Aşkı Sende Buldum Cameron Sisters Serisi 5

7,7/10  (11 Oy) · 
25 okunma  · 
5 beğeni  · 
910 gösterim
İskoç savaşçı Gordon Lachlan, bütün ömrünü İngilizlerle şiddetli bir şekilde savaşarak geçirmiştir. Şimdiyse, klanını zafere kavuşturmak adına can düşmanlarının elinden efsanevi MacKennanın Kılıcını geri almalıdır. Planı, yatılı okulundan Constance Cameronı kaçırıp, fidye olarak kılıcı teslim etmeleri için soylu akrabalarına baskı yapmaktır.

Ancak Lachlan, kaçırdığı kadının uysal bir hanımefendi olmadığını görünce şaşıracaktır. Constance, Lachlan ve onun tutkuyla savunduğu davasıyla büyülenmiş, kendini İskoçyalının yatağında bulmanın nasıl olacağını düşünebilecek kadar baştan çıkmıştır…


"Yetenekli hikâyeci Maxwell olağanüstü karakterleri nefis, duygusal ve büyüleyici bir romansta bir araya getiriyor. Katıksız zevk için tekrar tekrar okunası bir kitap; bu tarihî romans okurlara mizah ve duygusallıkla harmanlanmış tutkulu bir aşk hikâyesi sunuyor."
Kathe Robin, Romantic Times

"Maxwell kesinlikle yükselen bir yıldız. Gözünüzü ondan ayırmayın, keyfini çıkarın."
Amazon.com

"Maxwell unutulmaz hikâyeler yaratabilmek için mizahı ve titizlikle yaratılmış karakterleri harmanlıyor."
Publishers Weekly

"Karakterleri sayfalarda hayat buluyor."
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054263905
 • Orijinal Adı:
  In The Highlander's Bed
 • Çeviri:
  Eda Aksan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuğba Dk 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tipik bir tarihi romans okumak istiyorsanız hemen bir tane edinmenizi tavsiye ederim :) 2 günde bitirdim çok sürükleyici, okuması keyifli, dili de sade.
Kısaca konusundan bahsedeceğim. İskoç bir savaşçımız var. Adı Gordon Lachlan. Gordon aynı zamanda aşk hikayesinin baş kahramanı. Tipik bir İskoç. Güçlü, özgürlüğüne düşkün, saygılı ve hislerini içinde yaşamayı seviyor.
Gordon İskoç halkının özgürlüğü adına İngilizlerle savaşmak için bir klana önderlik etmektedir fakat klana daha fazla etki edebilmek için manevi değeri yüksek olan bir kılıcı-MacKenna kılıcını- ele geçirmelidir. Bunun için bir plan yapar ve Constance Cameron'ı kaçırır. Çünkü kılıç kızın ailesi tarafından himaye edilmektedir.
Anlaşmaya göre Gordon kılıcı alıp kızı ailesine teslim edecektir fakat işler beklenildiği kadar kolay olmaz. Çünkü arada bir aşk başlamıştır.
Keyifli okumala

Nur D. 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Cathy Maxwell genel olarak ortalama bir yazar. Kitapları rahatça okunan sevilesi ama yazarın ismi her ne kadar hatırda kalıcıysa kitaplarının içeriği de o kadar unutulası. Kendimi her defasında bu kitabının konusu neydi derken buluyorum.

Aşkı Sende Buldum Marriage serisi hariç yazarın okuduğum ilk kitabı ki Hayaller Gerçek Olunca'yı okuduğuma son derece emindim, meğerse okumamışım o.o Fakat Aşkı Sende Buldum da bir seriye aitmiş hatta serinin yani Cameron Sisters'ın son kitabıymış. Baya bir tersten başladım anlayacağınız. Erkek karakterimiz topraklarının adaleti için mücadele verme arzusunda olan bir İskoç; kızımız Constance ise ablalarının aksine Amerikalı olmaktan gurur duyan dik başlı bir karakter. (Kızı pek sevdiğim söylenemez öhö öhö) Ama ilginçtir ki bana karakterlerin İskoç mücadelesi hakkında düşünce yapıları bazı yerlerde fazla İngilizvari geldi. Maxwell'in biyografisinde doğma büyüme Amerikalı olduğu yazmasa yazarın İngiliz olduğunu düşünebilirdim.

Serinin ilk kitaplarını daha çok seveceğimi düşünüyorum. Onların hikayeleri daha orijinal ve çekici gözüküyor. Özellikle Charlotte'u merak ediyorum.

PINAR DEĞİRMENCİ 
16 Oca 18:22 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Sanırım bu kitap ilk serilerinden biri basit bir kitaptı yani çok beğenmedim
Tek beğendiğim konuydu ve kızdı
Seviyorum böyle cadı tipli kızları nasılda istedikleri şeyleri alıyorlar
Kitap serinin beşinci kitabıymis neden sadece beş çeviri olmuş anlamadım
Ama hoş satırları vardı özellikle kızın ilk aşık olduğu sayfalar sonrası zaten hızla hızla geçti çabucak olup bitti gibi geldi ama yinede az sayfalik çerezlik bir kitap sayılabilir

Kitaptan 2 Alıntı

aslı ergün 
22 Haz 11:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

AŞKI SENDE BULDUM
ASİ BİR GENÇ KIZ, ONURU İÇİN SAVAŞAN BİR ADAM VE BEKLENMEDİK BİR AŞK...

İskoç savaşçı Gordon Lachlan, bütün ömrünü İngilizlerle şiddetli bir şekilde savaşarak geçirmiştir. Şimdiyse, klanını zafere kavuşturmak adına can düşmanlarının elinden efsanevi MacKenna’nın Kılıcı’nı geri almalıdır. Planı, yatılı okulundan Constance Cameron’ı kaçırıp, fidye olarak kılıcı teslim etmeleri için soylu akrabalarına baskı yapmaktır.

Ancak Lachlan, kaçırdığı kadının uysal bir hanımefendi olmadığını görünce şaşıracaktır. Constance, Lachlan ve onun tutkuyla savunduğu davasıyla büyülenmiş, kendini İskoçyalı’nın yatağında bulmanın nasıl olacağını düşünebilecek kadar baştan çıkmıştır…


“Yetenekli hikâyeci Maxwell olağanüstü karakterleri nefis, duygusal ve büyüleyici bir romansta bir araya getiriyor. Katıksız zevk için tekrar tekrar okunası bir kitap; bu tarihî romans okurlara mizah ve duygusallıkla harmanlanmış tutkulu bir aşk hikâyesi sunuyor.”
Kathe Robin, Romantic Times

“Maxwell kesinlikle yükselen bir yıldız. Gözünüzü ondan ayırmayın, keyfini çıkarın.”
Amazon.com

“Maxwell unutulmaz hikâyeler yaratabilmek için mizahı ve titizlikle yaratılmış karakterleri harmanlıyor.”
Publishers Weekly

“Karakterleri sayfalarda hayat buluyor.”
Columbus Dispatch

Aşkı Sende Buldum, Cathy MaxwellAşkı Sende Buldum, Cathy Maxwell
Sahra Demir 
20 Tem 18:21 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Umutsuz kadınlar umutsuz yollara başvururlar.

Aşkı Sende Buldum, Cathy Maxwell (Sayfa 15 - Pegasus yayınları)Aşkı Sende Buldum, Cathy Maxwell (Sayfa 15 - Pegasus yayınları)