Alper Çeker

Alper Çeker

YazarÇevirmen
7.2/10
13 Kişi
·
34
Okunma
·
0
Beğeni
·
434
Gösterim
Metafor Türk edebiyatında teşbih ve istiare olarak ikiye ayrılır. Bunların arasında güç farkı vardır. Örneğin, teşbih "arslan gibisin" biçiminde yapılırken istiare "arslanım benim" biçimindedir. Birincideki benzetme anlamı veren "gibi" ikinci örnekte kalkmıştır.
Satır aralarında Ankara'yı kötülemiş gibi geldi yazar bana soğudum bu nedenle kitaptan.Ama başka bir kitabını okuyacağım onda Ankara'dan bahsetmez umarım çünkü okumaya devam etmek istiyorum Alper Çeker'i. Hem bu günlerde popüler olan Ankara'yı sevmek. Yanlış ata oynuyorsun Alper Abi.
Ya ben şiirden hiç anlamıyorum, ya da bu kitaptaki şiirler gerçekten kötü yazılmış. Yabancı yazarların yazdıkları şiirlerde çeviriden kaynaklanan anlam kaymalarını da göz önünde bulundururum hep, ama bu kitap Türkçe yazılmış ve bildiğimiz düz yazı cümleler bir araya getirilmiş, şiir yapılmış. Şiirlerin bir tanesinde bile herhangi bir duygu hissedemedim. Kısacası beğenmedim.
Türkiye'de zeki ve klasik diyebileceğim ayrıca size aitliği ile moda olmamış bir kitap kesinlikle akıcılığı ve olay örgüsü ile mükemmel ve Türk edebiyatına büyük bir hediye.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alper Çeker
Unvan:
Türk Şair-Yazar

Yazar istatistikleri

  • 34 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.