Andrea Gillies

Andrea Gillies

Yazar
6.8/10
15 Kişi
·
35
Okunma
·
2
Beğeni
·
692
Gösterim
Adı:
Andrea Gillies
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
York, Birleşik Krallık
"Bu her şeyin doğru olması gerektiği, her şeyin her zaman doğru olması gerektiği fikri de nereden çıktı? Bize ağır geliyor Michael. Ona da ağır geliyor olmalı, değil mi? Neredeyse acıyacağım ona."
343 syf.
·Puan vermedi
Bir Alzheimer hikayesi. Yazarın gerçek yaşam öyküsü oluşu ilgimi çekmişti. Üç çocuğu ve eşiyle birlikte büyük şehirde yaşayan Andrea, eşi ile birlikte radikal bir karar alıp ailesiyle eski büyük bir çiftliğe yerleşir. Daha sonra kendilerine Alzheimer hastası kayınvalidesi ve bedensel engelli kayınpederi de katılır. Annemi Alzheimer hastalığından kaybettiğimden yazarın yaşadıkları bende bir tür deja vu etkisi yaptı. Ağır ilerleyen, kasvetli ama güzel bir kitap.
432 syf.
·10 günde·Beğendi·6/10
Kitap bir aile korumak adına atılan küçük bir yalanın koca bir çığa dönüşmesini anlatıyor konu ana tema olarak gerçekten sürükleyici ancak uzun betimlemeler ve çok çok detay verilen gereksiz ayrıntılar okurken sizi biraz bunaltabilir sabırla okursanız ters köşe olup hadi yaa diyeceksiniz :)
343 syf.
·8/10
Okurken çokça durup not aldığım, bittiğinde de bana çok şey kattığına inandığım bir kitap.
İlgisi olmayan için bazı kısımlardaki bilimsel terimler vs sıkıcı gelebilir ama ben fazlasıyla faydası olduğunu düşünüyorum.
Duygusaldı da.
Daha nasıl övebilirim bilemedim.
Okunmasını öneririm, sevgiler
343 syf.
·21 günde·10/10
Alzheimer hastalığının en iyi anlatılabilecek eserlerden bir tanesi. Tıbbi terimler ve araştırmaların yanı sıra bu terimlere yabancı olan insanların da çok kolaylıkla anlayacağı eğitici ve sürükleyici bir eser. Herkese tavsiye ederim....
432 syf.
·6/10
Aile olabilmek, aileyi koruyup bir arada tutabilmek icin soylenen yalanlar, ustu kapatilan gercekler, saklanan sirlar uzerine yazilmis guzel, akilda kalici bir kitap.
343 syf.
·Beğendi·10/10
Alzheimer hasta ve yakınları için oldukça zorlu bir süreç.
Hastalık ilerledikçe bakıcı pes etmekle vicdanı arasında kalarak isyan noktasına taşınıyor.
Kafamızın içinde neler olduğu ile ilgili oldukça kapsamlı ve gerçek hayat kesiti.

Yazarın biyografisi

Adı:
Andrea Gillies
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
York, Birleşik Krallık

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 35 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.