Tanrıça Goddess Test Serisi 1

8,3/10  (47 Oy) · 
107 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.239 gösterim
"Büyüleyici ve kendini zorla okutan bu kitap, klasik mitler ve modern hikâyeciliği eğlenceli ve tuhaf bir dille yeniden şekillendiriyor. Genç kızlar için muhteşem bir hikâye."
-Melisa Anelli-

Teste tabi tutulan her kız öldü. Şimdi Kate'in sırası. 

Kate'in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.

Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı testi geçene kadar Kate'in annesini hayatta tutacaktır.

Kate, Henry'nin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir. 

Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henry'nin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.

Fakat başarısız olursa...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  319
 • ISBN:
  9786055358082
 • Orijinal Adı:
  The Goddess Test
 • Çeviri:
  Gökçe Çiçek Çetin
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gonca Çiftçioğulları 
09 May 21:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beğenerek okudugum bir seri oldu Tanrıça serisi. Özellikle yunan mitolojisine ilgi duyanlarin ilgiyle okuyacaklari bir kitap. Yazarin dili oldukca akici ve güzel.

A.G 
09 Ağu 01:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kate Winters ve ölmek üzere olan annesi, yıllarını ona bakarak geçirmiş bir genç kız. 18yaşına girdiğinde annesinin doğduğu şehirde ölmesi için Eden'e gidiyorlar. Tahmin edebileceğiniz gibi olaylar orada geçiyor. Persephone ve Hades hikayesini biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız ise; Hades Persephone'den hoşlanır ve onu yer altına, kendi diyarına kaçırır. Ama orada sürekli kalmaktan mutsuz olunca Demeter'in ısrarı ile yaz ayları boyunca yeryüzüne çıkar. Hikayenin temeli de burada. Henry-Hades- Persephone'e aşık fakat Pershephone onu terk ettiği için yanına bir eş bulmak zorunda. Yoksa yok olup gidecek. Tabii Henry sadece Ölüler Diyarını yönetecek birini istiyor, çünkü o eski karısına hala aşık ve kimseyi sevemeyecekmiş Daha sonra ilk kitapta Kate, bir oyunla kendini bir yarışın ortasında buluyor. 80 yılda 11 kızın ölümüne yol açan yarışta. Kazanırsa Henry'nin esşi ve Ölüler Diyarının Kraliçesi tanrıça olacak. Tabii bir de kızların cinayete kurban gittikleri teorisi var. Kızları öldüren kim ve Kate'i neler beklediği lk kitap bunu ele alıyor ve bu soruların hepsini öğreniliyor.

Aslı Murat 
07 Tem 08:21 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Mitolojiyle ilgili kitapları seviyorum...Ve Tanrıça yida severek okudum...Elimden birakamadim adeta masal tadindaydi...Yazarın mitolojiye bakış açısı farklı ...ve bu fark çok güzel bir kurgu çıkarmış ortaya...Aşk,macera ve mitolojiyle harmanlanmis tanrica serisinin devam kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum....Yunan mitolojisine ilginiz varsa kesinlikle okuyun ...

Ayrıca Hades i sevebilecegim hiç aklıma gelmezdi

gamze türk 
14 Ağu 15:47 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 5/10 puan

Harika bir serinin ilk kitabı olan tanrıça bitmiş bulunmakta. Sanırım bu kadar güzel ve keyifli bir kurgu beklemiyordum. Aslında yunan mitolojisine biraz ilgisi olan birinin çok keyif alacağı tarzda ezberleri bozan ve tanrılara farklı bir boyut kazandıran fantastik bir kitaptı. Ki benim gibi yunan mitolojisi aşığı olan birinin kitabı bir günde bitirmesine şaşırmamak lazım.
On dört güçlü, güzel ve yakışıklı tanrının içinde olduğu bir yerde yaşadığınızı düşünsenize. Yada en yakınlarınızın o tanrılar olduğunu.
Kitabın dili son derece akıcı ve sürükleyiciydi. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen de oldukça başarılıydı.

Kitap hakkında bilgi vermek gerekirse ;
Şimdiye kadar teste tabi tutulan bütün kızlar öldü bir kişi hariç kate. Annesi ve arkadaşını ölümden kurtarmak için hiçte adil olmayan bir anlaşmayı kabul etti. (hades ve persephone'nin hikayesini bilen anlaşmayı çözer)
Ve olaylar birden kontrolden çıkar. 7 sınavı geçmeyi başardı mı yoksa kaderine razımı oldu? Kate ve hades'in titanlar ve tanrıların nefes kesen hikayesi için koltuklarınıza kurulun ve kitabın sayfalarını karıştırarak olinpusluların hayatlarına göz atın derim.
Bol kitaplı günler dilerim

Afrodit'in Ava olması o kadar uyumluydu ki gülümsemeden edemedim. Ve Hera.. Yani Calliope çok şaşırttı afalladım yani hiç beklemiyordum..

Henry mükemmeldi.. Hades'i herkesin çok sevdiğine inanıyorum artık :D Tanrıça gerçekten insanı kuşatan akıcı bir kurguydu. Stresli dönemlerde fantastik kitap okumayı tavsiye ederim, harika kafa dağıtıyor :)

Birsu 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mitoloji severer için müthiş bir üçleme. Herşeyin bittiğine inandığınızda ayakta durmanıza yardım edecek bir umudun göstergesi. Zorluk ve başarmanın hikayesi. Hafif ama tutkulu bir öykü
Bence okumalısınız

Güzel,hoş ve sürükleyici... Sonuna kadar heyecanlı ve her kelimesi etkileyici. Eski ve yeninin karışımı yapılmış bu kitapta. Eski Yunan Mitleri ve günümüz çağı. 2. kitabı okuyacağım.

Başak tetik 
25 Mar 19:25 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazarın ilk kitabı bildiğim kadarı ile. Bu yüzden okurken akıcı olmayan bazı kısımlar var fakat kurgunun mükemmelliği bunun üzerini kapatıyor. Okuduğunuzu değecek güzel bir kitap.

Serpil Ağ 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yunan mitleri, her zaman dikkatimi çekmiştir. Sizde mitoloji ile ilgileniyorsanız, mutlaka alın okuyun. Sanki bir masal dünyasının içindeymişsiniz gibi, hissediyorsunuz. Sınıflandıracak olursak,çocuk kitabı olarak adlandırabiliriz(oysa ki, kızım için almıştım) ama bence her yaşa hitap etmektedir. Sonuçta; her insanın yetişkin dahi olsa,dışa vuramadığı, aklının bir köşesinde gizli kalmış çocukluk yanı yok mudur?

Aliye T 
08 Ağu 22:05 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Herkesin sevdiği kadar varmış :) akıcı kitapları seviyorum insanı yormadan kendilerini okutuyorlar ve bir çırpıda bitiyorlar :) neyseki serinin 2 kitabı daha var bittiği için üzülmüyorum bu yüzden :) Kate'in annesinden bahsettiği kısımlarda hep annem geldi aklıma :) duygu güzel yansıtılmış diye düşünüyorum bu yüzden. Neyse efenim okuyacaklara keyifli okumalar efenim :)

2 /

Kitaptan 4 Alıntı

kübra aslan 
24 May 09:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ölümün soğuk olacağını düşünüyordum. Ancak hissettiğim ilk şey sıcaklık. Bedenimi , ya da geriye her ne kaldıysa onu saran ve bal kadar lezzetli , inanılmaz bir sıcaklık.

Tanrıça, Aimee CarterTanrıça, Aimee Carter
Gece 
25 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bazen hoşça kal demenin , elimizden gelen tek şey olduğu anlar vardır.

Tanrıça, Aimee CarterTanrıça, Aimee Carter