Barbara Cartland

Barbara Cartland

Yazar
7.4/10
31 Kişi
·
255
Okunma
·
23
Beğeni
·
3.959
Gösterim
Adı:
Barbara Cartland
Tam adı:
Dame Mary Barbara Hamilton Cartland
Unvan:
İngiliz Aşk Romanları Yazarı
Doğum:
İngiltere, 9 Temmuz 1901
Ölüm:
İngiltere, 21 Mayıs 2000
Barbara Cartland (d. 9 Temmuz 1901 - ö. 21 Mayıs 2000), genellikle aşk romanları yazmış İngiliz yazar.
"Fakat beni asıl üzen yalnızlıktan çok, ilgisizlikti. Benimle ilgilenilsin istiyordum. Büyüklerin dikkatini çekmek için yaptığım hareketlerden ötürü çoğu zaman cezalandırıldım. "
Barbara Cartland
Sayfa 116 - Altın kitaplar yayınevi
Bir öpücük - senin için basit bir şeydi!
Oysa benim kalbimde melekler şarkı söyledi.
Yıldızların hepsi düştü gökyüzünden,
Unutmadık seni - kalbim ve ben!
Morden Kasabası 1818
Barbara Cartland
Sayfa 223 - Altın kitaplar yayınevi
İsyancının Feryadı
Carlton Malikânesinde otuz kişilik ziyafet
Aç insanlar için bunu duymak ne saadet!
Şampanyalar su gibi - rulet tekerleği döner
Altı numara kazanır,ötekiler öder.

İhtiyar kadınlar yirmi saat iğne kakalar,
Lady'lerin mücevherlerinden söz açar.
Yarı çıplak çocuklar onun ocağı için
Karanlık,izbe madenden kömür çıkarırlar.

Bunun sonu nedir? Nereye gidiyoruz?
Zulüm, nefret,hastalık ve acı sonsuz.
Yarab! Başka bir devlet ya da Kral gönder,
Ki,bileyim isyancılarımız boşuna ölmemişler.
Barbara Cartland
Sayfa 214 - Altın kitaplar yayınevi
İşler hiçbir zaman bizim planladığımız gibi yürümez. Yarın için planladıklarımızdan hiç ummadığımız bir sürü şey çıkacaktır.
Stres. James Sokağında sarhoş adamlar.
Boyalı gözlü küçük kızları satın alırlar,
Ayakları kanayarak baca tırmanan çocuklar,
Acıklı feryatlarını kurumlar yutar.
Barbara Cartland
Sayfa 212 - Altın kitaplar yayınevi
"Kadınlar da çok başarılı birer hırsızdır."
"Sahi mi? Ben hiçbir kadın hırsızdan söz edildiğini duymadım."
"Erkeklerin kabini çalmaları az şey mi?"
Hiç kimse aksini söyleyemez. Kumar bir şans işidir. Sevgili Serena! Bizimle beraber oyun masasına oturmadigin için mutlu sayılabilirsin! FAKAT , UNUTMA KI, EVLİLİK DE, ŞANSIN HAKİM OLDUĞU BİR ÇEŞİT KUMARDIR!
Bugun içimden okuduğum kitaplar hakkında yorum yapmak geldi.Bir kitap iki kitap derken sanırım beş altı yorum oldu.Bu yorumlar içinde bana okumayı sevdiren Barbara Cartland'ı anmadan edemedim.Ortaokul yıllarımda komşumuz Gülten abladan alıp okuduğum kitaplar burada işaretlediklerimden çok daha fazladır.Bir gecede 300-400 sayfa okuduğumu hatırlıyorum iyiki de okumuşum.Teşekkürler aşk kitaplarının kraliçesi :)))
"Dinle beni, sevgilim, bir erkek daima kendini tamamlayacak kadını arar. Onu bulduğu zaman, o kadın, onun için mükemmel bir varlıktır. Fakat buluncaya kadar,öteki kadınların arasında daima onu arar. Ve her defasında hayal kırıklığına uğrar. "


Marki sevdiği kadını buldu ve kaybetmedi sımsıkı sarıldı.

Yazar mutlu sonla biten güzel bir aşk hikayesi işlemiş. Betimlemeleri ve dili gayet güzel bir kitap. Barbara CARTLAND, Orelia ve Marki 'nin temiz aşkını güzel şekilde ele almış.Farklı birşeyler bekleyenlere değil,eski kitaplara dokunmayı, koklamayı,okumayı sevenlere tavsiye edilir.
Romantik romanlarla beni tanıştıran yazardır Barbara Cartland. Henüz lisede olduğum dönemlerde yaşadığım şehirde şans eseri keşfettiğim bir sahafta tanıştım kendisiyle. Ders kitaplarının arasına sıkıştırarak roman okuma alışkanlığını geliştirmeme vesile olmuştur romanları. Şimdi geriye dönüp baktığımda romanlarını yazdığı dönemde güçlü kadın karakterler oluşturma becerisine bir kez daha hayran olmadan edemiyorum. Evet günümüzde romantik eserler yazan muhteşem yazarlar var ama benim için hala tek kraliçe odur.
Barbara Cartland; beni okul yıllarımda, historical romance ile tanıştıran kitaplarını, yana yakıla aradığım ama bir türlü bulamadığım bir yazardır. Etkin olduğu dönemi kurgulayarak, mükemmel diyebileceğimiz eserler ortaya çıkarmıştır. Üstelik kendisinden sonra gelen, bir çok yazara da esin kaynağı olmuştur. Yalnız tek bir farkla, Barbara Cartland'ın kitaplarını şimdi ki, historical romance yazan yazarların kitaplarından ayrı tutmalıyız. Çünkü, onun kitaplarında erotizm içeren betimlemelere asla, yer yoktur. Kitapları saf ve masum aşkı simgeler. Bu kitabı " Aşk Çemberi " ve " Sevgi Yıldızları " adlı iki hikayeden oluşmaktadır. Kahramanlarımız Roxana ve kont Viktor; Ann Boyd ve Lang. Kahramanlarımızın büyülü dünyasına girmeye hazırsanız, mutlaka okuyun! Historical romance severler eğer, Barbara Cartland'ın kitaplarını okumadıysanız çok şey kaçırmışsınız derim...
İnsan 14 lerinde evde bulduğunu okuyor,malum yıl 80 ler.Tüm kitapları tarafımca okunmuştur ne yazık ki.Ve "dost kitabevi " keşfedilip bu türün evdeki varlığının devamı engellenmiştir.
Kitaptaki ilk kısım gayet sürükleyici. Her ne kadar aşk kitaplarını sevmesem de sıkılmadan okudum. Yalnız ikinci kısım fazlasıyla vasat.
Bu kitap ile karşılaştığınızda almanızı tavsiye ederim. Kendisi bir aşk romanı olmasıyla birlikte yayımı eskiye dayanmakta ve o eskinin şairane dilini icermektedir. Kitap ara ara hüzün ve mutluluğu bir arada yaşatmaktadır. Son sayfalarda bitmemesi için yavaş okuduklarımızdan...

Yazarın biyografisi

Adı:
Barbara Cartland
Tam adı:
Dame Mary Barbara Hamilton Cartland
Unvan:
İngiliz Aşk Romanları Yazarı
Doğum:
İngiltere, 9 Temmuz 1901
Ölüm:
İngiltere, 21 Mayıs 2000
Barbara Cartland (d. 9 Temmuz 1901 - ö. 21 Mayıs 2000), genellikle aşk romanları yazmış İngiliz yazar.

Yazar istatistikleri

  • 23 okur beğendi.
  • 255 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 212 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları