1000Kitap Logosu
Resim
Cüneyt Ülsever

Cüneyt Ülsever

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
108 Kişi
294
Okunma
18
Beğeni
2.050
Gösterim
Unvan
Türk Gazeteci, Yazar ve İktisatçı
Doğum
Ankara, Türkiye, 1951
Yaşamı
1951 yılında Ankara'da doğdu. Babası bir memur idi. Lise eğitimini Robert Kolej'inde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde iktisat okumaya başladı. Ardından The Johns Hopkins Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi'nde eğitimini sürdürdü. Harvard Üniversitesi'nde insan kaynakları üzerine doktora yapan Ülsever, 1983 yılında doktorasını alıp Türkiye'ye döndü ve Türkiye'de insan kaynakları üzerine doktora yapan ilk kişi oldu. Amerika'daki eğitimi sırasında ateist ve marksist görüşleri değişti ve liberal bir Müslüman oldu. Kanal 7, STV ve Hürriyetgazetesinde çalışan Ülsever son olarak Oda Tv'de köşe yazarlığı yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
230 syf.
·
Puan vermedi
Kitabı sırf bitirmek için okudum yarım bırakmayı sevmediğim için.kim ne derse desin bizim türk yazarlar polisiye yazamıyor.bu kitapla sadece bir kitap daha okumuş oldum vakit kaybı değil ama olmasaydı da olurmuş.
Okuyacaklarıma Ekle
376 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Elimde uzun süredir olan bir kitaptı ama kapağından mıdır nedir bilmiyorum elim bir türlü kitaba gitmiyordu. Sonunda dün okuyayım artık deyip elime aldım. İlk başta farklı kişilerin hikayeler anlatırken bir yerden sonra hepsi kesişmeye başladı. Yaşarken de ölürken de kesilmiş 3 hayat. Bugün elimden hiç bırakmak istemedim ve bir solukta okudum. Kesinlikle tavsiye ederim.
Okuyacaklarıma Ekle
234 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yazarın daha önce başka kitaplarını da okumuştum.Gercekten akıcı ve sürükleyici kitaplar yazıyor.Olaylari çok uzatmadan ve betimleme den bağlaması daha hızlı okumaya sevk ediyor.Kesinlikle tavsiye edebileceğim güzel bir poliyise olmuş.
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.