Adı:
Kanlı Selfie
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
480
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051884080
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Bir sonraki aramayı cevaplamadan önce dikkatli ol. Belki de en kötü kâbusunun başlangıcı olacak.

Zor bir haftadan sonra Tanya Kaitlin dört gözle sakin bir gece geçirmeyi beklemektedir, ancak duştan çıkarken telefonun çaldığını duyar. En yakın arkadaşı Karen Ward’dır arayan ama pek alışılmadık bir şekilde görüntülü aramıştır. Tanya’nın telefona cevap vermesiyle hayatı boyunca hiç unutamayacağı kâbusu başlar.

Tanya ekranda Karen’ı ağzı kapalı bir şekilde kendi oturma odasındaki bir sandalyeye bağlanmış halde görünce deliye döner. Ardından hattın diğer ucundan tüylerini diken diken eden mekanik bir ses gelir. Arayan kişi basit bir oyun oynayacaklarını, iki sorusu olduğunu ve Karen’ın hayatının tamamen vereceği cevaplara bağlı olduğunu söyler. Bu esnada Tanya eğer ekrandan gözünü ayırırsa ya da telefonu kapatırsa Karen’ı cezalandıracaktır. Ve oyun başlar!

Kanlı Selfie’yi okuduktan sonra sosyal medyaya olan bakışınız değişecek.

Carter'ın suçlu psikolojisiyle ilgili bir geçmişi var ve romanlarının merkezindeki katiller bu nedenden dolayı çok daha korkutucu oluyor.

-Mail on Sunday -

(Tanıtım Bülteninden)
480 syf.
·4 günde·10/10
Sosyal medya dediğimiz çağın hastalığı olan bağımlılık, bizlerin paylaştığı veya sadece seçtiğimiz kişilerin görmesine izin verdiğimiz paylaşımlar, ne kadar sağlıklı? İnsanların artık yediğinden tutun özel her şeylerini paylaştığı bu ağlar ne kadar güvenli? Suç Bilim Uzmanı Chris Carter, Birleşik Devletler'de her geçen gün hızla büyüyen, saplantılı takipleri eserine konu ederek bu konu üzerine dikkat çekiyor...

Kitabın konusu adından da anlaşıldığı gibi sosyal medyalarda paylaşılan 'Selfie'nin gerçekte göründüğü kadar masum olup, olmadığı sorusunu düşündürürken, bilimsel araştırmalarla tehlikelerinin üzerine yoğunlaşarak ilerliyor...

Kurbanların öldürülüşü ile birlikte yazarın karakterlerindeki gizem, ilk sayfalardan başlayarak hem merak uyandırıcı hem de ilerleyiş açısından bütünlükle beraber gerilimin dozunu da artırarak devam ediyor...

Dedektif Hunter ise işlenen cinayetlerin nasıl bir ortak noktasının olabileceğini, bırakılmayan ipuçları olmadan, zekasına güvenerek, birim arkadaşlarına tezler sunarak ilerlemeye çalışıyor...

Polisiye- Gerilim tarzı kitaplar arasında ilk sıraları alabilecek olan eserin, çevrisi, yazarın sade ve anlaşılır dili ile bütünleşip, kapak tasarımı, arka kapak yazısı ile tam bir uyum içinde...

Okuyacak olan tüm dostlara, keyifli okumalar diliyorum..
480 syf.
·9/10
Sosyal medya üzerinden ne konuştuğunuza artık dikkat edeceksiniz! Yazar güncel hepimizin çokça aktif olduğu mecra üzerinden kurgulamış romanı. Zeki bir katilimiz var ve cinayetlerinde gayet titiz, arkasında hiç bir iz bırakmıyor. 3 cinayet ve maktül’ün yakınları üzerinde bırakılan korkunç psikolojik çöküntü. Ve tahmin etmediğim bir son oldu fakat çok etkiliydi. Ben katili cinayet işleyeceği sırada yakınlarından birinin eve gelerek yaptığı işkenceyi katil üzerinde dener bence ( biz de bir ohh çekeriz ) tadında fantezi kurmuştum ama tahmin ettiğim gibi olmadı tabii ve bence böylesi makbul :) . Güzel bir polisiye-gerilim okudum ve çok başarılıydı kurgusu. Tavsiye ederim
480 syf.
·Beğendi·9/10
Sosyal medya hesaplarına yüklediğiniz her bilginin sizi ölüme yaklaştırdığını düşünün... Kitabın arka kapak yazısı gayet güzel bir şekilde, ilk olayı baz alarak yazılmış ve olaylara güzel bir başlangıç yapıyor.
Yazarın dilini, kurgusunu, Dedektif Hunter’ı çok sevdim. Kitabı büyük bir keyifle okudum. Özellikle günümüzde sosyal medyanın şuursuzca kullanımına güzel bir eleştiri olduğunu düşünüyorum. Kitapta olaylar açığa çıktığında göreceksiniz(spoiler olmaması için söyleyemiyorum) günümüzdeki ciddi sorunlardan birine daha değiniyor.
Yazarın tüm kitaplarının puanı da goodreadste oldukça yüksek
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Mutlaka okuyun ve Hunter ile tanışın.
Seri sıralaması ve Goodreads puanlarını aşağıya bırakıyorum
0.5 The Hunter / 4.12
1. The Crucifix Killer / 4.25 — Haçlı Katil( Pegasus yayınları)
2. The Executioner / 4.39
3. The Night Stalker / 4.38
4. The Death Sculptor / 4.38
5. One By One / 4.48
6. An Evil Mind / 4.47
7. I am Death / 4.42
8. The Caller / 4.42 — Kanlı Selfie
9. Gallery Of The Death / 4.42
10. Hunting Evil / 4.60
480 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
| Kanlı Selfie |

Polisiye-gerilim severleri mutlu edecek bir kitap ile geldim. Çünkü kurgusu ile sizi etkisi altında bırakan şahane bir eser.
Oldukça akıcı ve okuyucuda merak duygusu sonuna kadar devam ediyor.
Dedektif Hunter'ın üstün zekası ve harika tespitleri beni benden aldı. Film tadında okurken izliyormuşum hissi uyandırdı. Gerilimi fazlasıyla hissetmemizdeki bir etken ise olay geçişleri sıralamasının oldukça iyi yapılmış olması diye düşünüyorum.
Okurken kitapta tıbbi bilgilerde verilmiş ve açıklanarak yapılmış. Okuyucunun soru isaretleri giderilmis. Özellikle beni etkileyen kafatası içindeki piramit yarıklarınin açıklamasiydi ve ilk kez öğrendiğimi belirtmeliyim.

Bir diğer beni mutlu eden şey ise asla katili tahmin edemedim. Bu benim polisiye kitaplarında aradığım en önemli özellik ve bunu yazarimiz cok iyi yapmis.

Konusuna gelecek olursak bir katil düşünün hedefini önceden belirlemiş ve takibe alip notlar gönderiyor. Karşısına ansızın çıkıp etkisiz hale getiriyor. Ve sonra bir oyun oynuyor. Oyunu hedefinin en yakınlarından birini seçerek başlatıyor. Bu kimi zaman arkadaşı kimi zamanda eşi ya da kardesi oluyor. Katil hedefinin yakınına görüntülü arama yapıyor ve ona iki soru soruyor. Basit gibi görünen ama ustaca hazırlanmış karşısındakinin asla bilemeyeceği sorular. Ve karşıdaki bilemediğinde yaptıkları tüylerimi urpertip midemi bulandırdı. Bu sırada ekrandan gözünü ayırırsa ya da telefonu kapatırsa hedefini cezalandırıyor.


Kanlı Selfie'de beni etkileyen şöyle bir cümle vardı
"Sosyal medya siteleri, insanlar hakkındaki bilgileri bedavaya edinebileceğin bir açık pazar gibi ve insanlar bu bilgileri başkalarının bulması için kendi özgür iradeleri ile oraya koyuyor." gercekten ne kadar doğru degil mi? Katil burda tüm bilgileri sosyal medya üzerinden almıştı.
Katilin neden bunu yaptığını öğrendiğimde kanım dondu.

Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesiydi ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
480 syf.
·2 günde·10/10
Katilin oynadığı oyun kendince zevkli ama kötü bir oyundur Ve şaşırtmalı bir şekilde zekice oynar,oyununu.Akıcı ve sürükleyici bir kitap.Tavsiye ederim.Blogumdan da ayrıca yorumumu okuyabilirsiniz. ( https://sadeceyagmurr.blogspot.com/...kanl-selfie.html?m=1 ) Keyifli okumalar.
480 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Bir katil düşünün, önce kurbanlarına notlar gönderiyor ve sonrasında ise evine girip onları yakalıyor. Kurbanın cep telefonundan görüntülü arama yaparak en yakınını arıyor ve ona iki soru soracağını, beş saniye içinde doğru cevabı vermezse öldüreceğini söylüyor. Basit gibi görünen ama ustaca hazırlanmış, karşısındakinin asla bilemeyeceği sorular. Ve karşıdaki kişi soruları bilemediğinde ise kurbanları en vahşi bir biçimde öldürürken ölümlerini izlettiriyor.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden beri beynimiz tembelleşmeye başladı. Hangimiz en yakınlarımızın telefon numarasını yada arkadaşlarının doğum günlerini ezbere biliyor. Zaten telefonumuzda var diye hiç birimiz aklımızda tutmaya çalışmıyoruz. Yazar bize sosyal medya bağımlılığımız ve akıllı telefonların hayatımızdaki etkisini acımasız bir şekilde gösteriyor.

Katilin neden bunu yaptığını öğrendiğinizde ise telefon bağımlılığının nelere yol açabileceğini görüyorsunuz. Aslında yapmamız gereken ama yapmadığımız ve bağımlısı olduğumuz şeylerin farkına varıyorsunuz.

Kurgusu muhteşem ve gerilim dozu hiç düşmeden devam eden bir kitaptı.

Polisiye-gerilim sevenlere tavsiyemdir, keyifli okumalar.
480 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Herkese merhaba
Fikir olması açısından gerilim polisiye roman severler için birkaç cümle de olsa Kanlı Selfie ile alakalı spoi vermeden bir iki cümle belirtmek istiyorum. Öncelikle yazarın kalemine ve zekasına hayran kaldım. Kurguyu öyle bir yapmış ki tansiyon hiç düşmüyor her sayfayı ayrı merakla okudum gözlerim kocaman açılarak. Ben aslında bu kitabı sadece bi yerde okuduğum tek bir cümleyle merak etmiştim ve hakkını da verdi. Günümüz de sosyal medya kullanmayan insan nerdeyse çok az artık. Yazar kurguyu sosyal medya üzerinden yapmış ve aslında bakıldığı zaman sadece bir gerilim polisiye okumuyorsunuz kendinize derste çıkarıyorsunuz. Kitabı okuduğum süre içinde telefon çaldığında yüreğim ayrıca ağzıma geldi okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız Sonuç olarak soluksuz bir kitaptı benim için naçizane tavsiye ederim.
Kitapla kalın...
480 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Gerilimin dozunun bir saniye bile düşmediği bir kitap.
Çağımızın en çığ büyüyen sosyal medya çılgınlıgının korkutucu yönünü dramatik bir pencereden zekice kurgusuyla anlatmış yazar.
480 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Kitabı severek okudum. Dili sade insanı yormuyor akıcı Son ana kadar katil hakkında çeşitli teoriler üretenseniz de kitap sizi ters köşe ediyor. Son dönem polisiye romanlarının daha başından katilin kim olduğunu az çok tahmin ediyorsunuz. Tek eleştiri noktam kitap bazı yerlerde tekrara düşmüş o yerler gelince bütün sayfada ki diyalogları atlamak istiyorsunuz. Kitabın sonun da gayet iyi bağlamışlar. Bu roman üzerine film yapılsa severek izlerdim diye düşünüyorum.
480 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Maskeli bir seri katil. Kurbanlarını izliyor, onlara mesajlar bırakıyor ve ölüm anını kurbanın en yakınını görüntülü arayarak seyretmeye zorluyor. Bu katil için bir oyun. Aradığı kişi ekrana bakmak zorunda ve kurbanın kurtulması için iki soruya cevap vermeli. Sonuç yanlış cevap ve kendini sevdiğin birinin ölümünden dolayı suçlu hissetmek. Aşırı Şiddet Suçları biriminde görevli dedektif Robert Hunter ve ortağı Carlos Garcia bu katili bulabilecek mi?
480 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Öncelikle herkese ıyi okumalar kitaba geçecek olursak son zamanlarda okuduğum en iyi gerilim kitablarından biriydi diyebilirim. Bence ilk kitaptan ( hacli katil) dan daha güzeldi. Sürekli katil kim ve nedeni ne diye kendi kendimize soru sorduruyor. Bana okurken iki tane filmi hatırlattı biri Çığlık biride testere sanki iki filmi bir kitapta birleştirmiş yazar. Temposu geçişleri gerilimi herşeyiyle dört dörtlüktü.
Bu yazar artık favorilerimden biri oldu dedektif hunterde hoşuma giden bir karakter oldu. Ama iki kitabı da göz önüne alınca yazar karakterleri yaratmakta çok başarılı diye bilirim karakterleri hemen sevebiliyorsunuz ben ilk kitapta KRAL karakterini sevmiştim bu kitapta ise BAY J. hastası oldum diye bilirim umarim ilerde birgün onun bir kitabını yazar.
Lafı uzatmak istemiyorum gerilim polisiye gizem merak hepsi bu kitapta çığlık ve testere filmlerini sevdiyseniz direk alın derim
Ve son bir not bu kitaptan sonra sosyal medyaya başka bir göz ile bakacaksınız garanti veririm
Puanım 10/ 9
480 syf.
·Beğendi·10/10
Robert Hunter serisinin ilk kitabı Haçlı Katil muhteşemdi ve yıllardır seriden hiçbir kitap çıkmamıştı. Bu sefer Arkadya serinin 8.’inci kitabını çıkarttı. Seriyi tam ve sırasıyla çıkartan bir yayınevi olsa keşke. Kanlı Selfie’de ilk kitabı kadar muhteşemdi diyebilirim. Bu kitabı okuduktan sonra, gelen görüntülü aramaları açarken korkudan on kere düşüneceğime eminim. Yazarın kurgusu, konunun akışı, kalemi bence her kitabını sorgusuz aldırır. Tek oturuşta 300 sayfanın garantisini veriyorum, hatta işiniz yoksa bir günde bitecek 400 küsür sayfa diyorum. Polisiye ve tıbbı gerilim sevenlere kesinlikle tavsiyemdir. Çünkü gerilim inanılmaz yüksekti ve ara ara değil sürekli.
.
Hiç ummadığınız bir anda, akrabanız, yakın arkadaşınız ya da ailenizden birisi sizi görüntülü arıyor ve siz de açıyorsunuz. Veee karşınızda arayan kişi sandalyeye bağlı bir şekilde karşınızdadır, ayrıca arkadan gelen mekanik bir ses duyuyorsunuz. Eğer telefonu kapatırsanız o kişiyi cezalandıracağını söylüyor ve oyun başlıyor.
.
Kanlı Selfie’yi okuduktan sonra sosyal medyaya olan bakış açınız değişecek.
"Sevdiklerinin vahşice katledilmesini izlemek zorunda bırakılan insanlar. Hunter şundan emindi ki gördükleri o sahneler hayatlarının son anına kadar onları her an takip edecekti."
Başka bir insana kasten korkunç fiziksel acılar çektirmek ve bundan haz almak dünya üzerinde pek de fazla kişinin yapabileceği bir şey değildi.
"Sorun şu ki kontrol edilemeyen saplantılar tarafından yönlendirilen insanlar kolaylıkla hayal ile gerçeği ayıramayacak duruma gelebilir Yüzbaşı'm ve takip eden kişiler bu listenin en üst sıralarında yer alır. Çaresizce 'kurbanlarının' dünyalarının bir parçası olmak isterler. "
Kan Kokusu
Bazıları kokunun, çekilen acının ardında bıraktığı bir şey olduğunu düşünürdü.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kanlı Selfie
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
480
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051884080
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Bir sonraki aramayı cevaplamadan önce dikkatli ol. Belki de en kötü kâbusunun başlangıcı olacak.

Zor bir haftadan sonra Tanya Kaitlin dört gözle sakin bir gece geçirmeyi beklemektedir, ancak duştan çıkarken telefonun çaldığını duyar. En yakın arkadaşı Karen Ward’dır arayan ama pek alışılmadık bir şekilde görüntülü aramıştır. Tanya’nın telefona cevap vermesiyle hayatı boyunca hiç unutamayacağı kâbusu başlar.

Tanya ekranda Karen’ı ağzı kapalı bir şekilde kendi oturma odasındaki bir sandalyeye bağlanmış halde görünce deliye döner. Ardından hattın diğer ucundan tüylerini diken diken eden mekanik bir ses gelir. Arayan kişi basit bir oyun oynayacaklarını, iki sorusu olduğunu ve Karen’ın hayatının tamamen vereceği cevaplara bağlı olduğunu söyler. Bu esnada Tanya eğer ekrandan gözünü ayırırsa ya da telefonu kapatırsa Karen’ı cezalandıracaktır. Ve oyun başlar!

Kanlı Selfie’yi okuduktan sonra sosyal medyaya olan bakışınız değişecek.

Carter'ın suçlu psikolojisiyle ilgili bir geçmişi var ve romanlarının merkezindeki katiller bu nedenden dolayı çok daha korkutucu oluyor.

-Mail on Sunday -

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 31 okur

  • Tuana Gazel
  • Erkan GÜL
  • İlay Yüksel
  • Dolunay
  • Sezen Yıldız
  • mesude sert
  • Mrs.Kutuphaneci
  • Fatma Tatar sendol
  • Merve’nin kitaplığı
  • Yıldız Açıl

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30.4 (7)
9
%34.8 (8)
8
%26.1 (6)
7
%8.7 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0