Chris Carter

Chris Carter

9.2/10
18 Kişi
·
27
Okunma
·
3
Beğeni
·
981
Gösterim
Adı:
Chris Carter
Unvan:
Psikolog,yazar
Doğum:
Brasilia, Brezilya
Kadın seri katiller daha sessiz, zehirlemek ya da boğmak gibi daha az şiddetli yöntemlerle öldürmeye eğilimlidir. Diğer yandan erkek seri katillerse öldürme sürecinin parçası olarak işkence ya da sakatlamalara daha büyük bir eğilim gösterirler.
Bazi psikologlar, kötünün, belirli bireylerde doğuştan olduğuna inanırlar.
Profil uzmanının işi bir suçlunun neden o şekilde davrandığını, onu cinayet işlemeye itenin ne olduğunu ve onu neyin motive ettiğini anlamaya çalışmaktır.
Seri cinayetlerin genel tetikleyicileri manipülasyon, hükmetme, kontrol, cinsel tatmin veya sadece cinayet işleme tutkusudur.
"Şüphesiz,arkadaşının senin yardımına ihtiyacı olduğunu fark ettin;ancak ona yardım edebilmen için bazı kurallara göre oynamak zorundasın....benim kurallarıma.Bu basit bir oyun Robert.Arkadaşın kurşun geçirmez bir kafeste kilitli,bu yüzden ateş etmenin sana bir yararı olmayacak.Kapısında dört tane renkli düğme bulacaksın. Bunlardan biri kafesi açar,diğer üçü açmaz.Görevin oldukça basit,bir düğme seç.Doğru olanı seçersen kapı açılacak,ortağın özgür kalacak ve odadan çıkmasını sağlayabileceksin."
''Bir insan elektrikle idam edilirken ona ne olduğunu hiç gördün mü? Gözleri patlar,derisi domuz eti gibi büzüşür,dili ağzında onu boğarak öldürecek kadar geri gider,kanı kaynarak damarlarını patlatır ve arterler açılır.''
Gözün yukarı ve sola hareketi, görsel yapıcı korteksine ulaşıp zihninde daha önce var olmayan bir imge yaratmaya çalıştığı anlamına geliyordu, yani yalan söylemenin açık göstergesiydi.
Yukarı ve sağa hareket ise görsel olarak hatırlanan imgeler için hafızasını yokladığı, dolayısıyla muhtemelen gerçeği söylediği anlamına gelirdi.
Aşırı gergin olmanın tüm belirtilerini gösterdi. Göz temasından kaçınma, terli avuçlar, verdiği tüm yanıtlarda rahatsızlık ve ne zaman ona net bir cevap için baskı yapsak, alt dudağını ısırmaya devam etti. Bana güven, bize söylediklerinden daha fazlasını biliyor.
Işte polisiye bu dedim. Çok beğenerek okudum. Bir suç psikolijisi uzmani polisiye yazarsa siz düşünün artik nasil bir kitap olduğunu. Polisiye severlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Dedektif Hunter ve yeni ortağı Garcia, yıllar önce işlenen cinayetleri itiraf eden bir suçluyu yakalamışlardı. Adına Haçlı Katil dedikleri bu kişi jüri tarafından ölüme mahkum edilmişti. Şimdi yeni cinayetler yine sembol bırakılarak işleniyordu. Basında yer almayan ve Haçlı Katilin imzası olan içice geçmiş haç kurbanların ensesinde yerini alması dedektiflere şaşkınlıkla beraber olmayan ipuçları hakkında neleri gözden kaçırdıklarını tekrar, tekrar sorgulamak zorunda bırakıyordu...

Dedektif Hunter meslek hayatı boyunca koşturduğu suçluları düşününce, Haçlı Katili hiç biri ile bağdaştıramıyor onun ne kadar ileri gideceğini asla kestiremeyeceğini de biliyordu...

Yazar Suç Profil Uzmanı olunca ortaya inanılmaz bir eser çıkarmış. Kitap ilk sayfadan sizi içine alacak ve son sayfasına kadar nefesinizi sık sık tutmanıza sebep olacak...
Son yıllarda okuduğum en iyi kitap, polisiye sevenlere kesinlikle tavsiye ederim...
Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.
Yıllar önce işlenen cinayetlerin yeniden işlenmeye başlaması üzerine dedeftiklerimizin katili bulmaya çalışması. Kitap çok güzel ve akıcıydı. Katili asla tahmin edemedim. Mükemmel bir kitap
Yıllar önce yakalanmış bir katilin cinayetlerinin tekrar işlenmeye başlaması Dedektif Robert Hunter'ı huzursuz eder çünkü yakalanan katil konusunda geçmişte de şüpheleri olmuştur.İyi bir polisiyenin tüm özelliklerini taşıyan hikaye kısa sürede bitiriliyor...
Kitabı çok çok beğendim ve kurgusu mükemmeldi..Kaliteli bir polisiye okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim!!! Aslında Robert Hunter serisi diye geçiyor ama ülkemizde sadece ilk kitabı yayımlanmış..Umarım serinin diğer kitapları da yayımlanır..

Yazarın biyografisi

Adı:
Chris Carter
Unvan:
Psikolog,yazar
Doğum:
Brasilia, Brezilya

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.