Ahmet Nacar

Ahmet Nacar

Yazar
8.1/10
50 Kişi
·
171
Okunma
·
2
Beğeni
·
848
Gösterim
Adı:
Ahmet Nacar
Unvan:
Yazar
Sonradan öğrendim; aslında dürüst olduğunda, insanca davrandığında
kimseden teşekkür beklemeyecekmişsin. Çünkü hayat adil değil ama hayatın kendi içinde ilginç bir adaleti var; insanlar unutmuyorlar ve karşılığını bir
gün, birkaç iyi dost olarak alıyorsun.
"hayatta iki şey için öğrendim demeyeceksin: ilki şoförlük, ikincisi eş olmak. (karı- koca)
ne zaman "öğrendim" derseniz, bilin ki, yoldan çıkmanız çok yakındır."
Yalnızlık kendi soluğunu duymaktır. Kendi soluğunu kendi dinlemek, olanları kendine söylemektir. Pek çok şeyi bildiğin halde yalnızca gülümsemek, bir başına yürümektir. kendine yetebilmek değil, kendine yetmek zorunda olduğunu hissetmektir.
Felsefecisi Nihat Doğan olan ülkenin okumayan insanlarına buradan sesleneyim: "O yiyo ama çalışıyo" dediğiniz insanlar bitirdi bizi.
Allah hep iyilerle karşılaştırın olur mu..
Ahmet Nacar
Sayfa 134 - İzgören yayınları
Kolaydır, eğer içinde yaşayıp büyüdüğünüz iyi bir aileniz varsa. En karanlık zamanlarda bir çift göz aydınlatır. Bir gülümseme uzanır önünüzde sanki Samanyolu’nda yürürsünüz.
Ahmet Nacar
Sayfa 7 - İzgören Yayıncılık
136 syf.
Ahmet Nacar ve AŞİ.in kaleme aldıkları mizah ve duygusal bir kitap.iki arkadaşın Bursa daki yaşamlarına dair haylaz, masum, düşündürücü ama komik anlarını anlatıyor.
136 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Ormanın yeşil, denizin mavi, gökyüzünün berrak olduğu yıllara, çocukluğumuzun dudağımızın kenarında dondurma bulaşığı, cebimizde az kuruş, yüreğimizde çok umudun kol gezdiği yıllarına bir seyahat. Dudağına geçmişin özlemini asmak isteyenler için güzel bir durak.
Sanırım bir başkasının heyecansız hayat hikayesini okumaya çalışmak pek benim işim olmadığından yarım bırakmak zorunda kalıyorum
Gerek yazarın dili gerekse hikayelerin sürüklenmeyişi sıkıcı geldi
Okuyabilenlere başarılar dilerim :)
287 syf.
·10/10
Ben de askeri lojmanda büyüdüğüm için tasvir etmek zor olmadı. Konferanslarını da izlediğim için anlatımına da aşinayım. Sanki oturduk anılarımızdan konusuyoruz o tatta bi kitap nolur bitmesin, dedim, nolur. Candan biri olunca yazan ve yazdığını da candan yazınca okuması da sohbet havasında oluyor hemencecik yiyip yutuyonuz kitabı. Sevdim seni İzgören seveceğim de.
136 syf.
·5 günde·8/10
Ahmet şerif İzgören'in ve Ahmet Nacar'ın çocukluk hatıralarının anlatıldığı çok güzel bir kitap olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık. Akıcı bir dille; arkadaşlık, çocukluk, aile ve hikaye kavramları güzel bir şekilde harmanlanmış. Kitabın adından da anlaşılacağı üzere hikayeler yeşil Bursa'dan...
Editörün de dediği gibi çocukluğunuza gidiyorsunuz. Çerezlik olarak tabir ettiğimiz türden şehirler arası bir yolculukta, bir tatilde ya da sıkıntılı geçen bu corona günlerinde sıkılmadan okuyabilirsiniz.
Komedik bir dille kaleme alınmış. Okurken zevk almak istiyorsanız yahut herhangi bir zamanda otobüste giderken yüzünüzde hafif bir tebessüm betimlemek istiyorsanız adresiniz bu kitap olmalı. Sevgiyle... :)
136 syf.
·Beğendi·6/10
Bir Bursalı olarak fena bulmadım kitabı.Okuması kolay, Seyirlik bir kitap. Çocukluk yıllarından başlayarak Bursa'ya gelişleri ve pek çok semtte yaşanmış aile, çevre ilişkilerine gençlik kitabı havasında değinilmiş. Bu açıdan Bursa'nın birçok yüzü olduğunu göstermiş. Bununla birlikte İzmir'den beraber göçtükleri arkadaşları ve onların tecrübeleri de kitaba ayrı bir renk katmış.
136 syf.
·3 günde
Ahmet Şerif İzgören ve Ahmet Nacar' ın çocukluk dönemlerindeki, Bursa'daki yaşantılarındaki kesitlerin kendi ağızlarından birebir anlatıldığı kitap.
İlk kitabı okumadan direk bu kitabı okudum fakat tek başına da okunabilecek nitelikte bir kitap. Sadece bazı yerlerde, kişiler için, "diğer kitaptan hatırlayacağınız gibi" şeklinde ifadelere yer verilmesi, merak uyandırıyor. O sebeple, onu da okumayı düşünüyorum.
287 syf.
·2 günde·5/10
Ahmet şerif izgöreni çok severim onun kaleminden çıktığını düşünmüştüm ama çoğunu arkadaşı yazmış çok sevemedim sonsöz haricinde. diğer kısımlar 7-8 yaş çocuğunun 70li yıllarda rutin günlük olaylarından bahsediyo sürükleyici hiç değil çok monoton ve sıradan geldi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Nacar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 171 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 141 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.