Anthony Robbins

Anthony Robbins

Yazar
7.8/10
300 Kişi
·
977
Okunma
·
76
Beğeni
·
4867
Gösterim
Adı:
Anthony Robbins
Unvan:
Kişisel Gelişim Uzmanı,yazar
Doğum:
Kaliforniya, 29 Şubat 1960
29 Şubat 1960’ da doğan ANTHONY ROBBINS ne konuştuğunu biliyor...
Öncesinde 37m2’ lik bekar dairesinde yaşıyordu ve bulaşıklarını küvette yıkamak zorundaydı. Çevreyle ilişkileri zayıf, gelecekten beklentisi az, 14 kilo fazlası olan bir kişiydi. Fakat Robbins; zihnindeki gücü keşfederek, engelleri kuvvete dönüştürerek, mükemmellik için stratejiler geliştirerek, süper bir başarıya ulaştı. Kendi çabasıyla milyoner olan Robbins, ailesiyle birlikte deniz kenarında bir şatoda yaşamakta ve düzenlediği başarısı kanıtlanmış, kişisel başarı seminerlerine; her yıl binlerce kişi katılmaktadır. Uluslararası nitelik kazanan seminerler; profesyonel atletler, en büyük 500 şirketin yöneticileri, ev hanımları, hatta çocuklar için bile düzenlenmektedir...
Biz toplum olarak, çabucak gelecek mutluluklara öylesine odaklanıyoruz ki, bulunduğumuz kısa dönem çözümleri genellikle uzun dönem sorunlarının nedeni oluyor. Çocuklarımız okulda düşünecek, ezberleyecek, öğrenecek kadar uzun süre dikkat etmekte zorluk çekiyorlar ve bunun bir nedeni de sürekli olarak çabuk zevklere yönelmemiz, bunun tiryakisi olmamızdır.
631 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İçindeki Devi Uyandır; çok satan yazar, girişimci ve yaşam koçu Anthony Robbins’in “Sınırsız Güç” adlı diğer çok satan kişisel gelişim kitabının -bana göre- devamı niteliğinde, uygulama ve pratik ağırlıklı kitabıdır.
Anthony Robbins, bilgilendirici televizyon reklamları, seminerleri ve kişisel gelişim kitapları ile bilinir. Canlı seminerlerine yaklaşık 4 milyon kişinin katıldığı bilinmektedir. Yazdığı kişisel gelişim kitaplarında bireyin performansını geliştirecek yöntemleri ve karar alım süreçlerimizi etkileyen zihinsel, fiziksel ve duygusal faktörleri kontrol altında tutabilmenin yollarını gösteriyor. Bu anlamda, kitaptan öğrendiklerimizle hem iş hem de özel hayatımızda aldığımız kararlarda başvuracağımız etkili reçeteler sunmaktadır.
İçindeki Devi Uyandır; okunması normale göre biraz zor sayılan ve belli bir zaman ayrılması gereken kişisel gelişim kitaplarından olduğundan ve kitapta yer alan yöntemlerin kişisel, fiziksel ve psikolojik farkındalığımızı arttıracağını düşündüğümden okunmaya değer bir eser olarak ele alınmalıdır…
431 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Günümüzde güç demek, bilgi sahibi olmak ve bu bilgiyi kullanarak eyleme geçmek demektir. Ancak eyleme geçenler, hem kişisel yaşantılarında hem de çevresinde fark yaratabilirler. Güç, ayrıca iletişim demektir. Hem kendi içinizde kurduğunuz iletişim hem de çevrenizle olan iletişim.

Robbins, yaşamınızı kendileri yöneten insanların sürekli başarı yolunu izlediklerinden bahseder. Bunu da 'Asıl Başarı Formülü' olarak adlandırır. Bu formül dört basamaktan oluşur. Birinci basamağı, sonuçlarınızı bilmek yani amaç ve hedeflerinizi kesin olarak belirlemek. İkinci basamağı, eyleme geçmek. Üçüncü basamağı, arzuladığınız amaç ve hedeflerinize ulaştıracak davranışlarınızı gözlemlemek. Dördüncü basamak ise, eğer hâlâ amaç ve hedeflerinize ulaşmada sorunlar yaşıyorsanız, davranışlarınızı değiştirebilme esnekliği geliştirmek.

Başarılı olmak modellemekten geçmektedir. Modellemek fikri NLP(Nöro-Linguistik Programlama) bilimine dayanmaktadır. Bu bilime göre, başarılı olmak istiyorsanız başarılı insanları modellemeniz ya da taklit etmeniz gereklidir. Bunun için; başarılı insanların inanç sistemlerini, yani nelerin mümkün olup nelerin olmadığını düşünmeleri; zihinsel dizinlerini, yani düşüncelerini organize etmelerini; fizyolojilerini, yani nefes alış, duruş ve pozisyonlarını öğrenmek gerektiğidir.

Başarılı insanlar güçlü inanç sistemleri geliştirmişlerdir. Bunlar, inancın gerçek gücünün farkındadırlar. Amaç ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak güçlü ve pozitif inançlar benimsemişlerdir. Onların inancına göre, başarısızlık yoktur sonuçlar vardır. İstediğimiz sonuca ulaşana kadar mücadele etmeliyiz. Başarısızlık olarak adlandırdıklarımız ise bizi daha iyi sonuçlara götürecek olan deneyimlerdir.

Anthony Robbins, bu kitabında, yaşamımızı nasıl yönlendireceğimizi, potansiyelimizi nasıl ortaya çıkaracağımızı, inançlarımızı nasıl yeniden şekillendirerek başarılı sonuçlar elde edeceğimizi ve gündelik yaşamdaki önemli sorunlarla nasıl başedeceğimizi okuyucuya aktarmaktadır. Bu tür sorunları çözüme kavuşturmak isteyenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap olarak ele alınmalıdır...
431 syf.
·9/10
"İnançlar; amacımıza giden yolda haritamız, pusulamız ve amacımıza ulaşabilmeyi garantileyen aracımızdır."

Bu kitabi bana aile hekimi arkadaşım önerdi ve iyikide önermiş...

Kişisel gelisim kitaplarını pek sevmem tek duzedir genellikle ve ağırlıklı olarak öğüt vericidirler. Yinede okurum birseyler kapmak için birseyler öğrenmek için farkındalık yaratmak için vs. vs.

Bu kitap diğer kişisel gelişim kitaplarına nazaran daha güzel ve etkili çünkü tek düze yada düz mantık ilerlemiyor.
İster verdiği hayat örnekleri olsun ister yaptırmaya çalıştığı egzersizler olsun ister özgün bir yazim olsun kendini diğer kitaplardan rahat bir şekilde ayrit edebiliyor.
Bu özellikte kişisel gelişim kitaplarında olmazsa olmazdır. Aksi halde okuduğunuz kitap öğüt vermeden fantastik masallardan öteye geçmiyor.

İçerik olarak yalın bir yazima ve özgün bir konu kapasitesine sahip.
Kitap size yol göstermiyor size rehberlik
ediyor. Bu özelliği sayesinde sıkılmadan okuyorsunuz. Verdiği egzersizleride yaparsanız ciddi anlamda rahatladığını hissedeceksiniz. Herkesin hayal dünyası vardir. Bu hayal dünyasında mantıklı ve mantıksız hedefleri vardir.
Anthony Robins öncelikle hedeflerinizi belirlemede yardımcı oluyor. Daha sonra haremete geçmeyi yani eyleme dökmede size rehberlik ediyor. Yanlış düşüncenizi doğrusuyla değiştirmeyi amaçlıyor. Size rol model olmayı öğretiyor. Ve sizi olumsuz düşüncelerden arındırmayı amaçlıyor. Dediğim gibi bunuda yol gostermeyle değil rehberlik ederek yapmaya çalışıyor. Melisin malsin gibi kalıp cumleler yok bu kitapda.

Farkındalık oluşturma açısından ciddi anlamda size epeyi yol katettiriyor.
Ama okumadan once inceleme ve yorumlari okuyun çünkü kitaptan beklentinizin oluşması lazım aksi halde anlatımından sıkılabilirsiniz.
Kitap basamak basamak ilerliyor. Neden sonuç içerisinde buda sizdeki gelişmeye katkı sağlıyor. Kişisel gelişim kitapları ucu açık kitaplardır. Verilen rehberlik hizmeti herkeste aynı etkiyi yaratmaya bilir. Bunu doğal karşılamak lazım ve kitapdan kendimize özgü bir bakış açı yakalamak için mutlaka okumamız lazım bu kitabı..
Çekilen sıkıntıların, isteksizliklerin, hedeflerimizi eyleme dökmemizdeki problemlerin vb. durumların giderilmesinde her kesimden insana fayda sağlayacaktır.

Kitabın puani bence düşük 8.5-9 arası bir puani hak eden bir kitap.
Size hayallerinize hedeflerinize kavuşmada adim attıracak bir eser olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden okumanızı tavsiye ederim.

Bu tarz kitaplar zaten çözüm odaklı olamazlar sadece ve sadece bizde farkındalık yaratıp daha iyi bir bakış açısı sergilemize kararlı bir şekilde hareket etmemize rehberlik ederler. Bu kitapda bunu sağlıyor arkadaş..


"Gerçekte insan davranışlarını yönlendiren kuvvetler arasında inançtan daha güçlüsü yoktur."
Bu kitap modellemeden, esnek iletişimcilikten, eğilim yaratmadan bahseder. En sevdiğim bölümü enerjinin nasıl verimli kullanılacağıdır. Aşk stratejisinden detaylı bahseder. ( sadece bunun için bile okunmaya değer)
431 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitap İnceleme Yazısı


Kitap Adı: Sınırsız Güç

Yazarı : Anthony Robbins

Çeviri : Dr. Mehmet Değirmenci

Yayınevi : İnkılap Kitabevi

Baskısı : 12.Baskı / 431 Sayfa


Her ne kadar bu kitaptan önce ve sonra okunması gereken eserler olsa da “altı ay içinde sadece bir adet kitap okuyabilirim ne önerebilirsiniz” sorusu ile karşılaşsam, hiç tereddütsüz bu kitabı önerebilirim. Düşünceyi, insanı, dünyayı, davranışları çözümleme kılavuzu gibi olan bu kitap, en içten samimi duygularla yazılmış ve uygulanmış bir kaynak eser. İleriki yıllarda tekrar okuyacağım kitaplar listesine aldım. “çok fazla kitap okuyamam” diyorsanız, hakkınızı bu kitaptan yana kullanın fakat 431 sayfalık kitabı aceleye getirmeden iki haftaya yayarak okumanızı öneririm.


Hiçbir eser yalnız başına zirve etkisi yapamaz. Öncesinde ve sonrasında takip edilmesi gereken yol, yöntem ve haritalar vardır. Aynı hekimin, sırayla alınmasını önerdiği ilaçlar gibi.

Yaşam boyu huzur, güven, başarıyı yakalayabilmemiz için, ihtiyacımız olan güçlerin uyumlu ve dengeli olması bize zaman kazandırır. Bunlar; biyolojik, fizyolojik, psikolojik güç, kendine güven, azim ve kararlılık ve diğer insani frekanslı duygularla ilerlemek zorundayız yaşamda.


Yazarın seçtiği ve bizlerle aktardığı konu, anlatım dili, çeviri dili ve akıcılık olağanüstü güzellikler içeriyor. Kitabın ilk başları akıcı ve sürükleyici, orta kısımlarda bilimsel açıklamalar ilginizi çekmeyebilir, üçüncü kısım ise tekrar yaşanmış olaylar, deneyimler ve temennilerle akıcılığı ve konu bütünlüğü devam ediyor. Hazine arar gibi, nakış örer gibi, dikkat ve sabırla istifade etmenizi öneririm.


Yazarın diğer kitabı olan, 631 sayfalık, “içindeki devi uyandır” adlı kitabını da okuyacağım.

İnsanlığı, evreni ve aralarındaki uyum, ilgi, sevgi ve dayanışmayı bir bütün olarak ele alan yazarın, kitap dünyasına çok kalıcı bir miras bıraktığına inanıyorum. Okudukça, hissettikçe, duydukça, gördükçe insan yeni kapılardan geçiyor, yeni bilgi ve gerçeklere ulaşıyor, bakış açısı daha da genişliyor.


Okuduklarım, gözlemlediklerim ve hissettiklerimden; kelime ve kavramlar, geçmiş ve geleceğe dair değerlendirmeler birikir zihnimde. Bunlar zaman zaman şiir olarak kalemime yansır, bazen bir özdeyiş olur, bazen de makale şeklinde bir ifade sanatına dönüşür.

Bu kitabı okurken sanırım üç farklı makale yazdım. Birini aşağıda paylaşıyorum.


Başka bir kitap tanıtım yazısında bulunmak dilek ve temennisiyle


Ali Rıza Malkoç

03.03.2018

Samsun

#armozdeyis

http://www.arm.web.tr

////////////////////////////////////////////

İnanmak

Değişime inanıyorum. İnsanların gelişerek, kalıp ve süzgeçlerini, gereksiz filtrelerini değiştirerek yenileneceklerinden ümitliyim.
Yani ait olması gereken gerçek dünyaya kavuşabileceğine inanıyorum.
Bakış açısı ve konum değişikliğinin zaman aşımına uğramadan gerçekleşmesi şartıyla tabi.
Bilinç ve bilinçaltımızda bilgi, gözlem, duyu ve duygularımızı şekillendiren süzgeç ve kalıpların olması normal bir durumdur.
Anormal olan tasnif ve yargı aşamasındaki metodik yanlışlıklardır.
Çayımızı süzdüğümüz süzgeçle haşlanmış makarnamızı süzüyor muyuz?
Yakıtımızı süzdüğümüz süzgeçle, yeni sağdığımız sütü süzüyor muyuz?
Suyumuzu arıttığımız cihazla başka sıvılar arıtıyor muyuz? soruları çoğaltabiliriz fakat hepsinin cevabı "hayır" değil mi?
Peki neden çoğunlukla insanlar sonradan edindikleri politik kimlik ve/veya dini inanç kalıplarını, takıntı ve algılarını tüm insani ilişkilerde süzgeç olarak kullanma ihtiyacı hissederler.
Ve bu süzgeci bir kalibrasyon kriteri kabul edip, peşin ve kesin hükme varırlar?
Farklılığı, çeşitliliği, beğeni ve tercihte özgürlüğü peşinen kabullenen bir insan, her olay, kavram, olgu ve sonuçta kendisi belirlediği ve alternatifsiz kabullendiği süzgeci kullanması, kabul edilebilir bir durum mudur?
Hastalık derecesinde davranış bozukluğu olanların dışında, normal görüntü ve imaj verenlerde de bu tür olumsuzluklar gözlemlenebiliyor.
Bilerek veya farkında olmadan, yaşam ve ilgi alanını daraltarak, şekilci yaklaşımlar sergileyenleri görebiliyoruz.
Böylesi durumlar; kendine güvensizliğin, bilgi eksikliğinin, iç iletişim zayıflığının işaretidir. Yanlış zihinsel kurgu ve rol model seçiminin sonucudur.
İnanırsak, doğru yöntem belirlersek, planlarsak, sabırla zamana yayarsak, uygularsak, denetlersek ve kendimize güvenirsek ve hepsinden önemlisi ihtiyaç hissediyorsak; başarılmış olan her şeyin daha mükemmelini gerçekleştirebiliriz.
İhtiyacımız olan pozitif enerji ve iletişim gücü, potansiyel ve ruh, içimizde harekete geçmeyi bekliyor.

28.02.2018
Ali Rıza Malkoç
#armozdeyis
631 syf.
·Puan vermedi
Kitap kişisel gelişim serüveninin temel tasi mahiyetinde bu işe gönül vermiş her bireyin okuması gerektiği kitaplardan. Bazen sıkıcı olsa da işin mutfağı kısmında
431 syf.
·Puan vermedi
Size şunu söylemek istiyorum ki, şaka veya abartma değil, moralimin çok bozuk olduğu zamanlarımda ve bilhassa üniversite sınavlarına gireceğim zamanda okuduğum bu güzel eserin bana katkısı çok büyük oldu. Başucu kitaplarımdan okan bu eser, aynı zamanda bu tür kitaplara olan önyargımı da yerle bir etmişti. Genişletilmiş hali diyebileceğim İçindeki Devi Uyandır'ı tam inceleyemedim ama eminim o da bu kitap kadar değerli ve etkilidir.
431 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
.
.
Tür : Kişisel Gelişim
.
Sayfa : 432
.
Puan : 10/10
.
Sizlere okuduğum tüm kişisel gelişim kitapları arasında zirveye yerleşen bir kitap ile geldim. Ben kişisel gelişim sevmem deyip görmezden gelmeyin bu kitabı️ Muhakkak okuyun ️
.
Kitabı okuduğunuz gibi yazarının hayatını da okuyun, hırsı ve başarısı sizi büyüleyecek.
Ayrıca şuraya not olarak bırakıyorum; Bu kitap en çok satan ulusal kitaplar listesine girmiş bir kitaptır.
Kitapta işaretlediğim yerler, içerisine yazdığım notlar bir hayli fazla. Başucu kitaplarım arasına girdi. Ne zaman kendimi zayıf hissetsem hayallerimi başaramayacağımı düşünsem bu kitabı elime alacağım.
.
Yazarımız bizlere başka insanlar üzerindeki değil kendi üzerimizdeki güçten bahsediyor. Gücümüzü nasıl keşfedebiliriz ve sınırsız güce nasıl ulaşırız? İşte bunlara aradığımız cevaplar bu kitapta.
Robbins başarının asıl sırrının Modelleme tekniği olduğunu izah ediyor. Şöyle ki; gerçekten başarıya ulaşmış şahsiyetlerin hayatlarını ele alıp bir plan dahilinde yaptıklarını kopyalamak. Bu kişiler o noktaya nasıl geldiyse, onları model olarak ele alıp yaparsak bizde geliriz. Başarıya ulaşmış hayatlar, mücadele eden ve yılmayan birbirinden azimli kişiler. Öyle güzel hayat hikayelerini seçip bizlere anlatmış ki okurken hırslanmamız elde değil.
.
NLP bilimi ile ilgili harika bilgileri ve deneyleri bizlere aktarıyor.
Başkalarının başarılarından ve başarıya ulaştıkları yollardan kendimize yapılar oluşturmalıyız. Zamanınızı yönetemiyormusunuz o zaman yönetenlerin nasıl yaptıklarına bakın. Neyi yapmak isteyipte yapamıyorsanız yapan kişinin nasıl yaptığını araştırın ve imkansız olmadığına inanın işte metod, sizde yapın. Önce modelleyeceğiniz kişinin inandığı gibi başaracağınıza inanın bunu modelleyin.
.
Bir davranışı değiştirmek istiyorsanız bunu nasıl değiştirebileceğiniz anlatılmış. Bunların dışında güçlü bir beden için beslenme ile ilgili de güzel araştırmalar ve bilgiler aktarmış. Başarıya nasıl ulaşacağınızın formülü ve daha neler neler. Anlayacağınız : Okuyacağınız en kaliteli, anlaşılır ve akıcı kişisel gelişim kitabı işte bu kitap. Hala hayatınızı düzene koymadıysanız bu kitaptan sonra bir daha düşünün.
.
️️Kesinlikle Tavsiye Ediyorum ️️
.
431 syf.
·8/10
Kendi alanında en çok okunan kitaplardan biri. Okuduğunuzda neden çok satılanlar arasında yer aldığına hak verebilirsiniz. Yazar tüm kitap boyunca verdiği en temel mesaj kararlı olarak hedefleriniz uğruna disiplinli eyleme geçmek gerektiğidir. Eylem yoksa karar yok demektir. O halde hedefe ulaşmayı beklemek anlamsız olacaktır. Okumanız hayatınıza bir çok şeyler katacaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anthony Robbins
Unvan:
Kişisel Gelişim Uzmanı,yazar
Doğum:
Kaliforniya, 29 Şubat 1960
29 Şubat 1960’ da doğan ANTHONY ROBBINS ne konuştuğunu biliyor...
Öncesinde 37m2’ lik bekar dairesinde yaşıyordu ve bulaşıklarını küvette yıkamak zorundaydı. Çevreyle ilişkileri zayıf, gelecekten beklentisi az, 14 kilo fazlası olan bir kişiydi. Fakat Robbins; zihnindeki gücü keşfederek, engelleri kuvvete dönüştürerek, mükemmellik için stratejiler geliştirerek, süper bir başarıya ulaştı. Kendi çabasıyla milyoner olan Robbins, ailesiyle birlikte deniz kenarında bir şatoda yaşamakta ve düzenlediği başarısı kanıtlanmış, kişisel başarı seminerlerine; her yıl binlerce kişi katılmaktadır. Uluslararası nitelik kazanan seminerler; profesyonel atletler, en büyük 500 şirketin yöneticileri, ev hanımları, hatta çocuklar için bile düzenlenmektedir...

Yazar istatistikleri

  • 76 okur beğendi.
  • 977 okur okudu.
  • 69 okur okuyor.
  • 557 okur okuyacak.
  • 70 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları