İçindeki Devi Uyandır

7,3/10  (18 Oy) · 
62 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.231 gösterim
Zihinsel, duygusal fiziksel ve parasal kaderinin kontrolünü hiç gecikmeden eline al! Şaşırtıcı bir inanırlık... Her sayfası, iyi araştırılmış ve hemen kullanılabilecek pratik yöntemlerle dolu... Düşünce ve duygularınızın konsantrasyonuyla amaçlarınıza ulaşmanızı mümkün kılan kitap!

-"Success" dergisi-

-Anthony Robbins: Doruk performans biliminde lider.
 • Baskı Tarihi:
  1997
 • Sayfa Sayısı:
  631
 • ISBN:
  9789751008008
 • Çeviri:
  Belkıs Çorakçı Dişbudak
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitapevi
 • Kitabın Türü:
Aydın Nasuh 
 30 Mar 20:46 · Kitabı okudu · 5/10 puan

17 yıl önce hediye edilmiş bir kitaptı. Dile kolay 650 sayfa. 3 yılda bitirebildim. O da zorla.. Bu kitabın 300 sayfası anlık motive edici söylemlerler ile geçiyor, geri kalanı da aslında kimsenin beş günden fazla uygulamadığı kalburüstü kurallar ile.

Belli kalıplar sunan ( kurallar, adımlar, yollar) kişisel gelişim kitapları her dönem güncelliğini yitiriyor ve yinede aynı şeyi tekrar etmekte ısrar ediyor. Bu alanda okuduğum onlarca kitap farkındalık kısmında belki bir etki yaratıyor ama onun ötesine gidemiyor.

Oktay Şen 
09 Ağu 12:22 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap kişisel gelişim kitaplarının en iyilerinden biridir. Yazar kontrolü ele alıp, hayatın her alanını biçimlendirme gücünden detaylı olarak bahsetmiştir. Duyguların yapıtaşlarından içerdikleri anlama kadar ve nasıl değiştirileceğini anlatan zengin bir içeriğe sahiptir. Belirli bir istenmeyen davranışı kalıcı olarak nasıl bırakabileceğimizi. Sürekli ve sonu gelmez iyileştirmeleri hayatımıza nasıl uygulayacağımızdan bahseder.

Döngüsel 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Sayfalar dolusu telkin. Benzerlerinden pek farkı olduğunu söyleyemem. Suçluluk duygusu genlerimize işlemiş. Görünür sorunların üstlerini cilalayıp onları çözüm olarak göstermekten başka bir işe yaramıyor içindekiler.

Kitaptan 6 Alıntı

Gamze 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Daha hayatımız başlarken biri bize ölmekte olduğumuzu söylemeli. O zaman hayatımızın her anını dolu dolu yaşardık. bir yapın da bakın! Yapmak istediğiniz neyse, şimdi yapın!
Yarınların sayısı çok değil.

İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 629 - Mıchael Landon)İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 629 - Mıchael Landon)
Gamze 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kelimelerin gücünü bilmeden insanı anlamak imkansızdır.

İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 266 - Konfüçyüs)İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 266 - Konfüçyüs)
Gamze 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan doğruyu ancak yüreğiyle görür; önemli şeyler gözle bakınca görülemez.

İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 512 - Antoine de Saint)İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 512 - Antoine de Saint)
Gamze 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Alışkanlık hizmetkarların en iyisi, efendilerin en kötüsüdür.

İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 390 - Nathanıel Emmons)İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 390 - Nathanıel Emmons)
Gamze 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer bir dış etken sizi üzerse, duyduğunuz acı o şeyin kendisinden değil, sizin ona verdiğiniz değerden geliyordur, onu da her an ortadan kaldırma gücünüz vardır.

İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 70 - Marcus Aurelıus)İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins (Sayfa 70 - Marcus Aurelıus)

Soichiro Honda – Azmin Zaferi


1938 yılında, Bay Honda henüz okulda öğrenciyken, sahip olduğu her şeyi bir küçük atölyeye yatırmış, piston ringleri konusunda kendi kafalarında var olan fikri geliştirmeye koyulmuştur. Çalışmalarını Toyota şirketine satmak istediği için gece gündüz çalışmış, dirseklerine kadar yağlara batmış, o atölyede yatıp kalkmış, sonuç alacağına olan inancını hiçbir zaman yitirmemiştir. İşini sürdürebilmek için karısının mücevherlerini dahi rehin bırakmak zorunda kalarak yaptığı çalışmalarını tamamlayıp, Toyota’ya sunduğunda, terslenerek alay konusu oldu. Üstelik tekrar eğitim alması gerektiği söylenerek, ikinci kez aşağılandı ve yeniden okula gitmesi söylendi.

Çalışmalarından vazgeçmeyen Honda, iki yıl boyunca yaptığı inanılmaz uğraşlar sonucunda Toyota’dan ihtiyacı olan teklifi almayı başarmıştır ki, bu seferde 2. Dünya savaşı engeline takılır. Savaşa hazırlanan Japon hükumeti, fabrikasını kurmak için ihtiyacı olan betonu Honda’ya vermez.

Hayalleri İçin Önce Beton Üretti !

Hayalleri uğruna çözüm odaklı düşünceler üreten Honda, hiç zaman kaybetmeden arkadaşlarının da yardımı ile kendi betonlarını üretmek için kolları sıvarlar ve ilk fabrikasını kurmadan önce, betonlarını dahi kendi yapmak zorunda kalır.
Fabrikasını açtığında patlak veren 2. Dünya Savaşı sırasında fabrikasına 2 kez
bomba atılır ve imalat bölümünün tamamına yakını yıkılır. Yerle bir olan fabrikası ile birlikte ülkede hammadde sıkıntısı da görülmeye başlanmıştır. Honda ise tüm bu
enkaz ve karmaşanın içinde ABD ordusunun attığı benzin tenekelerini toplayıp biriktirmeye başlar. Çünkü hayalleri için hammaddeye ihtiyacı vardır.

Atık tenekeleri toplayarak hammadde açığını kapatmaya ve yeniden fabrikasını
açmayı düşünen Honda, bu sefer de deprem engeline takılır. Deprem sonrası
yeniden toparlamaya çalıştığı fabrikası yeniden yerle bir olmuştur.

Tüm bunların üzerine Japonya’da başlayan benzin kıtlığı, Honda’nın her yere bisiklet ile gidip gelmesine neden oldu. Ancak bu durumu hızlandırmak adına bisikletine
yaptığı küçük motor, Honda için yeni bir hayatın kapılarını aralayacaktı.

Honda’nın motorlu bisikleti kısa sürede çevrede dikkat çekti ve komşuları birer birer aynı motordan kendi bisikletlerine istemeye başladılar. Honda elindeki motorlarla bu durumu karşılasa da talep her geçen gün artmaya başlayınca bir yerde elindeki motorlar yetersiz kaldı.Hiçbir zaman hayalinden vazgeçmeyen Honda’nın kafasında yeniden fabrika kurma hayalleri canlandı. Japonya’daki 18.000 bisikletçi dükkanına mektup yazarak, icadının Japonya’ya yeniden hayat verebileceğini anlattı. Bu bisikletçilerden tam 5000 tanesi geri dönüş yaparak ihtiyacı olan sermayeyi vermeye hazır olduklarını söyleyince, Honda hiç kapamadığı kollarını yeniden sıvadı.Gelen inanılmaz olumlu tepkinin ardından bisikletlere uyarladığı motorların ağır olduğunu ve sadece belirli bir bisiklet kullanıcısına hitap ettiğini düşünen Honda, motor üzerinde son bir değişiklik yaparak motorun ağırlığını düşürdü.Bir gece içinde başarıya ulaşan Honda’ya imparatorluk Nişanı verildi. Daha sonra motorlu bisikletlerini Avrupa ve ABD’ye ihraç etmeye başladı. Ardından 70’li yıllara gelindiğinde en az motorlu bisikletleri kadar tutulan otomobilleri ile sektöre başka bir koldan daha girdi.

Günümüzde Honda şirketi yaklaşık 100.000 kişi çalıştırmaktadır. Bir zamanlar kendisi ile alay ederek aşağılayan Toyota, ihracat konusunda Honda’nın gerisine düşmüş durumdadır. Bu durum ise oluşan tüm olumsuz koşullara rağmen başarıya ve hayallerine odaklanan bir adamın azmi ve gücü sayesinde gerçekleşmiştir.

Soichiro Honda ise ardında bıraktığı büyük başarı hikayesi ile 1991 yılında
hayata veda etmiştir.

İçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbinsİçindeki Devi Uyandır, Anthony Robbins