Denise Grover Swank

Denise Grover Swank

Yazar
7.8/10
70 Kişi
·
160
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.504
Gösterim
Adı:
Denise Grover Swank
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Kansas, Amerika Birleşik Devletleri
"Bana kelimelerin gücü olduğunu söylediğin zamanı hatırlıyor musun?"
"Evet."
"Haklıydın. Sözcükleri daha güçlü yapan şey nedir biliyor musun?"
Emma başını iki yana salladı.
"Aşk."
432 syf.
·2 günde·6/10
Kitap fazla beklentiye girilmeden okunabilir. Akıcılık yönünden başarılı olduğunu söyleyebilirim ancak beni kesinlikle tatmin etmedi. En başta kurgunun yoğunlaştığı konuyla sonlara doğru ortaya çıkan gerçekler birbirlerinden fazla kopuktu ve bu biraz dikkatimi dağıttı. Birçok soru işareti bıraktı kafamda. Kitabı iki kısma ayırdığımda bu iki kısmın birbirine pek uyum sağlamadığını fark ettim. Sanki daha farklı olması gerekiyordu. Ana karakter hakkındaki düşüncelerim ise ne iyi ne kötü. Açıkçası Rose'u ciddiye alamadım. Çevresinde dönen tüm olaylar karşısında düşünceleri, tepkileri çocukçaydı ve kitabın kalitesinin düşmesine neden oluyordu. Beklentimi karşılamadı.
428 syf.
·9/10
Serinin ikinci kitabı, heyecan verici bir macera. Sayfalar su gibi akıp gitti. İlk kitapta da hızlı bir kaçma kovalama vardı, bu kitapta da aynı şekilde devam etti. Fantastik olaylara oldukça ağırlık verilmiş. Sonundaki olaylar dışında beni oldukça tatmin eden ve okurken zevk aldığım bir kitap oldu. Ancak son bölüm oldukça sinir bozucuydu. Hatta bu kadar severek okumasam devam kitaplarını okumamayı bile düşünebilirdim. Kitap okurken sinir olmayı hiç sevmediğim için... Yine son bölüm hariç, ben kitap yazacak olsam aynı bu şekilde ilerlemesini isterdim maceramın. Çok severek okudum, fantastik sevenlere tavsiye ederim.
432 syf.
·2 günde·7/10
Seri kitapların son kitapları beni hep hayal kırıklığına uğratıyor. Çok az serinin sonu beni tatmin edebilmiştir ki bu seri maalesef onların arasında yer almayacak. İlk üç kitabı büyük bir ilgi ve merakla okudum. Karakterler, olaylar harikaydı. Her kitapta da heyecan hep doruktaydı. Yazarın kalemi çok güzeldi. Dolayısıyla benim de serinin son kitabı olan bu kitap için beklentim oldukça fazlaydı. Ancak düşündüklerimin hiç birini bulamadım.
Yazar daha önceki kitaplardaki heyecanı, sürükleyiciliği bu kitaba yansıtamamış. Kitabın yarısından fazlasına, tekrarlayan düşünceler yüzünden sinir oldum. Karakterlere sinir oldum. Olayların gelişme şekline sinir oldum. Ucu açık bırakan sona sinir oldum. Belki benim karakterimle ilgili bir durum ama sinir olduğum bir kitabı da tamamen objektif bir şekilde yorumlayamam.
Kitabın sonlarına doğru edilen bazı sözlere açıklama getirilmedi. Kitabın fantastik yanına belli başlı açıklamalar getirilse de tatmin edici değildi. Olay biter bitmez kitap da bitti. Başlarına bu kadar olayın ve talihsizliğin geldiği karakterlerin gelecekten güzel bir anlarını okumak daha hoş bir son olabilirdi.
Tüm bunlara rağmen bu seriyi okuduğuma tabii ki pişman değilim. Sadece daha farklı bir sonla daha özel olabileceğini düşünüyorum. Keşke de öyle olsaydı.
448 syf.
·40 günde·10/10
Serinin tamamını büyük bir heyecanla okudum. Acıkcası dördüncü kitap biraz uzatmalar hissi verse de, o da kendini heyecan ve merakla okutturmayı başardı. Önemli olan da bu sanırım.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Olağanüstü heyecan verici bir kitap. Nefesinizi oldukça sık tutup, hemen bir sonraki bölümü okumalıyım diyeceğinizin ve kitabı kısa sürede bitireceğinizin garantisini verebilirim. Serinin ikinci kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.
432 syf.
·6 günde·5/10
Kısaca konusundan bahsedecek olursam Rose gelecek hakkında görülere sahiptir. Büyük olaylar değil ama günlük küçük şeyleri önceden bilir, örneğin akşam fırında pişireceği kekin yanacak olması gibi. Bu özelliğine alışmışken bir gün kendi ölümünü görür ve o güne kadar hayatını yaşamamış olduğunu fark eder. “Ölmeden önce yapılacaklar” listesi hazırlar ve ona yardım etmek üzere komşusu gelir. Konu ve içerik basit ilerlerken suç ve cinayet olayları dahil oluyor ve romanın havası değişiyor. Pek beğenmedim kitabı ama akıcı bir anlatımı var, öylesine okunabilir.
432 syf.
·8 günde·7/10
Kitap hakkında ne hissettiğimden tam olarak emin değilim. Çok yavaş ve kasvetli bir havası vardı ilk başta. Sonra ısınmaya ve eğlenceli olmaya başladı. Sonlara doğru oldukça aksiyonluydu. Ama bir şeyler hep eksikti. Sevmedim diyemem ama çok da bayılmadım. Duygusu daha yüksek bir kitap bekliyordum sanırım. Çünkü;

Kahramanımız Rose sahip olduğu özel yeteneği sayesinde bazı görüntüler görmekte ve bunlar çoğunlukla doğru çıkmaktadır. İlk defa kendisiyle ilgili bir şey gördüğünde ise bu görüntüde ölüdür. 24 yaşındadır ve annesinin domine ettiği bir hayatın içinde en normal şeyleri bile yaşamamıştır. O nedenle artık tek amacı öleceğini düşündüğü güne kadar alelacele hazırladığı listesindeki 28.5 dileği yerine getirmektir.

Kitabın ana konusu gereğince öleceğini bilen bir insanın taşıyacağı duyguların daha iyi aktarılacağı bir hikaye beklemiştim. Tabi çok da öldürmek istemiyorum, kesinlikle okunabilecek bir kitap. Sadece daha iyi anlatabilirdi diye düşünüyorum. Beklentisiz okusaydım çok daha olumlu hissedeceğimden eminim. Herkese keyifli okumalar...
432 syf.
·2 günde·8/10
Kitabı okumaya çok büyük bir hevesle başladım. Genel olarak güzel bir kitaptı. Ben kitabın ilk kısımlarını daha çok sevdim diyebilirim. Nedense sonu tam olarak oturmamıştı. Benim gibi mutlu son sevenler için bile idare eden bir bitişti. Yani kitap bittiğinde bile bir şeyler kalmış durumdaydı. Ama yine de ben okurken eğlendim.. :)
448 syf.
·31 günde·10/10
" Zamanın başladığı andan yıldızların ışığı sönünceye dek kalbimi senin kalbinle birleştiriyorum." Olağan dışı şeyler insanı farklı bir fırtınaya sürükler. Serinin 3. Kitabı ; beni sürüklediği fırtınanın şiddetine kaptırmayı başardı , tüm benliğiyle olayları yaşattı ve sonuç olarak hayran olduğum kitaplar içersinde yerini doldurdu .
400 syf.
·Beğendi·10/10
Lise yıllarında okuduğum belki de hayatımda ilk defa bu kadar heyecanlı bu kadar istekli kitap okumustum.O kadar heyecan verici ve sürükleyici gelmişti ki her satırını sıkılmadan okuduğum tek kitap diyebilirim sınıftaki o kadar gürültüye rağmen beğenerek ve okuduğum satırları hayal ederek bir nevi kitabı yaşayarak bitirdim. Hatta bitirdikten sonra o kadar beğenmiştim ki uyarlanmış bir film yapılmış mı diye araştırdim ama malasef hiç bir yönetmen böyle bir film çekmemiştir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Denise Grover Swank
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Kansas, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 160 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 109 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.