Anthony Robbins

Anthony Robbins

Yazar
7.7/10
129 Kişi
·
380
Okunma
·
40
Beğeni
·
2.659
Gösterim
Adı:
Anthony Robbins
Unvan:
Kişisel Gelişim Uzmanı,yazar
Doğum:
Kaliforniya, 29 Şubat 1960
29 Şubat 1960’ da doğan ANTHONY ROBBINS ne konuştuğunu biliyor...
Öncesinde 37m2’ lik bekar dairesinde yaşıyordu ve bulaşıklarını küvette yıkamak zorundaydı. Çevreyle ilişkileri zayıf, gelecekten beklentisi az, 14 kilo fazlası olan bir kişiydi. Fakat Robbins; zihnindeki gücü keşfederek, engelleri kuvvete dönüştürerek, mükemmellik için stratejiler geliştirerek, süper bir başarıya ulaştı. Kendi çabasıyla milyoner olan Robbins, ailesiyle birlikte deniz kenarında bir şatoda yaşamakta ve düzenlediği başarısı kanıtlanmış, kişisel başarı seminerlerine; her yıl binlerce kişi katılmaktadır. Uluslararası nitelik kazanan seminerler; profesyonel atletler, en büyük 500 şirketin yöneticileri, ev hanımları, hatta çocuklar için bile düzenlenmektedir...
Dış dünya ile iletişim düzeyiniz; diğer insanlara göre ; kişisel, sosyal, duygusal ve finansal başarı düzeyini belirler.
Hayatınızı ruhunuzun kalitesiyle eş düzeye getirmeye kesin karar vereceğiniz gün bugün müdür?
Bu kitap modellemeden, esnek iletişimcilikten, eğilim yaratmadan bahseder. En sevdiğim bölümü enerjinin nasıl verimli kullanılacağıdır. Aşk stratejisinden detaylı bahseder. ( sadece bunun için bile okunmaya değer)
Kitap İnceleme Yazısı


Kitap Adı: Sınırsız Güç

Yazarı : Anthony Robbins

Çeviri : Dr. Mehmet Değirmenci

Yayınevi : İnkılap Kitabevi

Baskısı : 12.Baskı / 431 Sayfa


Her ne kadar bu kitaptan önce ve sonra okunması gereken eserler olsa da “altı ay içinde sadece bir adet kitap okuyabilirim ne önerebilirsiniz” sorusu ile karşılaşsam, hiç tereddütsüz bu kitabı önerebilirim. Düşünceyi, insanı, dünyayı, davranışları çözümleme kılavuzu gibi olan bu kitap, en içten samimi duygularla yazılmış ve uygulanmış bir kaynak eser. İleriki yıllarda tekrar okuyacağım kitaplar listesine aldım. “çok fazla kitap okuyamam” diyorsanız, hakkınızı bu kitaptan yana kullanın fakat 431 sayfalık kitabı aceleye getirmeden iki haftaya yayarak okumanızı öneririm.


Hiçbir eser yalnız başına zirve etkisi yapamaz. Öncesinde ve sonrasında takip edilmesi gereken yol, yöntem ve haritalar vardır. Aynı hekimin, sırayla alınmasını önerdiği ilaçlar gibi.

Yaşam boyu huzur, güven, başarıyı yakalayabilmemiz için, ihtiyacımız olan güçlerin uyumlu ve dengeli olması bize zaman kazandırır. Bunlar; biyolojik, fizyolojik, psikolojik güç, kendine güven, azim ve kararlılık ve diğer insani frekanslı duygularla ilerlemek zorundayız yaşamda.


Yazarın seçtiği ve bizlerle aktardığı konu, anlatım dili, çeviri dili ve akıcılık olağanüstü güzellikler içeriyor. Kitabın ilk başları akıcı ve sürükleyici, orta kısımlarda bilimsel açıklamalar ilginizi çekmeyebilir, üçüncü kısım ise tekrar yaşanmış olaylar, deneyimler ve temennilerle akıcılığı ve konu bütünlüğü devam ediyor. Hazine arar gibi, nakış örer gibi, dikkat ve sabırla istifade etmenizi öneririm.


Yazarın diğer kitabı olan, 631 sayfalık, “içindeki devi uyandır” adlı kitabını da okuyacağım.

İnsanlığı, evreni ve aralarındaki uyum, ilgi, sevgi ve dayanışmayı bir bütün olarak ele alan yazarın, kitap dünyasına çok kalıcı bir miras bıraktığına inanıyorum. Okudukça, hissettikçe, duydukça, gördükçe insan yeni kapılardan geçiyor, yeni bilgi ve gerçeklere ulaşıyor, bakış açısı daha da genişliyor.


Okuduklarım, gözlemlediklerim ve hissettiklerimden; kelime ve kavramlar, geçmiş ve geleceğe dair değerlendirmeler birikir zihnimde. Bunlar zaman zaman şiir olarak kalemime yansır, bazen bir özdeyiş olur, bazen de makale şeklinde bir ifade sanatına dönüşür.

Bu kitabı okurken sanırım üç farklı makale yazdım. Birini aşağıda paylaşıyorum.


Başka bir kitap tanıtım yazısında bulunmak dilek ve temennisiyle


Ali Rıza Malkoç

03.03.2018

Samsun

#armozdeyis

http://www.arm.web.tr

////////////////////////////////////////////

İnanmak

Değişime inanıyorum. İnsanların gelişerek, kalıp ve süzgeçlerini, gereksiz filtrelerini değiştirerek yenileneceklerinden ümitliyim.
Yani ait olması gereken gerçek dünyaya kavuşabileceğine inanıyorum.
Bakış açısı ve konum değişikliğinin zaman aşımına uğramadan gerçekleşmesi şartıyla tabi.
Bilinç ve bilinçaltımızda bilgi, gözlem, duyu ve duygularımızı şekillendiren süzgeç ve kalıpların olması normal bir durumdur.
Anormal olan tasnif ve yargı aşamasındaki metodik yanlışlıklardır.
Çayımızı süzdüğümüz süzgeçle haşlanmış makarnamızı süzüyor muyuz?
Yakıtımızı süzdüğümüz süzgeçle, yeni sağdığımız sütü süzüyor muyuz?
Suyumuzu arıttığımız cihazla başka sıvılar arıtıyor muyuz? soruları çoğaltabiliriz fakat hepsinin cevabı "hayır" değil mi?
Peki neden çoğunlukla insanlar sonradan edindikleri politik kimlik ve/veya dini inanç kalıplarını, takıntı ve algılarını tüm insani ilişkilerde süzgeç olarak kullanma ihtiyacı hissederler.
Ve bu süzgeci bir kalibrasyon kriteri kabul edip, peşin ve kesin hükme varırlar?
Farklılığı, çeşitliliği, beğeni ve tercihte özgürlüğü peşinen kabullenen bir insan, her olay, kavram, olgu ve sonuçta kendisi belirlediği ve alternatifsiz kabullendiği süzgeci kullanması, kabul edilebilir bir durum mudur?
Hastalık derecesinde davranış bozukluğu olanların dışında, normal görüntü ve imaj verenlerde de bu tür olumsuzluklar gözlemlenebiliyor.
Bilerek veya farkında olmadan, yaşam ve ilgi alanını daraltarak, şekilci yaklaşımlar sergileyenleri görebiliyoruz.
Böylesi durumlar; kendine güvensizliğin, bilgi eksikliğinin, iç iletişim zayıflığının işaretidir. Yanlış zihinsel kurgu ve rol model seçiminin sonucudur.
İnanırsak, doğru yöntem belirlersek, planlarsak, sabırla zamana yayarsak, uygularsak, denetlersek ve kendimize güvenirsek ve hepsinden önemlisi ihtiyaç hissediyorsak; başarılmış olan her şeyin daha mükemmelini gerçekleştirebiliriz.
İhtiyacımız olan pozitif enerji ve iletişim gücü, potansiyel ve ruh, içimizde harekete geçmeyi bekliyor.

28.02.2018
Ali Rıza Malkoç
#armozdeyis
Kendi alanında en çok okunan kitaplardan biri. Okuduğunuzda neden çok satılanlar arasında yer aldığına hak verebilirsiniz. Yazar tüm kitap boyunca verdiği en temel mesaj kararlı olarak hedefleriniz uğruna disiplinli eyleme geçmek gerektiğidir. Eylem yoksa karar yok demektir. O halde hedefe ulaşmayı beklemek anlamsız olacaktır. Okumanız hayatınıza bir çok şeyler katacaktır.
17 yıl önce hediye edilmiş bir kitaptı. Dile kolay 650 sayfa. 3 yılda bitirebildim. O da zorla.. Bu kitabın 300 sayfası anlık motive edici söylemlerler ile geçiyor, geri kalanı da aslında kimsenin beş günden fazla uygulamadığı kalburüstü kurallar ile.

Belli kalıplar sunan ( kurallar, adımlar, yollar) kişisel gelişim kitapları her dönem güncelliğini yitiriyor ve yinede aynı şeyi tekrar etmekte ısrar ediyor. Bu alanda okuduğum onlarca kitap farkındalık kısmında belki bir etki yaratıyor ama onun ötesine gidemiyor.
Bu kitap kişisel gelişim kitaplarının en iyilerinden biridir. Yazar kontrolü ele alıp, hayatın her alanını biçimlendirme gücünden detaylı olarak bahsetmiştir. Duyguların yapıtaşlarından içerdikleri anlama kadar ve nasıl değiştirileceğini anlatan zengin bir içeriğe sahiptir. Belirli bir istenmeyen davranışı kalıcı olarak nasıl bırakabileceğimizi. Sürekli ve sonu gelmez iyileştirmeleri hayatımıza nasıl uygulayacağımızdan bahseder.
Pek tabi size yol gösterecek olan bir hazine şüphesiz. Ama en önemlisi sizin bunu hayatınıza ne şekilde uygulayacağınız . Bunu diyoe yazıyor diye kafanıza eseni yapmamalısınız, biraz düşünüp avantajları-dezavantajları nedir bu yapacağımın diye düşünmenizde fayda var
Kitabın özü sadece yapıcı olmak ve kendin ile iletişimi kuvvetlendirerek kendini başkaları tarafından kontrol edilen bir insan olmaktan çıkarmaktır. İçerisinde çok yöntem var bu şekilde olumlu bir hayat için. Yazar tatbik için bizi şevklendiriyor.
Gücünün farkında olan ve onu kontrol edebilen, bu sayede başarıya ulaşmış birçok insana dair örneklerden yola çıkarak yazılmış. Şu an kitabın çeyreğini bitirmiş durumdayım. Keyifle devamını okuyacağım.
Tanrımmm!

Ne gaza gelmiştim bunu okurken...

Konya Selçuk'ta pısırık bir ergenken, kitabın yarısına gelmiş, kampüsün çimlerinde aynı sınıftan 10 kişiye tanıtımını yaparken bulmuştum kendimi.

O günü hiç unutamıyorum. İlk defa içimdeki özgüvenin tavan yaptığı bir yıldı. Ama işin garip tarafı bu etki sadece iki hafta sonra geçmiş ve eski halime geri dönmem uzun sürmemişti anlayacağınız.

Karakter oturmadan kesinlikle okunmaması gereken bir kitap.

İş hayatı için, başarı hırsından gözü başka bir şey görmeyenler için ideal olabilir. Evet sizi motive ediyor.

Robbins, imkansız diye bir şey yoktur diyor özetle.

Ama çatıdan atlarsanız en iyi ihtimalle felç kalırsınız.
Bu ihtimali de hiçbir zaman unutmayın derim.
En az 3 4 sene oldu bu kitabı okuyalı ama hâlâ bazı bölümleri sözleri aklımda. Bu kitap için diğer kişisel gelişim kitaplarından çok farklı dersem yalan olur ama bence okumaya gerçekten değer kitaplardan. Kitabı okurken bile bi duruyorsun orda yazılan şeyin aslında senin hayatında da olduğunu düşünüyorsun o öyle yaptı başardı ben niye başaramayayım diyorsun :) ben okunacak kitap listenizde olsun derim :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Anthony Robbins
Unvan:
Kişisel Gelişim Uzmanı,yazar
Doğum:
Kaliforniya, 29 Şubat 1960
29 Şubat 1960’ da doğan ANTHONY ROBBINS ne konuştuğunu biliyor...
Öncesinde 37m2’ lik bekar dairesinde yaşıyordu ve bulaşıklarını küvette yıkamak zorundaydı. Çevreyle ilişkileri zayıf, gelecekten beklentisi az, 14 kilo fazlası olan bir kişiydi. Fakat Robbins; zihnindeki gücü keşfederek, engelleri kuvvete dönüştürerek, mükemmellik için stratejiler geliştirerek, süper bir başarıya ulaştı. Kendi çabasıyla milyoner olan Robbins, ailesiyle birlikte deniz kenarında bir şatoda yaşamakta ve düzenlediği başarısı kanıtlanmış, kişisel başarı seminerlerine; her yıl binlerce kişi katılmaktadır. Uluslararası nitelik kazanan seminerler; profesyonel atletler, en büyük 500 şirketin yöneticileri, ev hanımları, hatta çocuklar için bile düzenlenmektedir...

Yazar istatistikleri

  • 40 okur beğendi.
  • 380 okur okudu.
  • 32 okur okuyor.
  • 193 okur okuyacak.
  • 35 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları