Cafer İskenderoğlu

Cafer İskenderoğluHalef yazarı
Yazar
4.3/10
88 Kişi
97
Okunma
49
Beğeni
7,6bin
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Türk Yazar

Okurlar

49 okur beğendi.
97 okur okudu.
15 okur okuyor.
148 okur okuyacak.
3 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Allah ile Tanışmak" kendi varlığınızla tanışmanızdır. "Allah ile Tanışmak" kendini bilmektir. "Allah ile Tanışmak" sizdeki İlahi tecellilerin hepsini, ilmen ve hâl olarak anlamaktır. "Allah ile Tanışmak"kendi sonsuzluğunuzun halini bilmektir. "Allah ile Tanışmak" sizdeki İlhai hâli, sizdeki Allah'ı bulmaktır.(Celle Celalühü)
1400 yıl evvel gelmiş Kur'an'ın ayetleri bugün her ferde ayrı ayrı tecelli eder ve her ferdin orada ayrı ayrı ilim nasibi vardır.
Sayfa 86 - Enoch yay.Kitabı okudu
Reklam
İnsan kainatı kaplayacak şekilde nura, insanlığa, ahlaka ve ilme sahiptir.
''Ben sizden uzak değilim, sakın ha beni uzaklarda aramayın.''
İnsanlar diyorlar ki “ben tasavvuf talebesiyim”. E, ne yapıyorsunuz? Cevap; “ zikir çekiyorum”. Bu yetmez, olmaz, bu kadarla tamamlanmazsınız. Allahu Teala Rahman Suresinde matematik ilminden bahsediyor. Bunu düşünmek lazım. Bunu yapmak için üç şey gerekir. 0,1 ve sonsuzluk. Bu matematik sistemi ile geri kalanın hepsini çözebilirsiniz.
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
552 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
53 günde okudu
Allah’tan Allah’a yolculuğumuz; “Allah’ta (c.c) idik, geri dönüşümüzde de bizi fethede fethede tekrar kendisine döndürmesi” demektir. Allah’tan Allah’a yolculuğumuz; “İlah’la birlikte varız, ilah’la birlikte zuhur ederiz, zuhuratla birlikte ilah’ın isim ve sıfatlarıya birlikte, O’na isim ve sıfatlar olarak geri ilah’a döneriz” demektir. Allah’tan Allah’a yolculuğumuz; Allahü Teala’nın zatından zatına tecellisi ile birlikte var olan canlı ve cansız vücuda gelen her şey varlığa geldiği an itibari ile bitişe doğru yolculuğa da başlamıştır” demektir. Allah’tan Allah’a yolculuğumuz; “Zamanın esiri olan kainat ve içindekilerin süratle Allah’tan Allah’a kaçınılmaz olan yolculuğudur” demektir. Allah’tan Allah’a yolculuğumuz; “Allah’ta idik, varlık alemine geldik çok uzun bir süre sonra bütün kainatla birlikte geri Allah’a dönüyoruz. İşte bu değiştirilemez zamandır.” Demektir.
Allah'a Yolculuk
Allah'a YolculukCafer İskenderoğlu · ENOCH Yayınları · 201614 okunma
10/10 puan verdi
·
Beğendi
bligi dolu, merak ettiğim konuların cevapları var. ayet yorumları dikkat çekici, boyle kitaplara bu zamnsa çok ihtiyaç var. İslam bilgilerinin takke takunya arasında kalmaması lazım. inşaallah bu konuları işleyen kitapları daha çok görürüz kitap raflarında.
Allah'a Yolculuk
Allah'a YolculukCafer İskenderoğlu · ENOCH Yayınları · 201614 okunma
404 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Devrim niteliginde. Soluksuz okuyacagınız ,ufkunuzu genisletecek bir kitap.İnsanin aslinda ne oldugunu ne icin dunyaya geldigini kendine yıllardır soruyorsan ve tatmin edici bir cevap bulamadiysan bu kitap sana gore.
Halef
HalefCafer İskenderoğlu · Bilge Karınca Yayınları · 201543 okunma