Alyson Noel

Alyson Noel

Yazar
7.9/10
19 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
720
Gösterim
Adı:
Alyson Noel
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Laguna Beach, California, Amerika Birleşik Devletleri, 1965
368 syf.
·10/10
Yazarın okuduğum ilk kitabıdır. Sanırım seri kitabıymış, ama ben birinci seriden başlamadım herhalde. Bu romanın ise, kaçıncı seriye ait olduğunu bilmiyorum. Seri kitabı olduğunu bilmeden almıştım. Sonradan öğrendim ki serinin ismi "Ölümsüzler" adında. Yazar bu kitapta mücadelelerle dolu ve ayrıca buram buram aşk kokan sayfalarla biz okuyucuları baş başa bırakmış. Siz iki tercihten birini seçmek zorunda kalsanız, ölümsüz aşkınızı mı? Yoksa ailenizi mi seçerdiniz? Yazar bu sorunun cevabını Ever'e acımasızca sorgulatıyor. Çok önceden okumama rağmen, bu fantastik aşk romanının etkisinde kalmış olduğumu fark ettim şuanda. Romanın kurgusu Alacakaranlık serisiyle oldukça benzerlik gösteriyor. Alacakaranlık kuşağını sevdiyseniz, bunu da okumalısınız.
368 syf.
·Beğendi·9/10
Fantastik karakterlerin yer aldığı ve aşkın hiç ölmediği bir kitap. Sıkılmadan okutturdu kitap kendini. Anlatımı gayet iyi diyebilirim. Fantastik türde okuduğum ve tavsiye edebileceğim bir kitap.
400 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Ira Redman, Hollywood'da bir kaç gece kulübü olan bir adamdır. Ve kulüplerin popülerliğini arttırmak için bir yarışma düzenler. Bu yarışmaya Layla Harrison, gazetecilik okuluna gidebilmek için para amaçlı, Tommy Philips, babası Ira'yı etkilemek ve meşhur bir müzisyen olmak için, Aster Amirpour da meşhur bir yıldız olmak için katılır. Aster meşhur Hollywood yıldızı Madison Creek'in sevgilisi Ryan Hawthorne ile yakınlaşır. Kulüplere ilgi artar. Sevgilisi Mateo ile uzaklaşan Layla Tommy ile öpüşür. Tommy de Madison ile yakınlaşır. Ancak bir gece büyük bir rezalet olur ve Madison ile Ryan ayrılır. O gece Ryan Aster ile beraber olur ve Madison ortadan kaybolur. Cinayetten şüphelenen polis Tommy, Layla ve Aster'in ifadesine başvurur. Üçlünün masum olduğunu kanıtlaması gerekir ve bir çaba ile Ryan'ın farklı biri olduğuna dair ipuçları elde ederler. Bu arada kulüp yarışmasını Aster kazanır ve Ira hepsine çalışma teklif eder. Ancak polis gelir ve aralarından birini cinayet suçlaması ile alır. Acaba katil kimdir ve cinayeti neden işlemiştir? Ryan gerçekten masum mudur? Bundan sonra ne olacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
400 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabı beğendim ve ayrıca eğer hollywood'un içini, yaşantısını merak ediyorsanız okuyun . Kitap biraz hırs barındırıyor içinde ama yinede bu hırs kitabı eğlenceli kılıyor . Sonunda çok sinirlenebileceğiniz bir kitap belki haberiniz yoktur ama bu kitap bi seri ve ikicisinide merakla bekliyorum . Okumanızı isterim .
400 syf.
·Puan vermedi
3 gencin bir yarışmayı kazanabilmek için mücadelesin ve kaybolan bir ünlüyle ilgili şüpheli duruma düşmelerini, ardından birlikte çalışmaya başlamalarını konu alan kusursuz idoller serisinin ilk kitabı.
Gençlik kitaplarını severim. Ya da severdim. Bu kadar şımarık ve sorunlu karakterler okuyunca türden soğuyorum. Sadece finalde kimin kazacağını merak ettiğim için bitirdim. Neyse ki yazar bunun cevabını verdi. Neticede kitap pek hoşuma gitmedi.
368 syf.
·16 günde·7/10
Ailesi ölen genç bir kızın okula yeni gelen bir çocuğa aşık olmasıyla gizemli olaylar yavaş yavaş başlıyor kitapta. Gayet okunabilecek bir genç kız edebiyatı türünde, gizem sevenlerinde okuyabileceği bir kitap diyebilirim. Bana biraz twilight'ı andıran bir kitap gibi geldi okuduğumda, benzerlikler var biraz. Kitapta bazı mantık hataları da var, ama çok fazla da göze batmıyor. Orta düzeyde bir roman, bir gece de bile bitebilir. Karakterlerin oluşumu güzel, ama başrol karakterlerinin duyguları tam olarak okuyucuya yansıtılmamış. 2. ve 3. kitapları da var ama beni diğer kitaplarını aldıracak kadar heyecanlandıran bir kitap olmadı malesef.
400 syf.
·2 günde·Puan vermedi
İlk 250 sayfa sıkıcıydı.En nefret ettiğim karakter Layla oldu.Bencil kıskanç doyumsuz .
Kitabin ana konusu su ,Kazanmak için ,istediğini elde etmek için ne kadar ileri gidebileceğini sorguluyor.
368 syf.
·Beğendi·6/10
Kitabı beğendim aslında. Ama bir noktada Ever + Damien aşkı bana samimi gelmedi. Aralarında ki o aşkı hissedemedim. Damien e gıcık bile oldum. Ama kendini okutturan bir kitap. Çok orjinal bir konusu yok. Sadece fantastik kısımda Damien e farklı bir isim vermişler.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alyson Noel
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Laguna Beach, California, Amerika Birleşik Devletleri, 1965

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.