Aimee Carter

Aimee Carter

8.3/10
542 Kişi
·
1.096
Okunma
·
38
Beğeni
·
2.978
Gösterim
Adı:
Aimee Carter
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 1986
Aimée Carter, genç yetişkinler ve orta sınıf okuyucular için çok sayıda dizinin yazarlarıdır. Tanrıça Testi ve Blackcoat Rebellion genç yetişkin serisi artık Harlequin Teen'den geliyor. Simon Thorn ve Wolf's Den, Simon Thorn orta sınıf serisinin birincisi olan Bloomsbury US / İngiltere'den çıktı. Simon Thorn ve Viper's Pit, devam filmi, Şubat 2017'de piyasaya sürülecek.
"Uzun ömürlü çiçeğin anlamı, bir kere dikildikten sonra her sene çiçek vermeye devam eden demektir."
"Benimle gelemezsin. Bana bir şey olmaz," dedim ve kendi kelimelerime inanabilmeyi diledim.

"Ben rütbesiz kalıp seninle olmayı, VI olup da sensiz kalmaya yeğlerim," dedi. "Bu peşimize düşecekleri anlamına gelse bile umrumda değil. Seni bırakmayacağım."
Başlarını önüne eğerek, rütbelerinin izin verdiğince mutlu yaşamaya devam etmek isteyen insanlar için değil, hayatları artık onlara ait olmayan insanlar için... Bu dünyanın nasıl bir yer olduğunu gören ve bir çıkış yolu bulamayan insanlar için...
ALLAH SENİN BELANI VERSİN HENRY tüm kitabı senin kızı sevip sevmediğini anlamaya çalışarak diken üstünde ve ağlayarak geçirdim. Umarım titanlardan biri sen YER
Bu kitaba başladığımda hiç okuyasım gelmiyordu. Ama azim ettim ve kitabı bitirdim. Bitirdikten sonra kitabı çok sevdiğimi ama karakterlerden hoşlanmadığımı anladım. Kitty'nin mükemmel bir karakter olmayışı hoşuma gitti. Her ne kadar hoşuma gitse de bazen aldığı kararlar o kadar saçma oluyordu ki beni çıldırtmıştı. Karakterler mükemmel değil ama kitap mükemmel. Alın okuyun derim
Öncelikle Hart ailesi üyeleri kadar sinsi insanlar ne tanıdım ne okudum. Özellikle Augusta çok fena bir karakter. Tabi Daxton ve Celia'nın da bu konuda hakkını yememek lazım.

Kitap oldukça akıcı elimden bırakmak istemedim. Seri 3 kitaptan oluşuyor. Bu seride bir Piyon nasıl Şah'a dönüşür onu okuyacağız.

Kitabın konusuna gelirsek; bu kitapta toplumun birden yediye kadar sınıflandırıldığını görüyoruz. Insanlar 17 yaşına geldiklerinde bir sınava tabii tutuluyorlar ve sınavdaki başarısına göre toplumda yaşamaya çalışıyorlar.Ve bunu çok değerli Hart ailesi başbakanlığa geçince yapıyor. Sınavda 4. rütbeye yükselemeyenleri Başkayer'e gönderiyorlar ve orda yaşamalarını bekliyorlar fakat kitabı okuduğunuzda anlayacaksınız ki iş çok başka.

Baş karakterimiz Kitty bu sınavdan aldığı rütbe 3 ve bu rütbeyle . Başkayer'e gitmemek için tanıdığı birinden yardım istiyor ve gece kulübünde çalışmaya başlıyor. Burda en nefret ettiğim karakterlerden biri olan Daxton devreye giriyor. Yeğeni Lila öldüğü için onun yerine geçecek, ona benzeyen birini arıyor ve Kitty'yi bunun için biçilmiş kaftan olarak görüyor. Tabi burda sadece gözlerinin benzediğini söylemek isterim. Ve Daxton Kitty'ye hiçkimsenin reddemeyeceği bir teklif sunuyor. Ya 7 olup Hart ailesiyle yaşamaya çalışacak ya da sevdikleriyle birlikte o da ölecek. Ve inanın Kitty sevdikleri için özellikle Benjy için her şeyi yapar.
Piyon serisinin ikinci kitabi. İlk kitap gibi ikinci kitapta oldukça sürükleyici ve maceralı geçiyor. Serinin Bu bölümünde kitty doe daxton tarafından Başkayer'e gönderiliyor ve maceralar kaldığı yerden devam ediyor.
Güzel bir seri bence. Ben distopya okumayı pek sevmediğim halde yine de kitap okutturdu bana kendini. Bu tarzı sevenler için tavsiye edebilirim seriyi. İyi okumalar.
An itibariyle kitabı bitirmiş bulunmaktayım.Şu an çoktan uyumuş olmam gerekirken ben kitabın heyecanıyla 1 saatlik okumayla kalan 70 sayfayı da okudum.
Öncelikle piyon şu ana kadar okuduğum en iyi genç yetişkin distopyasıydı.Entrikalar,olaylar sürekli birbirini kovalıyordu.Sayfaları çevirdikce acaba sonra ne olacak diyip durdum.Tabii iki tane daha devam kitabi olduğu için kitap çok heyecanlı bir yerde bitti.
Kitap Kitty Doe'nin yaşamını anlatıyor. Yaşadığı dönemde insanlar kazandığı numaralara göre yaşamlarını sürdürüyorlar.Kitty Doe 3 numara yani vasat onun için yaşam sıkıntısı zor. Bir portakal çalmasıyla hayatı değişiyor ve olaylar zinciriyle kendini nesilden nesile babadan oğula geçen bir hükümdar olan Hart ailesi mensubu başkan Daxton Hart'ın karşısında buluyor.Daxton onu 7 numaraya yani en üst sınıfa çıkarma teklifi veriyor ve karşılığında ondan ölen yeğeninin yerine geçmesini öneriyor.Kitty ya kabul edip bir 7 olarak yaşıyacak yada 3 de kalıp zor bir hayat sürecek secim onun.Ama o yediyi seçip bir piyon olarak yaşayıp isyanlarla,rejimi değiştirmek isteyen akrabalarla dolu bir aileye adım atıyor ve olaylar başlıyor.
Dediğim gibi gerçekten güzel bir distopya olmuş.Sizde bu tarz bir kitap okumayı düşünürseniz hemen okumanızı tavsiye ederim.
İyi okumalar ve kitap dolu günler ....
Kitap çok akıcıydı ve kolay okunuyordu zaten hemen bitti. Çok güzel bir distopya. Konu bir ülkede yönetimin başında olan Hart ailesi bütün ülkede yaşayan insanları 17 yaşına geldiğinde bir sınava tabi tutuyor sınavdaki başarıya göre de bir numara veriliyor bu numarayla size ne iş yapacağınızı ve nerde yaşayacağınızı söylüyorlar. 1,2 ve 3 numara halkın en alt tabakasını oluşturuyor ve genelde öldürülüyor 4 orta 5 ve 6 numara ise üst düzey ve bakanlara veriliyor 7 numara ve en yüksek numarada sadece yönetimin başındaki aile fertlerine veriliyor. Kahramanımız kitty çok zeki ve yetenekli ama okuma bilmediği için 3 numara oluyor ve hayatı bir portakal çaldığı için değişiyor ve hiç tahmin edemeyeceği durumlarla karşılaşıyor ve bizde bu macerayı okuyoruz aşk yalan ve isyan dolu bu macerayı distopya severlerin bir solukta okuyacaklarına eminim.
Ben böyle aksiyonu bol, özgün konusu olan bir distopya daha görmedim. (1984 baştacımız tabiki :)) Soluk soluğa okudum, öyle ters köşeler vardı ki kitapta son iki sayfa şaşkınlıktan iki büklüm oldum. Seriyi aldığım için hemen Vezir'e başlıyorum.. Müthişti.. Kesinlikle üçlemeyi alın okuyun.. Bu yazarın bir de Tanrıça serisi varmış, sipariş verdim hemen :))
Serinin ilk kitabı şahane, ikinci kitabı eh üçüncü kitabı da aksiyonu bol ama bilindik bir sonla bitti.. Çok akıcı bir seriydi, yazarın kalemi çok ilginç, olaylar güm diye oluyor detay betimleme vs hiçbişi yok, dilerim diğer yazacağı kitaplarda bu durumu düzeltir, sesli tepkiler veriyor insan okurken.. Kitabın sonunda Kitty'nin Benjy'ye değil de Knox'a kavuşması çok aşırı saçma geldi, böyle son olur mu? Esas oğlan derdi çeksin kızı başkası alsın :(
Seri hakkında özet olarak; aşklı bir distopya, güzel kurgu, acemi yazar, çerezlik kitap.. Yazarın diğer yazdığı Tanrıça serisini de aldım, hadi bakalım ;)
Piyon ,Vezir ve Sah ...Keyif alarak ve severek okuduğum bir distopik üçlemeydi...Bu seride her şey var ....Hızlı bir tempo ve ince ince gerilim Sah da duygusallık ve strateji ön plandaydı...Ve karakterler ,tabi ki favorim Knox ...Diyeceğim o ki distopya severlere kesinlikle tavsiyedir...
Kitap ciddi anlamda sürükleyici ve konuya hakimdi. Ana karakter kesinlikle "saf" bir kız değildi ve kitabın en sevdiğim özelliği de buydu. Kitty Doe cesur ve kendinden emin bir şekilde hareket etti her seferinde. Kitabı okurken ben ben olsam böyle yaparım dediğim hemen hemen her şeyi Kitty de yaptı. Kendini sıkmadan akıcı bir şekilde kitabı götürdü. Nasıl bittiğini anlamadan sona gelmiştim ve gerçekten çok beğendim. Kitapta tek beğenmediğim şey Benjy. Çok arka planda kalmıştı. Ve ben de önceden yaşanan ve devam eden aşkları sevmediğim için Knox favorim oldu. Okuduğum en güzel ve akıcı distopyalardan birisiydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aimee Carter
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 1986
Aimée Carter, genç yetişkinler ve orta sınıf okuyucular için çok sayıda dizinin yazarlarıdır. Tanrıça Testi ve Blackcoat Rebellion genç yetişkin serisi artık Harlequin Teen'den geliyor. Simon Thorn ve Wolf's Den, Simon Thorn orta sınıf serisinin birincisi olan Bloomsbury US / İngiltere'den çıktı. Simon Thorn ve Viper's Pit, devam filmi, Şubat 2017'de piyasaya sürülecek.

Yazar istatistikleri

  • 38 okur beğendi.
  • 1.096 okur okudu.
  • 33 okur okuyor.
  • 518 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları