Sınırsız Güç Kişisel Başarıda Zirveye Ulaşmanın Yolu

7,4/10  (41 Oy) · 
128 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.391 gösterim
Evet, yaşamda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilir, yaratabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihiri konusunun en büyük ustası olan Robbins, bu sayfalarda kendi kendinizi nasıl kullanacağınızı göstermektedir. 0, hırsla ve incelikleriyle; ne isterseniz olabileceğinizi, ne yapabileceğinizi ve ne yapamayacağınızı zihninizin durumunun belirlediğini, tüm başarılı sonuçların modellenebileceğini ve aynen tekrarlanabileceğini göstermektedir Size; dakikalarla ifade edilen sürelerde zihninizin korkuları yok etmek için nasıl yeniden programlanacağını, vücudunuzun çok sağlıklı ve enerjili olması için hangi yakıtların kullanılacağını, diğer kişilerle olan ilişkilerinizi nasıl geliştireceğinizi, nasıl ikna edici bir iletişimci olunacağını ve karşılaştığınız herhangi bir kişiyle ahengin anında nasıl sağlanacağını, diğer kişilerin başarılarını kendiniz için tekrar nasıl modelleyeceğinizi, zenginlik ve mutluluğun beş anahtarını. Asıl Başarı için nasıl ustalaşılacağını açıkladıkça; coşkusu salgın hastalık gibi herkese bulaşmaktadır.
Robbins onu kişisel başarının yeni bilimi olarak adlandırmaktadır. Siz de onu hayatınızda karşılaştığınız en iyi şey olarak adlandıracaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1996
 • Sayfa Sayısı:
  431
 • ISBN:
  9789751004901
 • Çeviri:
  Mehmet Değirmenci
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Oktay Şen 
09 Ağu 12:39 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap modellemeden, esnek iletişimcilikten, eğilim yaratmadan bahseder. En sevdiğim bölümü enerjinin nasıl verimli kullanılacağıdır. Aşk stratejisinden detaylı bahseder. ( sadece bunun için bile okunmaya değer)

Kitap okumak 
30 May 22:25 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kendi alanında en çok okunan kitaplardan biri. Okuduğunuzda neden çok satılanlar arasında yer aldığına hak verebilirsiniz. Yazar tüm kitap boyunca verdiği en temel mesaj kararlı olarak hedefleriniz uğruna disiplinli eyleme geçmek gerektiğidir. Eylem yoksa karar yok demektir. O halde hedefe ulaşmayı beklemek anlamsız olacaktır. Okumanız hayatınıza bir çok şeyler katacaktır.

Cihat 
10 Ağu 14:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gençlik yıllarımda okuduğum, kendimde var olan ama benim kendisinden bihaber olduğum özgüvenimi bana kazandıran eşsiz bir kitaptı. Ne zaman kitap kapağını açsam Tony Robbins'in siluetine bakıp motive oluyordum. O yıllar Konya'nın bir köyünde kalıyordum. Tek arkadaşım bu kitaptı. Yalnız bu kitabı kişiliğiniz oturduktan sonra okumanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde biraz sarsılabilirsiniz.

Necmiye 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

içindeki alıştırmalarıyla farklı bir kişisel gelişim kitabı olmuş,bunları uygulayabilen için bir ders kitabı niteliğinde,ben okudum,uygulayamadım,Genellikle öyle olmaz mı, keşke okuduğumuz kitaplardan tam anlamıyla faydalanabilme imkanımız olsa,içerisindeki sağlık la ilgili öneriler ne derece doğru ve uygulanabilir durumda bilmiyorum ama ,denemeyedeğer bilgilerle dolu

YUSUF DİLBER 
20 Ağu 19:09 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bütün fark, özünde kendimiz ile olan iletişimimiz ve eylemlerimizden kaynaklanmaktadır.
....
Farkı yapan, bizim onları algılama şeklimiz ve onlara karşı gösterdiğimiz tepkilerdir.

Zafer DENİZ 
24 Şub 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

yazarın dediğine göre bu kitap diğer kişiler üzerindeki gücünüzle ilgili değildir. Evet, yaşamda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihiri konusunun en büyük ustası olan Robbins, bu sayfalarda kendi kendinizi nasıl kullanacağınızı göstermektedir. Ama ben okurken çoğu yerde bu adam taklitçiliği mi öneriyoe diye düşünmüştüm.

Emrah KARACAOĞLU 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Ne yalan söyleyim çok beğenmesemde arada bir çıkan başarı öykülerini merak ettiğim için okudum. Adından da anlaşılacağı gibi başarının sırlarından bahsediliyor genel anlamda. Arada anlatılan başarı öyküleri olmasa bir ders kitabı havasında. Gerçi başarı hikayelerinin bazılarıda tekrar tekrar anlatılmış ama yapacak bir şey yok.

Melek 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitabi okudugumda 16 17 yaslarindaydim. Söyle söyleyim; o zamanin yasam kosularindan hangisine katilmak istediysem hep birinci geldim. Genclere ve Genc hissedenlere Basariyi elde etmek isteyenle Tavsiye ederim.

mustafa yılmaz 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 9/10 puan

NLP'ye merak duyanlar mutlaka bu kitabı okumalı, İçerisindeki örneklerle teknikler daha da pekişiyor. Teknikler sistematik bir şekilde uygulandığında mutlaka yararını göreceksiniz...

Gökhan Taşpınar 
02 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kişisel gelişimle ilgili okuduğum ilk kitaplardan...İnsanın önündeki en önemli engelin yine kendisi olduğunu vurgulayan güzel bir çalışma...

2 /

Kitaptan 16 Alıntı

Pınar 
21 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Başarıya inanırsanız; o sizi başarmak için güçlendirecektir. Başarısızlığa inanırsanız; o mesajlar sizi başarısızlığa yönlendirecektir."

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 62)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 62)

"İletişim, güçtür. İletişimi etkili kullanabilenler, kendilerinin dünya deneyimlerini ve dünyanın onlar üzerindeki deneyimlerini değiştirebilirler."

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (inkılap Kitabevi)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (inkılap Kitabevi)

"Her büyük başarıyı perçinleyen şey, eylemdir. Eylem, sonuçları hazırlayandır. Bilgi ise, insanın eline geçtiğinde iyi kullanırsa yararlı bir potansiyel güçtür."

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 7 - inkılap Kitabevi)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 7 - inkılap Kitabevi)
Pınar 
21 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnanç kesin olarak mükemmelliğe açılan bir koridordur. Çünkü ondan ayrı ve ona karşı durağan kalan hiçbir şey yoktur."

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 63)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 63)

Algılarınızı ya siz yönlendirirsiniz ya da bir başkası bunu sizin için yapar. Siz ya yapmak istediğiniz şeyleri yaparsınız ya da başkalarının sizin için hazırladıkları planlara uyarsınız.

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 5)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 5)

"Zihinsel faaliyetlerinizi ve davranışlarınızı, daha önce hiç ihtimal verdiğiniz kendiniz kontrol edebilirsiniz. Canınız sıkılıyorsa bu durumu yaratan sizden başkası değildir! Bu durum sizin eserinizdir."

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (inkılap Kitabevi)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (inkılap Kitabevi)

"Endüstri toplumuna hız kazandıran şey paradır. Fakat bilgi toplumunu hızlandıran ve güce ulaştıran bilgidir. Şimdi, bilgi sahibi olanlar ve olmayanlar diye yeni bir sınıfsal bölünme ortaya çıktı. Bu yeni sınıf, gücünü ne paradan, ne sahip olduğu topraklardan değil sadece bilgiden alıyor."

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 6 - inkılap Kitabevi)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (Sayfa 6 - inkılap Kitabevi)
Kitap okumak 
30 May 22:12 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kaderinizi kontrol eden üç karar şunlardır:
1. Nelere odaklanacağınıza karar vermek.
2. Bir şeyin sizin için ne anlam taşıdığına karar vermek.
3. İstediğiniz sonuçları yaratmak için ne yapacağınıza karar vermek.

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (İnkılap)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (İnkılap)
Kitap okumak 
30 May 22:15 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Başarının sırrı acıyla zevkin sizi kullanmasına izin vermektense, acıyla zevki kendiniz kullanmayı öğrenmektir. Bunu yaparsanız hayatınızın kontrolünü elinize alırsınız. Yapmazsanız hayat sizi kontrol eder.

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (İnkılap)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (İnkılap)
Kitap okumak 
30 May 22:07 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İnsan yaşamak için doğmuştur. Yaşamaya hazırlanmak için değil.

Sınırsız Güç, Anthony Robbins (İnkılap)Sınırsız Güç, Anthony Robbins (İnkılap)
2 /