Cathy Maxwell

Cathy Maxwell

Yazar
8.1/10
76 Kişi
·
179
Okunma
·
8
Beğeni
·
2.292
Gösterim
Adı:
Cathy Maxwell
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Olathe, Ks., Amerika Birleşik Devletleri
Maxwell, ilgi odağına yabancı değil. Üniversiteden mezun olduktan sonra, Cathy bir haber yayıncısı olarak başladı. Daha sonra, haber yapmakla karşılaştırıldığında raporlamanın sıkıcı olduğuna ve donanmaya katıldığına karar verdi. Cathy, Pentagon ile bir tur da dahil olmak üzere Deniz zekâsında başarılı bir görevden sonra yazmaya devam etti. Şimdi, onun kredisine 30 roman romanı (ve beş antolojisi) var; bunların çoğu New York Times ve USA Today kitle pazarında en çok satanlar listeleri üzerinde önemli zaman geçiriyor . Cathy'nin nadir bir derecede hedeflerine ulaşmayı başardığı açıktır!

Bu Olathe doğumlu Kansas, şimdi Virginia'da çocuklarla, atlarla, köpeklerle ve kedilerle ikamet ediyor. Sevdiği hayvanları yazmadığında ya da eğitmediğinde, bir çok yerel hayır kurumuyla meşgul olması ya da bir sonraki romanını araştırmak için çantalarını paketlemesi muhtemeldir. Cathy'nin sloganı "seyahat lambası" ve tüm dünyadaki hayranlarıyla buluşmayı seviyor.
Bir zamanlar mutlu olmam için gereken her şeyin Brenn'de olduğunu düşünmüştüm.Ama şimdi biliyorum ki mutluluğu kendim bulmalıyım.
Cathy Maxwell
Sayfa 288 - Pegasus yayınları
İşte aşk böylesine güçlü bir şeydi...Zaman ve mekân kavramlarını insandan çalıveriyordu.
"Anne'in içine rahatlık yayıldı. Kocası hiç de gözü dönmüş bir deli gibi konuşmuyordu, sadece alışılmadıktı. Suratının mavi olmasının bir sebebi vardı. Tabii ki bir erkeğin çıplak elleriyle yaban kedisiyle güreşmeyi bir oyun olarak görmesini sağlayan şeyin ne olduğunu bilmiyordu. Ama öte yandan, burası İskoçya'ydı. Adam aya doğru ulumadığı sürece, Anne evliliğini yürütebilirdi."
Sevecen, şefkatli kadınlar kolay aşık olmazlar ve değmeyecek bir adama inandıklarını fark ettiklerinde biraz yıkılırlar.
"En zor olan Leah, kendimizi affetmektir. Bizi sevenler bunları aşar ve bizler de aşmalıyız. Değiştiremeyeceğimiz olayların üstünde durmamalıyız. Daha da kötüsü, bazen başkalarınca bilinmeyen hatalar olur. Kalbimizde taşıdığımız sırlar. Bunları itiraf etmeye korkarız çünkü affedilmenin bedeli ödemek istediğimizden ağır olabilir."
"... Ve Anne aşık oluyordu. Aşk. Anne aşkı bu şekilde hayal etmemişti. Zil sesleri yoktu. Kuşlar şarkı söylemiyordu. Cenettin kapıları açılmamıştı. Onun yerine, aşk yavaşça zincirlerini kırmıştı ve o tehlikede olduğunun farkına varmadan kalbini çalıvermişti."
"Aiden onun erdemli olduğunu anladı. Hiçbir kadın cilvesi iffetin oluşturduğu parlayan kızarıklığı taklit edemezdi."
336 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Yeni bir seri ile geldim
Kitap çok iyiydi bu yazarın bir kitabını okumuştum onu da beğenmiştm buda gerçekten güzeldi
Bir partide yan yana gelen kızlar aralarında bir anlaşma yaparlar ve buz prensesimiz atar tabii ortaya bunu bu gece ilk kim evlenme teklifi alacak olayıdir
Tabi o sırada herkes is başına düşüyor kızımız ise evlenmek istemiyor adı çıkmış bu anlamda herkesle oynayan ama evlenmeyen biri
Ama kahramanımızı görünce etkileniyor tabikisi
Oyunu öğrenen kızımızin abisi eline geçen bu fırsatı değerlendirıyor kızın miras çarçur edildiği için kızı hemen postalama derdinde
Eğlenceli bir kitaptı gerçekten kadın güzel yazmış
Kızın Tessin yani değişimini okumak eğlenceli geldi
Ve Miras yedi olmayı düşünen oğlumuz da aldı payını herseyden gelelim ikinci kitaba sevdim aşk eğlence ve tutkuyu yazan yazarları seviyorum
320 syf.
·7/10
Tipik bir tarihi romans okumak istiyorsanız hemen bir tane edinmenizi tavsiye ederim :) 2 günde bitirdim çok sürükleyici, okuması keyifli, dili de sade.
Kısaca konusundan bahsedeceğim. İskoç bir savaşçımız var. Adı Gordon Lachlan. Gordon aynı zamanda aşk hikayesinin baş kahramanı. Tipik bir İskoç. Güçlü, özgürlüğüne düşkün, saygılı ve hislerini içinde yaşamayı seviyor.
Gordon İskoç halkının özgürlüğü adına İngilizlerle savaşmak için bir klana önderlik etmektedir fakat klana daha fazla etki edebilmek için manevi değeri yüksek olan bir kılıcı-MacKenna kılıcını- ele geçirmelidir. Bunun için bir plan yapar ve Constance Cameron'ı kaçırır. Çünkü kılıç kızın ailesi tarafından himaye edilmektedir.
Anlaşmaya göre Gordon kılıcı alıp kızı ailesine teslim edecektir fakat işler beklenildiği kadar kolay olmaz. Çünkü arada bir aşk başlamıştır.
Keyifli okumala
336 syf.
·1 günde·10/10
Okuduğuma değdi mi, hem de nasıl. Cathy, nasıl kadın karakter yazacağını biliyor. Mallory, en sevdiğim karakteri oldu. Yaşadıklarından ötürü sonuna kadar haklıydı.

Sevdiğim diğer yönse ortamdaki samimiyet ve sıcaklık. 336 sayfa boyunca bu konuda bir an bile düşüş yaşanmadı. Yine de araya serpiştirilen bazı gerçekçi durumlar da ayrı güzeldi.

Ama John'un kafasını kırmak istiyorum. Gördüğüm en sorumsuz erkek John'du. 7 sene boyunca askerlik yaptı diye kendini her şeye hakim sanan John, sefalete düşünce paçası da düştü. Karısı, anca 7 sene sonra karşılaştıklarında aklına geliyor. Hatta bana kalırsa evli olduğunu bile unutmuştu. Tabi, Mallory'den etkilenen John bir anda ona koca olmaya karar verdi. Dediğim gibi, sorumsuz ve düşünceleri dağınık biri.

Kitaba puanımı 10 vermiş olsam da yazarın başka bir kitabı olan Hayaller Gerçek Olunca'daki yorumumu yineliyorum: Pegasus bu yazarın kitabını çıkarmasın. Goodreads'ta kitaplarına puan veren sayısı çok az ve yorum yapanlar da genelde orta dereceli buluyor kitapları.
336 syf.
·1 günde·9/10
Kitabın kapağındaki tanıtımı boşverip okuyun ve kendi tanıtımınızı yapın derim. Ben okuduğumda başka şeyler hayal ettim oysaki daha masum sebepler daha farklı olaylar vardı. Kitabımız gerçekten güzeldi. Yazarımızı hep samimi anlatımıyla bilirim bu kitabında da değişen birşey olmadı. Okuyun pişman olmazsınız :)
336 syf.
·7 günde·8/10
Tam tatilde kafa dagitmak icin okunacak kitap bence.Bazen kızın hareketlerini anlamsiz bulsam da icinizi isitacak bir roman.Sevdim bu yazari.Historical bolumume ekledigim bir yazar oldu.
336 syf.
·3 günde·8/10
Bu aralar historical sevdam deprestigi icin bu yazardan birkac kitap okudum.Yazar genel anlamda iyi yaziyor bence.Hele sonsozler cok tatli oluyor.Cunku cogu historicalda son kisimlar aceleye gelmis gibi oluyor.Cerezlik guzel bir kitap :)
336 syf.
·1 günde·6/10
Ve günün ikinci kitabı
Nedense beğenmedim duygu eksiği buldum onu vermede yoksun kalmış gibi geldi
Kıza çok acidım ama orada olmak satılmak ve kaçış ve
Aradığı hayallerinin gerçeğini bulmak
Kitapta çoğu şeyi beğenmesemde en güzel yeri yine sonuydu
Yazarın şuana kadar çeviri olmuş kitapları bitti inşallah yeni kitapları çevrilir ve bende okurum seri olması temennim tabi
320 syf.
·1 günde·5/10
Cathy Maxwell genel olarak ortalama bir yazar. Kitapları rahatça okunan sevilesi ama yazarın ismi her ne kadar hatırda kalıcıysa kitaplarının içeriği de o kadar unutulası. Kendimi her defasında bu kitabının konusu neydi derken buluyorum.

Aşkı Sende Buldum Marriage serisi hariç yazarın okuduğum ilk kitabı ki Hayaller Gerçek Olunca'yı okuduğuma son derece emindim, meğerse okumamışım o.o Fakat Aşkı Sende Buldum da bir seriye aitmiş hatta serinin yani Cameron Sisters'ın son kitabıymış. Baya bir tersten başladım anlayacağınız. Erkek karakterimiz topraklarının adaleti için mücadele verme arzusunda olan bir İskoç; kızımız Constance ise ablalarının aksine Amerikalı olmaktan gurur duyan dik başlı bir karakter. (Kızı pek sevdiğim söylenemez öhö öhö) Ama ilginçtir ki bana karakterlerin İskoç mücadelesi hakkında düşünce yapıları bazı yerlerde fazla İngilizvari geldi. Maxwell'in biyografisinde doğma büyüme Amerikalı olduğu yazmasa yazarın İngiliz olduğunu düşünebilirdim.

Serinin ilk kitaplarını daha çok seveceğimi düşünüyorum. Onların hikayeleri daha orijinal ve çekici gözüküyor. Özellikle Charlotte'u merak ediyorum.
320 syf.
·Beğendi·9/10
Gordon, bir İskoç'lu İngiliz'lerden nefret ediyor. Yakışıklı, hukuk okumuş, bir yargıcın oğlu ve babasının öldürülmesinden sonra bir savaşçı olmuş. Çünkü adalete olan inancını kaybetmiş. Klanını korumaya çalışıyor. Efsanevi MacKenna Kılıcı'ı ele geçirirse İngiliz'leri İskoç topraklarından atabileceğine ve Ona çok asker kazandıracağına inanıyor. Bu kılıcı elde etmek için İskoç olan bir dükün baldızını kaçırmaya karar veriyor.
Constance, aslen Amerika'lı çok güzel , çekici, bir o kadarda asi ve özgürlük düşkünü bir kız. Babasını, annesini ve erkek kardeşini kaybettikten sonra ablasının ısrarı ile İngiltere'ye gelmişler ve Ablası bir Dük ile evlenince Onu eğitimi için bir okula gönderiyor. Constance bu okulu ve ülkeyi sevmiyor tam okuldan ve ülkeden kaçmaya karar verdiği gece Gordon tarafından kaçırılıyor.
Constance Gordon'un elinden kurtulmak için iki kez kaçma girişiminde bulunuyor. Ama başaramıyor. Sonra Gordon'un klanına gittikten sonra kaçmaktan vazgeçiyor ve klanın kadınlarını eğitiyor ve klana bir düzen getiriyor. Ve bu arada Gordon'a da aşık oluyor tabi ki... Gerçi duyguları karşılıklı ama hep duygularını bastırıyorlar
En sonunda duygularına yeniliyorlar ama takas zamanı geliyor Gordon Constantine'i teslim edip efsane kılıcı alıyor...
Gerisini okumanız için anlatmıyorum. Güzel bir kitap .. Tavsiye ediyorum..
312 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Günün üçüncü kitabı da bitti
Su gibi akıcı kitaplar arkadaş hasta yatağımda okumak harika oldu seriyi sevdim kesinlikle yavaş yavaş özlü özlü devam eden bir kitaptı
İki düşman ailenin muhteşem çocukları oğlumuz devon kızımız leah
Kızımızı gördüğü an hersey değişiyor devon için
Ama bilmediği onun ailesinin katilinin kızı olduğu ama öğrendiğinde önüne hiç bir şey geçmiyor çünkü Leah gerçek olmadığını söylüyor zaten devon için onu gördüğü an hissettiği elektrik öne çıkıyor fakat hersey istedikleri gibi gitmiyor
Yıllar sonra leahı gördüğünde eskiye gidiyor devon ama bir fark var kız ...
Kitap su gibi aktı gitti devon a öyle acidım ki ah yazık gerçekten özelikle bir kaç yerde yüreğime dokundu satırlar
Gerçekten hoş ve sıcacık hikayesi var beğendim hoş ve anlamlı bir kitaptı

Yazarın biyografisi

Adı:
Cathy Maxwell
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Olathe, Ks., Amerika Birleşik Devletleri
Maxwell, ilgi odağına yabancı değil. Üniversiteden mezun olduktan sonra, Cathy bir haber yayıncısı olarak başladı. Daha sonra, haber yapmakla karşılaştırıldığında raporlamanın sıkıcı olduğuna ve donanmaya katıldığına karar verdi. Cathy, Pentagon ile bir tur da dahil olmak üzere Deniz zekâsında başarılı bir görevden sonra yazmaya devam etti. Şimdi, onun kredisine 30 roman romanı (ve beş antolojisi) var; bunların çoğu New York Times ve USA Today kitle pazarında en çok satanlar listeleri üzerinde önemli zaman geçiriyor . Cathy'nin nadir bir derecede hedeflerine ulaşmayı başardığı açıktır!

Bu Olathe doğumlu Kansas, şimdi Virginia'da çocuklarla, atlarla, köpeklerle ve kedilerle ikamet ediyor. Sevdiği hayvanları yazmadığında ya da eğitmediğinde, bir çok yerel hayır kurumuyla meşgul olması ya da bir sonraki romanını araştırmak için çantalarını paketlemesi muhtemeldir. Cathy'nin sloganı "seyahat lambası" ve tüm dünyadaki hayranlarıyla buluşmayı seviyor.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 179 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 71 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.