Buket Konur

Buket KonurO.Ç. yazarı
Yazar
Derleyen
Çevirmen
Editör
6.8/10
17 Kişi
32
Okunma
8
Beğeni
3.261
Görüntülenme

Hakkında

1985 yılında dünyaya ‘merhaba’ dedi. Çocukluğunu çok sevdiği mahallesinde bilye oynayarak geçirdi. Pastel boyalarını cebine doldurup kaldırımları en sevdiği renge boyadı. Çocukluğu boyunca çürük çıkarsa hayal kırıklığı yaşayacağını düşünüp elma şekeri yemedi. Uzun cümleler kurmayı severdi; ilerleyen yaşlarında kalemini mürekkebe batırıp durmadan yazdı ve yazdıklarını tozlu raflara istifledi. Şimdi elma şekeri yiyerek yazmaya devam ediyor. 2013 yılının Mayıs ayında artık yayımlamaktan korkmuyorum dediği ilk kitabı olan “Mor Delilik” çıktı. Yaşadıkça yazacak çok şeyi olduğuna inanan yazarın ikinci kitabını tamamlaması da uzun sürmedi. O’na göre hâlâ her renk biraz MOR’a çalıyor.
Unvan:
yazar
Doğum:
1985

Okurlar

8 okur beğendi.
32 okur okudu.
20 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Oysa bilinmeliydi onurlu bir hoşçakal demenin paha biçilmezliği
Sayfa 5 - Siyahinci YayınlarıKitabı okudu
Her şeyin kusursuz olmasını istedim. Anlıyorum ki bizi birbirimize bağlayan, aslında kusurlarımızın kendisi.
Sayfa 37 - Sander YayınlarıKitabı okudu
Kendisinin ne olduğunu, ne istediğini ve neye inandığını biliyordu ama aramaktan yorulmuştu.
Sayfa 57 - Sander YayınlarıKitabı okudu
Bana yol göstermesinler. Sadece bana, bana ait zaman bıraksınlar. Zaten her şey, bir kuşun gibi hızla ilerliyor.
Sayfa 28 - Sander YayınlarıKitabı okudu
Reklam
Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa önümüzdeki ay, malum Eylüllerin hep kayda değer anıları var.
Buket Konur
Buket Konur
Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa önümüzdeki ay, malum Eylül'lerin hep kayda değer anıları var.
Buket Konur
Buket Konur
Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa önümüzdeki ay… Malum Eylüllerin hep kayda değer anıları var.
Buket Konur
Buket Konur

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
120 syf.
10/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Hepimiz severiz, aşık oluruz.İşte tam da o anlarda yüreğimiz kabuğundan çıkmaya hazırlanırken satırların verdiği anlam sarhoşluğuyla diyeyim öylece köşemize çekiliriz.Duygularımızın sahibine çıtlatsak anlamaz, biliriz.Hiçbir kitabı zaman kaybı olarak nitelendirmem."Mor Delilik" beni çok geriye götürdü. Belki de uzun yıllardır adını unuttuğum şarkıları hatırlattı.Açıp günlüklerimi okudum, duygulandım Eğer o dönemlerde kitabı okuyor olsaydım sanırım yazarına ulaşır ağlardım.Çok yoğun, hissedilir yani kıssadan hisse kalbi olan herkese hitap eden duygulardan oluşuyor.Yazarı da çok zarif, dünya tatlısı :) eğer olur da anılarınız arasına dönüş yapmak isterseniz bu kitabı okuyun..
Mor Delilik
Mor DelilikBuket Konur · Siyah İnci Yayınları · 201311 okunma
96 syf.
·
Puan vermedi
·
30 saatte okudu
Buket KONUR ile yolumuz bir edebiyat platformuyla kesişti. Mor Delilik ve O.ç isimli iki kitabı var. Bu kitaplar bir kurgu değil, değil ama Buket Hanım'ın bu kitaplardaki amacı edebiyat yapmak değil. Duygularını olduğu gibi yazmış ama kurduğu cümleler ya da ifade ettikleri çok basit, çala kalem yazılmış değil, aksine bir duygu arınması olarak düşünüyorum. Özellikle O.ç kitabı daha genç kesime hitap ediyor. Fakat arada bir gençlik ve ilk duygularını selamlamak isteyenler için iyi bir seçenek diye düşünüyorum. "Dördü Çeyrek Geçe Hayatlar" üçüncü ve yeni çıkan kitabı. Açıkça belirtmek isterim ki ilk iki kitabı gibi duygu geçişli bir şey okuyacağımı zannettim ama sipariş vermeden önce ön okumasını yaptığımda değişik bir şey okuyacağımı anladım. Bir kurgu yazmış bu sefer Buket KONUR. Farklı bir tat ve farklı bir perspektiften okudum. Kitabın içindeki kahramanlar ve bu kahramanların yaşadıkları bir daire kapısının gözünden anlatılıyor. Bir cismin gözünden olanları okumak gülümsetti beni. İçeriğinde çok fazla alıntı yapılabilecek anlamlar var. Çok sevdiğim bir tanesini aşağıya bırakıyorum. -Aşk, bazen karşılığını alamadığımız yalnızlıklar değil midir? Anlatılan her şey güzel bir şeyle sonuçlanıyor, fakat ya ben hızlı okuduğum için ya da gerçekten hızlı sonuçlandığı için biraz kafa karışıklığı yaşıyorum. Sonunda ne olacağını tahmin etmiştim. Her şeyden öte güzel bir kurguydu. Değişik bir kitap okumak isteyen herkese tavsiye ederim.
Dördü Çeyrek Geçe Hayatlar
Dördü Çeyrek Geçe HayatlarBuket Konur · Sander Yayınları · 20227 okunma
152 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Bi ayrılığın ardından ona hitaben okudum sanki , ve sanki yazar benim de ben yazmışım gibi hissetmiştim . Biraz daha liseli tayfanın seveceği , ergen aşıkların ayrılık kitabı .. :)
O.Ç.
O.Ç.Buket Konur · Minval Yayınevi · 201414 okunma