Barbara Cartland

Barbara Cartland

Yazar
7.1/10
56 Kişi
·
365
Okunma
·
41
Beğeni
·
5992
Gösterim
Adı:
Barbara Cartland
Tam adı:
Dame Mary Barbara Hamilton Cartland
Unvan:
İngiliz Aşk Romanları Yazarı
Doğum:
İngiltere, 9 Temmuz 1901
Ölüm:
İngiltere, 21 Mayıs 2000
Barbara Cartland (d. 9 Temmuz 1901 - ö. 21 Mayıs 2000), genellikle aşk romanları yazmış İngiliz yazar.
“Bir plan duymak ister misiniz?” diye sordu Timmy.

“Ne tür bir plan?” diye sordu Gina merakla.

“Derin, karanlık, şeytanca bir plan,” diye cevap verdi Roly.

“Evet, sanırım bununla ilgilenebilirim,” dedi Gina.
Barbara Cartland
Sayfa 152 - Artemis Yayınları
“Eğer bir erkek benim eğitimli oluşumdan korkacak kadar tabansızsa, bana göre biri değildir zaten. Öyle bir erkekten nefret ederdim. Onu ayağımın altında ezer ve belasını benden bulmasın diye defolup gitmesini söylerdim!”
Barbara Cartland
Sayfa 54 - Artemis Yayınları - Gina, sen bir kraliçesin.
“Benim hakkımda satmaya götürdüğünüz bir parça peynirmişim gibi konuşuyorsunuz, hanımefendi,” dedi John öfkeyle.

“Ah, ama çok nadir bulunan bir peynir çeşidi,” dedi Gina neşeyle.
Barbara Cartland
Sayfa 24 - Artemis Yayınları
“Şimdi bir Düşes olmayı mı hedefliyorsun?” diye sordu babası, gözleri parlıyordu.

“Kesinlikle hayır!” dedi Gina hemen. “Dün gece de sana söylediğim gibi ben şatoyla ilgileniyorum.”

“Biliyorum, biliyorum, şatonun da paraya ihtiyacı var. Ya da Dük'ün paraya ihtiyacı var demek daha doğru olur.”
Babası gözleri ışıltılar saçarak Gina'nın ellerini tuttu.
“Ne olduğunu buldum, güzelim. Sana Dük'ü satın alayım mı?”
Barbara Cartland
Sayfa 81 - Artemis Yayınları
174 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Bir kitabın yorumunu okurken, Barbara Cartland'ın ismine denk geldim. Yorum yazan kişi, Barbara Cartland'ı o kadar övüyordu ki. Bu da yazarı bir miktar merak etmeme ve bir anda kendisinin bu kitabını okumaya başlamama sebep oldu. Çok umutlu değildim ve yazarın birazcık abartıldığını düşünmüştüm okumaya başlamadan. Okuduktan sonraysa yazarın, o tüm övgüleri hak ettiğini anladım. Yani evet, bu kitaba ve Barbara Cartland'ın tarzına ben de bayıldım!

Kitabın kısa olmasına rağmen gayet mantıklı ilerlemesini çok sevdim. Hani, keşke yazar uzun yazsaymış da olayları geçiştirmeseymiş gibi bir düşüncem hiç olmadı. Tam tadında biten, baştan sona güzel ilerleyen bir hikâyeydi.

Sonra, karakterleri de inanılmaz sevdim. Gina, tam bir kraliçeydi. Eğitimli, akıllı ve bu kadar güçlü bir kadın olması muazzamdı. John'un bu kadar düzgün bir adam olması, eğitimli kadınlardan hoşlanmıyorum deyip, Gina ile bu kadar iyi anlaşması ve ön yargılarından Gina sayesinden kurtulması peki? Bahsettikçe bile kitaba olan sevgim artıyor Allahım! Sadece baş karakterler değil, yan karakterler de çok iyiydi ayrıca.

İnanılmaz güzel bir kurgusu, pek sevimli karakterleri olan bu kitabın, olumlu özellikleri bu kadarla da sınırlı değildi. Kitap inanılmaz eğlenceliydi. Okurken o kadar keyif aldım, bazı yerlerde o kadar güldüm ki anlatamam. Gina'nın babasının, sana Dük'ü alayım dediği kısımda bayağı kahkaha attım.

Gerçekten muhteşem bir kitaptı. Yazarın, kalan kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.
284 syf.
·1 günde·3/10
Ne zaman bir kitabı ve yazarını çok sevsem, aynı yazarın hevesle okumaya başladığım ikinci kitabında hayal kırıklığına uğruyorum. Barbara Cartland'ın tarzını çok sevmiştim. Fakat bu kitapta o tarzdan eser yoktu, üzgünüm.

Başlarda, güçlü bir kadın karakter okuyacağız sanmıştım ama Antonia sonraları beni o kadar yanılttı ki. Kem küm etmeden konuşamayan, Athol ne derse yapmaya razı bir karaktere döndü. Athol desen varlığıyla yokluğu bir, silik bir tipti. Bir kitapta, baş karakterin bu kadar baş karakter gibi hissettirmemesi de ilginçti. İkilinin aşkını da sevmedim. Aşık olduklarını hissedemedim daha doğrusu. Ayrıca kitap çok sıkıcıydı. Yazar bol bol tarihi bilgiler sıkıştırmış araya fakat bunu o kadar sıkıcı bir şekilde yapmış ki, okurken merak etmekten ziyade bunaldım.

Sevmedim bu kitabı ya. Barbara Cartland'dan daha iyisini bekliyordum belki bilemiyorum.
174 syf.
·Puan vermedi
Bugun içimden okuduğum kitaplar hakkında yorum yapmak geldi.Bir kitap iki kitap derken sanırım beş altı yorum oldu.Bu yorumlar içinde bana okumayı sevdiren Barbara Cartland'ı anmadan edemedim.Ortaokul yıllarımda komşumuz Gülten abladan alıp okuduğum kitaplar burada işaretlediklerimden çok daha fazladır.Bir gecede 300-400 sayfa okuduğumu hatırlıyorum iyiki de okumuşum.Teşekkürler aşk kitaplarının kraliçesi :)))
287 syf.
İnsan 14 lerinde evde bulduğunu okuyor,malum yıl 80 ler.Tüm kitapları tarafımca okunmuştur ne yazık ki.Ve "dost kitabevi " keşfedilip bu türün evdeki varlığının devamı engellenmiştir.
368 syf.
·Puan vermedi
Romantik romanlarla beni tanıştıran yazardır Barbara Cartland. Henüz lisede olduğum dönemlerde yaşadığım şehirde şans eseri keşfettiğim bir sahafta tanıştım kendisiyle. Ders kitaplarının arasına sıkıştırarak roman okuma alışkanlığını geliştirmeme vesile olmuştur romanları. Şimdi geriye dönüp baktığımda romanlarını yazdığı dönemde güçlü kadın karakterler oluşturma becerisine bir kez daha hayran olmadan edemiyorum. Evet günümüzde romantik eserler yazan muhteşem yazarlar var ama benim için hala tek kraliçe odur.
265 syf.
Barbara Cartland; beni okul yıllarımda, historical romance ile tanıştıran kitaplarını, yana yakıla aradığım ama bir türlü bulamadığım bir yazardır. Etkin olduğu dönemi kurgulayarak, mükemmel diyebileceğimiz eserler ortaya çıkarmıştır. Üstelik kendisinden sonra gelen, bir çok yazara da esin kaynağı olmuştur. Yalnız tek bir farkla, Barbara Cartland'ın kitaplarını şimdi ki, historical romance yazan yazarların kitaplarından ayrı tutmalıyız. Çünkü, onun kitaplarında erotizm içeren betimlemelere asla, yer yoktur. Kitapları saf ve masum aşkı simgeler. Bu kitabı " Aşk Çemberi " ve " Sevgi Yıldızları " adlı iki hikayeden oluşmaktadır. Kahramanlarımız Roxana ve kont Viktor; Ann Boyd ve Lang. Kahramanlarımızın büyülü dünyasına girmeye hazırsanız, mutlaka okuyun! Historical romance severler eğer, Barbara Cartland'ın kitaplarını okumadıysanız çok şey kaçırmışsınız derim...
353 syf.
·Puan vermedi
Berbat bir kapağa sahip eh işte ayarında bir kitap. Benzer konuda daha iyi kitaplar da okumuştum.

Bazen merak ediyorum bu tür kitapların yazarlarının eğitim aldığı belli bir yer var mı ? Üslupları o kadar birbirine benziyor ki. Ya da birbirlerini fena şekilde taklit ediyor.
251 syf.
"Dinle beni, sevgilim, bir erkek daima kendini tamamlayacak kadını arar. Onu bulduğu zaman, o kadın, onun için mükemmel bir varlıktır. Fakat buluncaya kadar,öteki kadınların arasında daima onu arar. Ve her defasında hayal kırıklığına uğrar. "


Marki sevdiği kadını buldu ve kaybetmedi sımsıkı sarıldı.

Yazar mutlu sonla biten güzel bir aşk hikayesi işlemiş. Betimlemeleri ve dili gayet güzel bir kitap. Barbara CARTLAND, Orelia ve Marki 'nin temiz aşkını güzel şekilde ele almış.Farklı birşeyler bekleyenlere değil,eski kitaplara dokunmayı, koklamayı,okumayı sevenlere tavsiye edilir.
285 syf.
·Puan vermedi
Kitaptaki ilk kısım gayet sürükleyici. Her ne kadar aşk kitaplarını sevmesem de sıkılmadan okudum. Yalnız ikinci kısım fazlasıyla vasat.
396 syf.
Bu kitap ile karşılaştığınızda almanızı tavsiye ederim. Kendisi bir aşk romanı olmasıyla birlikte yayımı eskiye dayanmakta ve o eskinin şairane dilini icermektedir. Kitap ara ara hüzün ve mutluluğu bir arada yaşatmaktadır. Son sayfalarda bitmemesi için yavaş okuduklarımızdan...

Yazarın biyografisi

Adı:
Barbara Cartland
Tam adı:
Dame Mary Barbara Hamilton Cartland
Unvan:
İngiliz Aşk Romanları Yazarı
Doğum:
İngiltere, 9 Temmuz 1901
Ölüm:
İngiltere, 21 Mayıs 2000
Barbara Cartland (d. 9 Temmuz 1901 - ö. 21 Mayıs 2000), genellikle aşk romanları yazmış İngiliz yazar.

Yazar istatistikleri

  • 41 okur beğendi.
  • 365 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 333 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları