Chevy Stevens

Chevy Stevens

Yazar
8.2/10
214 Kişi
·
534
Okunma
·
35
Beğeni
·
1817
Gösterim
Adı:
Chevy Stevens
Unvan:
Kanadalı yazar
Doğum:
Kanada, 1973
CHEVY STEVENS, Vancouver Adası'ndaki bir çiftlikte büyüdü ve hala kocası ve kızı ile birlikte adada yaşıyor. Bir sonraki kitabında çalışmadığında, kamp ve ailesi ile birlikte yerel dağlarda kano yapıyor. İlk romanı STILL MISSING, En İyi Birinci Roman için Uluslararası Thriller Yazarları Ödülünü kazandı.
Bana kalırsa, masasına her şeyi güzelce dizen ama dişlerini yaptırmayan bir adamın bir sorunu var demektir.
Ölüm aslında hayatın bir uzantısıdır.Ölüme şahit olursan, bir başka boyutun açıldığını görürsen, kendini bu boyutla sınırlandırmanın ne kadar gereksiz olduğunu anlarsın.
348 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Annie sadece işini iyi yapmaya çalışan bir emlakçı olarak neden kaçırıldığını anlamaya çalışıyordu.Bir yıla yakın tutsak edilmiş ve olduğundan farklı bir kişiliğe bürünüp korkuları ve şüpheci tavrını değiştimek için destek aldığı psikiyatristi ile görüşmelerine devam ediyordu...
Kaçırıldığı andan itibaren yaşadıklarını, nelere maruz kaldığını okurken sizinde canınızı yanacak ve kitabın sonuna geldiğinizde şaşırmakla kalmayıp uzun bir süre kendinize gelmekte zorlanacaksınız...
Yazarın bir sonraki kitabını heyecan ile bekliyorum...
348 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Merhana 1K Dostları :) Kitabımı şimdi bitirdim ve hemen sizinle yorumumu paylaşmaya geldim. Öncelikle Sevgili Aylin Koç'a teşekkür ediyorum. Çok enteresan bir kitaptı, mutlaka okumalı şaşırmalısınız. Böyle bir hikaye daha önce hiç okumamıştım. Annie ile hemen tanışın siz de..... sevgiyle kalın
348 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Kitabın müthiş sürükleyici bi yanı var. Hep dahasını istiyosunuz ve elinizden bırakamıyosunuz. Hep nasıl ve neden diye düşündüm bu kitabı okurken. Nasıl kurtulacak ve neden kaçırıldı, neden Annie? Tüm bu soruların sonunda cevap bulduğu ve kalbinizin ritmini değiştiren sonla bu sürükleyici eseri okumalısınız.
348 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Uzun zamandır okuduğum gerilim romanlarının en iyisiydi. Merak ve kitaba olan ilgi baştan sona kadar canlı tutulmuş, zekice kurgulanmış. Bir an bile okurken sıkılmadım, aksine olayları öğrenmek için can atarak okudum. Kitabın sonu hiç beklemediğim bir yere hiç beklemediğim bir şekilde bağlandı, hayran kaldım. Yalnız küçük bir uyarı; Evde yalnız kalmaktan korkanlar, paranoyakça duygulara sahip olanlar kesinlikle okumasın.
424 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ba-yıl-dım!
Kurgunun ilmek ilmek işlendiği, anlatıcının zihninden geçenleri sanki siz düşünüyor müsünüz gibi hissettiğiniz,onla birlikte sorup sorguladığınız enfes bir kitaptı O Gece. Kitaba öyle bir giriş yaptı ki, ilk birkaç cümleyi okuduktan sonra aşama aşama doğruldum yerimde. Bir bakmışım kitabın yarısındayım. Sayfalar ilerledikçe heyecan dalga dalga artmaya, olay iyice içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.
Cinayetle suçlanan genç kızın suçsuzluğunu ikna etme çabaları, çırpınışları, ailesi ve arkadaşları tarafından dışlanması, hapisten çıkınca onu aklayacak deliller bulma gayreti...
Açık ara son zamanlarda okuduğum en heyecanlı bir kitaptı. Baktım, yazarın başka kitapları da var. Diğer çevirilerini dört gözle bekliyorum.
348 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Güzel bir psikolojik gerilimdi. Bölüm sıralaması yerine seans sıralaması yazılması çok hoşuma gitti, yalnız yayınevinin sekinci seans yerine yanlışlıkla bölüm yazması da gözümden kaçmadı.
Her bölüm danışma seansı ile başlıyor daha sonra geçmiş ve şimdiki zaman harmanlanıyor. Gayet akıcı ve ilgi çekiciydi.
Hani hep söylenir ya psikiyatristlere asıl hasta olanlar değil onların hasta ettikleri gelir diye kahramanımız da böyle birisi. Annie obsesif bir sapık tarafından kaçırılıyor ve obsesyonun en uç noktalarını kahramanımız üzerinde uyguluyor. Orada yaşadıklarını ve kurtulduktan sonra yaşadıklarını danışma seanslarından öğreniyoruz. Daha sonra soruşturma kısmı başlıyor. Çok sürpriz bir şekilde bitiyor. Kaçırılma nedenini çok yaratıcı bulmadığımı söylemeliyim ama gerçek hayatta da böyle kişiler var maalesef.
Kitabın Özgün adı kullanılsa daha uygun olurdu bence; "hâlâ kayıp"
Tavsiyemdir okuyunuz.
348 syf.
·8/10
Bir sapık tarafından kaçırılan Annie , bir yıl boyunca esir tutulur. Kurtulduktan sonra ise, asla normal yaşantısına dönemeyeceğini anlar. Hikayede tahmin edilemez olan son, okuyucuya net bir mesaj veriyor : Asla, hiç kimseyi tam olarak tanıyamayız. Kitabın orijinal ismi olan "Still Missing" (hala kayıp) çok daha uygun.
348 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Annie' nin takıntılı bir sapık tarafından kacirilisini anlatan muhteşem bir kitap. Sapigin yaptiklarini , takintilarini uygulayisini okurken zaman zaman kanım dondu zaman zaman duygulandım .Elimden kitabı hiç bırakamadım. Gerilim tarzı kitaplar seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Çok surukleyici bir kitap. Sanırım uzun süre etkisinden kurtulamayacağim.
348 syf.
·8/10
Bir insanın bütün hayatının değişmesi sadece birkaç dakika sürebiliyor. Bir insanın hayatta başına gelebilecek en kötü şeyleri düşünün, sonra tüm bunları okumayı kaldırabilir misiniz diye düşünün, eğer kendinize güveniyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim...
Kitabı okurken sadece bir sorunun cevabını arıyorsunuz, "Neden?"
Sürükleyici bir kitap ama keşke kitabın orjinal adı kullanılsaymış diye düşündüm: "Hala kayıp"
348 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitabın bitmesine yaklaşık 40 sayfam kaldı. Bir yandan heyecanla sonuna gelmek istiyorum. Diğer yandan fazlasıyla alıştığım, sahiplendiğim, bazen kendimi kaybettiğim bazen de karakterlerden herhangi birine büründüğüm bu hikaye içimi fazlasıyla acıtıyor. Bu dünyadan kopmak istemiyorum. Her kelimesiyle beni sımsıkı bağlayan ve kendi içine çeken bu kitap artık hayatımın tam ortasında. Daha fazla kaybolmak istemiyorum...

Yazarın biyografisi

Adı:
Chevy Stevens
Unvan:
Kanadalı yazar
Doğum:
Kanada, 1973
CHEVY STEVENS, Vancouver Adası'ndaki bir çiftlikte büyüdü ve hala kocası ve kızı ile birlikte adada yaşıyor. Bir sonraki kitabında çalışmadığında, kamp ve ailesi ile birlikte yerel dağlarda kano yapıyor. İlk romanı STILL MISSING, En İyi Birinci Roman için Uluslararası Thriller Yazarları Ödülünü kazandı.

Yazar istatistikleri

  • 35 okur beğendi.
  • 534 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 341 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.