Aleksandr Pavloviç Bilizinski

Aleksandr Pavloviç Bilizinski

Yazar
7.3/10
18 Kişi
·
51
Okunma
·
1
Beğeni
·
692
Gösterim
Adı:
Aleksandr Pavloviç Bilizinski
Unvan:
Rus Yazar
Kısa süre için de olsa özgür yaşamak, yıllarca köle olarak yaşamaktan çok daha iyiydi. "Kelebekler, yirmi dört saat yaşarlar ama bu onlar için bir ömürdür."
352 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
"Spartacus" adının Latince'de ne anlama geldiğini bilmiyorum lakin tarih dilinde "Özgürlüğü" karşılağından eminim. Özgürlüğün; et, kemik ve kan halini almış isimdir Spartacus. Roma' ya adıyla bile diz titreten köle Spartacus!
Spartacus Dizisi'nin son sahnesinde Spartacus ölmek üzereyken David:
"Roma'nın bir gün sonu gelecek ama özgürlüğü arzulayan tüm kalpler seni sonsuza dek hatırlayacak." der.
Zihnim ne zaman özgürlük ile meşgul olursa gönlüm Spartacus diye çarpar.
331 syf.
·Puan vermedi
Idolüm, idolüm, idolüm! Spartacus benim her şeyden önce yaşam felsefem. Bir dönemin özgürlük simgesi. Özgürlüğe aşık bir adam. Harika bir biyografi. Çok nadir kendimi kitapların kahramanlarıyla addederim. Bu hikayede kendimi Varinya'nın yerine koydum ve Spartacus'un o cezbeden sevdasına ortak ettim. Bitmemesi gerekirdi.
331 syf.
·Beğendi·10/10
Tek kelime ile mükemmel bir eser. Dizisi çıkmadan önce okumuştum kitabı. Tarihin bilinen ilk köle isyanı Spartacüs, dizi ile kitap arasında çok fark var. Dizi izleyici kazanmak için olmayan birçok sahneyi koymuş ama dizisi de güzeldi tabii. Bilinenin aksine isyanı başlatan Cirixsus idi, Batiatus hanesinin yıkılmasından başrol oynayan ve Spartacüs'ü isyana teşvik edendi. Spartacüs'ün eşi ve oğlunun yaşadığını ve onlar, başından beri madenlerde birlikte çalıştıkları Onemeus'un son savaşta kendi memleketine götürdüğünü göreceksiniz. Sağlam kaynaklardan bilgiler alınmış Romalı tarihçi Tiberus'dan yararlanılmış, o yüzden hem güzel hem de daha gerçekçi bir şekilde anlatıyor. Spratacüs'ü ve arkadaşlarını bu eserle daha çok seveceksiniz. İlginç bir anektod daha vereyim Batiatus, Onemeus ve Spratacüs'ün eşi ile çocuğunun kaçabilmesi için yardım ediyor...
331 syf.
Kitabı okumadan önce aklınızda ne kadar Spartacus öğesi varsa çıkarmanızı tavsiye edeceğim çünkü kitap sizi tamamen kendi etkisi altına almaya çalışan cümlelerden oluşuyor. Klasik bir roman ama detaylara önem veriyorsanız geçtiği zaman hakkında değerlendirme yapmanız mümkün.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aleksandr Pavloviç Bilizinski
Unvan:
Rus Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 51 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.