Aleksandr Pavloviç Bilizinski

Yazar 8,0/10 · 7 Oy · 1 kitap · 24 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
7 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 620 gösterim
24 okur kitaplarını okudu.
1 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Aleksandr Pavloviç Bilizinski'nin Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Aleksandr Pavloviç Bilizinski'nin Biyografisi

Yazar hakkında bilgi girilmedi.
Merve Ç., bir alıntı ekledi.
04 Oca 17:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bu dünyaya ait çirkinlikleri hep biz yaşadık, bu yüzden güzellikleri hakeden insanlarız. Tanrı, bu dünyayı yalnızca Romalılar için yaratmadı.

İsyancı Köle - Spartacus, Aleksandr Pavloviç Bilizinskiİsyancı Köle - Spartacus, Aleksandr Pavloviç Bilizinski
Mirxan Keskin, bir alıntı ekledi.
14 Şub 13:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ezilen Halkların Doğal Tepkisi
Yönetimde ne kadar yukarıya tırmanırsa, halk kendisini o kadar severdi, bunu biliyordu. Bütün ezilen halkların doğal tepkisiydi bu. Egemensen sevilirsin, horlanırsan üzülürsün!

İsyancı Köle - Spartacus, Aleksandr Pavloviç Bilizinski (Sayfa 48 - Etkin Yayınevi)İsyancı Köle - Spartacus, Aleksandr Pavloviç Bilizinski (Sayfa 48 - Etkin Yayınevi)

Aleksandr Pavloviç Bilizinski kitap incelemeleri

Merve Ç., İsyancı Köle - Spartacus'u inceledi.
04 Oca 17:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Idolüm, idolüm, idolüm! Spartacus benim her şeyden önce yaşam felsefem. Bir dönemin özgürlük simgesi. Özgürlüğe aşık bir adam. Harika bir biyografi. Çok nadir kendimi kitapların kahramanlarıyla addederim. Bu hikayede kendimi Varinya'nın yerine koydum ve Spartacus'un o cezbeden sevdasına ortak ettim. Bitmemesi gerekirdi.

Fatih Beyazkaya, İsyancı Köle - Spartacus'u inceledi.
25 Oca 22:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelime ile mükemmel bir eser. Dizisi çıkmadan önce okumuştum kitabı. Tarihin bilinen ilk köle isyanı Spartacüs, dizi ile kitap arasında çok fark var. Dizi izleyici kazanmak için olmayan birçok sahneyi koymuş ama dizisi de güzeldi tabii. Bilinenin aksine isyanı başlatan Cirixsus idi, Batiatus hanesinin yıkılmasından başrol oynayan ve Spartacüs'ü isyana teşvik edendi. Spartacüs'ün eşi ve oğlunun yaşadığını ve onlar, başından beri madenlerde birlikte çalıştıkları Onemeus'un son savaşta kendi memleketine götürdüğünü göreceksiniz. Sağlam kaynaklardan bilgiler alınmış Romalı tarihçi Tiberus'dan yararlanılmış, o yüzden hem güzel hem de daha gerçekçi bir şekilde anlatıyor. Spratacüs'ü ve arkadaşlarını bu eserle daha çok seveceksiniz. İlginç bir anektod daha vereyim Batiatus, Onemeus ve Spratacüs'ün eşi ile çocuğunun kaçabilmesi için yardım ediyor...

Kitabı okumadan önce aklınızda ne kadar Spartacus öğesi varsa çıkarmanızı tavsiye edeceğim çünkü kitap sizi tamamen kendi etkisi altına almaya çalışan cümlelerden oluşuyor. Klasik bir roman ama detaylara önem veriyorsanız geçtiği zaman hakkında değerlendirme yapmanız mümkün.