Cüneyt Ülsever

Cüneyt ÜlseverAzrail Aynası yazarı
Yazar
7.4/10
116 Kişi
415
Okunma
21
Beğeni
3.351
Görüntülenme

Hakkında

1951 yılında Ankara'da doğdu. Babası bir memur idi. Lise eğitimini Robert Kolej'inde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde iktisat okumaya başladı. Ardından The Johns Hopkins Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi'nde eğitimini sürdürdü. Harvard Üniversitesi'nde insan kaynakları üzerine doktora yapan Ülsever, 1983 yılında doktorasını alıp Türkiye'ye döndü ve Türkiye'de insan kaynakları üzerine doktora yapan ilk kişi oldu. Amerika'daki eğitimi sırasında ateist ve marksist görüşleri değişti ve liberal bir Müslüman oldu. Kanal 7, STV ve Hürriyetgazetesinde çalışan Ülsever son olarak Oda Tv'de köşe yazarlığı yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Unvan:
Türk Gazeteci, Yazar ve İktisatçı
Doğum:
Ankara, Türkiye, 1951

Okurlar

21 okur beğendi.
415 okur okudu.
5 okur okuyor.
121 okur okuyacak.
5 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Cehennemin ortasında yaşayıp da cehennemden bihaber gözükmek.
"Seri katillerin kendi hayatlarını şiddet ve cinsellikle şekillendirmek, bu amaç doğrultusunda başkalarının hayatlarını da şiddet ve cinsellikle kontrol etmek ve kurbanlarına cinayet öncesi hükmetmek en önemli motivasyonları."
Reklam
Her şeyden şüphe etmek insan doğasının bir parçasıdır.
Her şeyden şüphe etmek insan doğasının bit parçasıdır.
Çocukları sonradan tipik bir psikopat yapan büyük ihtimalle zamanında yaşadıkları cinsel istismarlar.
Ayna Paramparça
Ayna Paramparça
yazarın okuduğum ilk kitabı. Kesinlikle çok beğendim hemen olayların içine çekildim. Kah üzüldüm kah güldüm. Ama bu kitaptan önce "azrail aynası" Kitabını okuyun derim ben kitaba başladığımda fark ettim.

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
303 syf.
8/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Kitap, polisiye gerilim olarak okunursa beklentiyi karşılamaz. Zaten seri katlin psikolojik durumlarının incelenmesi yapılmış. Konu olarak sevdim. Sevmediğim cinselliğin çok fazla ayrıntı ile rahatsız etmesi ki, ergenlerin hayalindeki gibi bir anlatım yapılmış. Bir de çok fazla gereksiz ayrıntı verilmesi ki şöyle; eve kadar giden kişinin sağa döndüğü, şu caddeden geçtiği, ayakkabı ve montunu çıkarıp, ayakkabıyı ayakkabılığa, montu askıya asması gibi. Sonu açık bırakılmıştı.
Azrail Aynası
Azrail AynasıCüneyt Ülsever · Doğan Kitap · 201199 okunma
340 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
30 günde okudu
Tek kelime ile muhteşemdi. Tadını ala ala okuduğum ve hiç bitmesin dediğim bir kitaptı... Hacı 28 Şubat süreci ile suçlanmış ama 28 Şubat ile ilgisi ve yönelimi olmayan Gesili bir adam. Tek derdi kardeşi Faruk'u kurtarma çabası... Mutlaka polisiye severlerin okuması gereken bir kitap...
Hacı
HacıCüneyt Ülsever · Doğan Kitap · 201478 okunma
340 syf.
8/10 puan verdi
Güzel bir dönem polisiyesi
Sadece polisiye okumuş olmuyorsunuz, bir döneme farklı bir perspektifle bakmanızı sağlıyor kitap. Yıllar sonra hala okurken hissettiklerimi hatırlayacak kadar etkilemişti beni. Hacı... Başı her dara düştüğünde Gesi Bağları'nı mırıldanması. Neden bilmem. Türküyü her dinlediğimde eski bir dost gibi Hacı düşüyor aklıma
Hacı
HacıCüneyt Ülsever · Doğan Kitap · 201478 okunma