet Şerif İzgören'in İzmir'de geçen çocukluk anıları, genel olarak Ahmet Nacar tarafından -kendi anıları yoğun olarak- anlatılıyor. Arada sırada sözü Ahmet Şerif İzgören devralıyor. Bölüm bölüm birbirinden komik anıların yer aldığı kitap, iki yazarın okurun karşısına geçip anılarını anlattığı hissi uyandırıyor.
Bir Bursalı olarak fena bulmadım kitabı.Okuması kolay, Seyirlik bir kitap. Çocukluk yıllarından başlayarak Bursa'ya gelişleri ve pek çok semtte yaşanmış aile, çevre ilişkilerine gençlik kitabı havasında değinilmiş. Bu açıdan Bursa'nın birçok yüzü olduğunu göstermiş. Bununla birlikte İzmir'den beraber göçtükleri arkadaşları ve onların tecrübeleri de kitaba ayrı bir renk katmış.
Ahmet Şerif İzgören ve Ahmet Nacar' ın çocukluk dönemlerindeki, Bursa'daki yaşantılarındaki kesitlerin kendi ağızlarından birebir anlatıldığı kitap.
İlk kitabı okumadan direk bu kitabı okudum fakat tek başına da okunabilecek nitelikte bir kitap. Sadece bazı yerlerde, kişiler için, "diğer kitaptan hatırlayacağınız gibi" şeklinde ifadelere yer verilmesi, merak uyandırıyor. O sebeple, onu da okumayı düşünüyorum.
Komedik bir dille kaleme alınmış. Okurken zevk almak istiyorsanız yahut herhangi bir zamanda otobüste giderken yüzünüzde hafif bir tebessüm betimlemek istiyorsanız adresiniz bu kitap olmalı. Sevgiyle... :)
Kitaptan nedense çok etkilendim. Bir Bursalı olarak, kitapta adı geçen sokaklarda kendime ait olmayan anılarım oldu. Gerçekten çok sürükleyici ve okuması zevkli bir kitap. Tavsiyemdir.
Ahmet Nacar ile Ahmet Şerif İzgören'in Bursa'da geçen anıları, bu kitapta da ilk kitapta olduğu gibi yoğun olarak Ahmet Nacar tarafından anlatılıyor. Heyecanlı ve eğlenceli anılar meraklıları tarafından okunmayı bekliyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Nacar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 80 okur okudu.
  • 92 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.