Tanrıça Goddess Test #1

8,8/10  (26 Oy) · 
67 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.023 gösterim
"Büyüleyici ve kendini zorla okutan bu kitap, klasik mitler ve modern hikâyeciliği eğlenceli ve tuhaf bir dille yeniden şekillendiriyor. Genç kızlar için muhteşem bir hikâye."
-Melisa Anelli-

Teste tabi tutulan her kız öldü. Şimdi Kate'in sırası. 

Kate'in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.

Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı testi geçene kadar Kate'in annesini hayatta tutacaktır.

Kate, Henry'nin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir. 

Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henry'nin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.

Fakat başarısız olursa...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  319
 • ISBN:
  9786055358082
 • Orijinal Adı:
  The Goddess Test
 • Çeviri:
  Gökçe Çiçek Çetin
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Afrodit'in Ava olması o kadar uyumluydu ki gülümsemeden edemedim. Ve Hera.. Yani Calliope çok şaşırttı afalladım yani hiç beklemiyordum..

Henry mükemmeldi.. Hades'i herkesin çok sevdiğine inanıyorum artık :D Tanrıça gerçekten insanı kuşatan akıcı bir kurguydu. Stresli dönemlerde fantastik kitap okumayı tavsiye ederim, harika kafa dağıtıyor :)

Birsu 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mitoloji severer için müthiş bir üçleme. Herşeyin bittiğine inandığınızda ayakta durmanıza yardım edecek bir umudun göstergesi. Zorluk ve başarmanın hikayesi. Hafif ama tutkulu bir öykü
Bence okumalısınız

Güzel,hoş ve sürükleyici... Sonuna kadar heyecanlı ve her kelimesi etkileyici. Eski ve yeninin karışımı yapılmış bu kitapta. Eski Yunan Mitleri ve günümüz çağı. 2. kitabı okuyacağım.

Serpil Ağ 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yunan mitleri, her zaman dikkatimi çekmiştir. Sizde mitoloji ile ilgileniyorsanız, mutlaka alın okuyun. Sanki bir masal dünyasının içindeymişsiniz gibi, hissediyorsunuz. Sınıflandıracak olursak,çocuk kitabı olarak adlandırabiliriz(oysa ki, kızım için almıştım) ama bence her yaşa hitap etmektedir. Sonuçta; her insanın yetişkin dahi olsa,dışa vuramadığı, aklının bir köşesinde gizli kalmış çocukluk yanı yok mudur?

Gece 
 14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum ilk mitoloji kitabıydı ve ben kitaba bayıldım sadece mitoloji değildi mitolojiyi günümüzle harmanlamış yazarımız ve kalemini çokta etkili kullanmış hadesin günümüz dünyasındaki ismiyle bir kızı esir edip ona aşık olup imkansız bir aşkı paylaşmaları etkileyiciydi.Herkesten onu koruması onun için savaşması hep istenilen bir kahraman olmuştu gözümde.

İllinaland D 
11 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

woow. kitabın sonlarına doğru "ne oluyor buradaa??" demeden edemedim. mitlere daha fazla yer verilmesini isterdim ancak bu şekilde de enfes olmuş. Okumayan varsa durmayın başlayın.

Kitaptan 1 Alıntı