Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Clifford N. Lazarus

Clifford N. Lazarus60 Saniyede Terapi yazarı
Yazar
7.5/10
8 Kişi
39
Okunma
0
Beğeni
1.728
Görüntülenme

Clifford N. Lazarus Sözleri ve Alıntıları

Clifford N. Lazarus sözleri ve alıntılarını, Clifford N. Lazarus kitap alıntılarını, Clifford N. Lazarus en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Öfke depresyondan, endişeden ya da suçluluk duygusundan daha çok zarar veren, en yıkıcı duygudur.
Sayfa 118Kitabı okudu
Bazı günler yaşadığım için kendimi mutlu ve neşeli hissediyorum, bir başka gün ise kendimi uçurumların dibinde buluyorum.
Sayfa 124Kitabı okudu
Reklam
Ne kadar az beklentilerimiz olursa o kadar az üzülür ve hayalkırıklığına uğrarız. Bilge bir adam şöyle demişti: "Hiç kimseden, hiçbir şey beklememeye çalışıyorum. Bu şekilde daha az inciniyor, üzülüyor, yarı yolda bırakılıyor, hayalkırıklığına uğruyor ya da uğratılıyorum. Aynı zamanda, kendimden de çok fazla şey beklememeyi öğrendim."
Yaşam bazı psikolojik ve duygusal sıkıntılardan kaçmak için oldukça karmaşıktır.
Sayfa 145Kitabı okudu
Reklam
Ne bastırın, ne de saldırın, sadece duygularınızı ifade edin.
Diğer insanlar ve söylenen sözler, sizin onlara verdiğiniz değer kadar bir güce sahiptir.
Öğrendiğimiz her yeni şey, tek bir yeni kelime bile sinir hücrelerinin birimlerini değiştirmekte ve sinir impulslarının iletimini arttırmaktadır.
Neredeyse herkes, zaman zaman hüzünlenir. Pek çok insan kederlenmeyi depresyon olarak görürken, gerçek klinik depresyon kederden farklıdır. Hüzünlenmek stres dolu bir hayatın geçici ve genellikle normal reaksiyonlarından biridir. Birçok durumda fiziksel semptomlar, kendine güven kaybı ya da intihar düşünceleri içermez ve bu olumsuz durum, genellikle birkaç saatte geçer. Diğer yandan, depresyon yoğun, istilacı ve hem beyine hem bedene saldıran, uzun süreli ruh bozukluklarıdır...
Sayfa 117Kitabı okudu
35 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.