Denise Grover Swank

Denise Grover Swank

Yazar
7.7/10
126 Kişi
·
276
Okunma
·
11
Beğeni
·
1910
Gösterim
Adı:
Denise Grover Swank
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Kansas, Amerika Birleşik Devletleri
"Bana kelimelerin gücü olduğunu söylediğin zamanı hatırlıyor musun?"
"Evet."
"Haklıydın. Sözcükleri daha güçlü yapan şey nedir biliyor musun?"
Emma başını iki yana salladı.
"Aşk."
Kalbinin derinliklerinde kabul görme isteği vardı. O bir aptaldı. Istediği şey Emma değildi; peşinde olduğu yıllar önce vazgeçtiği ve asla sahip olamayacağı hayatın ihtimaliydi.
Ruhuna bir sürü masumun kanı bulaşmıştı.
Bazen dağların yerlerinden çıkıp onu kurtarmaya geldiklerini hayal ediyordu. Ama bu hiç olmuyordu. Yaşlı adamlar gibi kaskatı, öylece duruyorlardı.
Zamanın başladığı andan.
Yıldızların son ışığı kalıncaya dek
Kalbimi senin kalbinle birleştiriyorum
Sonsuzluğa giden ebedi bir yolda
Ve ruhlarımızla gücümüzü kırılmaz bir zincirle dağlıyorum
Yaşamda ve ölümde ve ikisinin arasında geçen her şeyde
Sonsuza dek senin olmaya yemin ediyorum
432 syf.
·2 günde
Kitap fazla beklentiye girilmeden okunabilir. Akıcılık yönünden başarılı olduğunu söyleyebilirim ancak beni kesinlikle tatmin etmedi. En başta kurgunun yoğunlaştığı konuyla sonlara doğru ortaya çıkan gerçekler birbirlerinden fazla kopuktu ve bu biraz dikkatimi dağıttı. Birçok soru işareti bıraktı kafamda. Kitabı iki kısma ayırdığımda bu iki kısmın birbirine pek uyum sağlamadığını fark ettim. Sanki daha farklı olması gerekiyordu. Ana karakter hakkındaki düşüncelerim ise ne iyi ne kötü. Açıkçası Rose'u ciddiye alamadım. Çevresinde dönen tüm olaylar karşısında düşünceleri, tepkileri çocukçaydı ve kitabın kalitesinin düşmesine neden oluyordu. Beklentimi karşılamadı.
428 syf.
·9/10
Serinin ikinci kitabı, heyecan verici bir macera. Sayfalar su gibi akıp gitti. İlk kitapta da hızlı bir kaçma kovalama vardı, bu kitapta da aynı şekilde devam etti. Fantastik olaylara oldukça ağırlık verilmiş. Sonundaki olaylar dışında beni oldukça tatmin eden ve okurken zevk aldığım bir kitap oldu. Ancak son bölüm oldukça sinir bozucuydu. Hatta bu kadar severek okumasam devam kitaplarını okumamayı bile düşünebilirdim. Kitap okurken sinir olmayı hiç sevmediğim için... Yine son bölüm hariç, ben kitap yazacak olsam aynı bu şekilde ilerlemesini isterdim maceramın. Çok severek okudum, fantastik sevenlere tavsiye ederim.
432 syf.
·2 günde·7/10
Seri kitapların son kitapları beni hep hayal kırıklığına uğratıyor. Çok az serinin sonu beni tatmin edebilmiştir ki bu seri maalesef onların arasında yer almayacak. İlk üç kitabı büyük bir ilgi ve merakla okudum. Karakterler, olaylar harikaydı. Her kitapta da heyecan hep doruktaydı. Yazarın kalemi çok güzeldi. Dolayısıyla benim de serinin son kitabı olan bu kitap için beklentim oldukça fazlaydı. Ancak düşündüklerimin hiç birini bulamadım.
Yazar daha önceki kitaplardaki heyecanı, sürükleyiciliği bu kitaba yansıtamamış. Kitabın yarısından fazlasına, tekrarlayan düşünceler yüzünden sinir oldum. Karakterlere sinir oldum. Olayların gelişme şekline sinir oldum. Ucu açık bırakan sona sinir oldum. Belki benim karakterimle ilgili bir durum ama sinir olduğum bir kitabı da tamamen objektif bir şekilde yorumlayamam.
Kitabın sonlarına doğru edilen bazı sözlere açıklama getirilmedi. Kitabın fantastik yanına belli başlı açıklamalar getirilse de tatmin edici değildi. Olay biter bitmez kitap da bitti. Başlarına bu kadar olayın ve talihsizliğin geldiği karakterlerin gelecekten güzel bir anlarını okumak daha hoş bir son olabilirdi.
Tüm bunlara rağmen bu seriyi okuduğuma tabii ki pişman değilim. Sadece daha farklı bir sonla daha özel olabileceğini düşünüyorum. Keşke de öyle olsaydı.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Olağanüstü heyecan verici bir kitap. Nefesinizi oldukça sık tutup, hemen bir sonraki bölümü okumalıyım diyeceğinizin ve kitabı kısa sürede bitireceğinizin garantisini verebilirim. Serinin ikinci kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.
400 syf.
·2 günde·7/10
Geçmişte ne yaptığımız önemli değil. Şimdi bambaşka insanlarız.

***
Bir anne evladı için, ölmeyi göze alır.
Bir evlat annesi için, öleceğini bildiği halde susmayı göze alır.
Bir adam kendisini sevip , sevmeyeceğinden emin olmadığı kadın için canını feda edebilir.
Ve bazı insanlar kendi çıkarları için, başkalarının hayatlarının harcanmasını umursamayabilir.

Kitabın kurgusu kehanetler, gelecek ve geçmiş ile mühürlenmiş satırlar ile dolu..
Kurgu insanı kendine çekiyor sürekli bir kaçış, kovalamaca, intikam, gerçek, yalan ortada dolanıyor..

Emma , küçük oğlunun peşinde olanlar için sürekli saklanmak ve onu bu bilinmezlikten korumak zorunda. Jake daha beş yaşında bir kehanetin kurbanı görünürken asıl kurban hiç ummadıkları kişi..
Will ilk başta para avcısı olarak çıktığı yolda tamamiyle farklı bir kişiye bürünüyor..
İnsanların "vicdanları" olduğu sürece gerçekleri görmek isteyenler için para hiçbir şey ifade etmiyor.. Bunu bizzat Will'i tanıyarak doğruluyorsunuz..

Gayet akıcı bir kitap , suç, aksiyon, bilim kurgu..
Okuma şansınız varsa kaçırmayın.. Zaten çabucak bitiyor..
448 syf.
Serinin üçüncü kitabı, diğer ikisi gibi heyecanın üst seviyede olduğu bir kitap olmuş. Ama kitaptaki olaylar sanki sürekli kendini tekrar ediyor. Bazı bölümlerin kitap uzatılsın diye yazılmış olduğu hissinden kurtulamıyorum. Tamam seri ilerledikçe hikaye derinleşip, güzelleşiyor ama yine de yeterli değil bence. Zaten yazar kitabın sonunda milyonlarca kitap arasından okumak için benimkileri seçmenize teşekkür ederim diyor. O bile sanki kendi kitaplarından çok emin değil gibi.

Kitaba gelecek olursak, yine Emma ve Will'in kaçış öykülerinden oluşuyor çoğunluğu. Bu kitapta Aiden, Raphael ve Alex karakterlerinin yanında kayıp element olan su'yu tanıyoruz ki bence çok tahmin edilir bir sondu. Esas savaş son kitaba kalmış gibi görünse de içimdeki bu kitabı da okursan zamanın boşa gidecek onun yerine daha güzel kitaplar okuyabilirsin hissinden kurtulamıyorum.
448 syf.
·40 günde·10/10
Serinin tamamını büyük bir heyecanla okudum. Acıkcası dördüncü kitap biraz uzatmalar hissi verse de, o da kendini heyecan ve merakla okutturmayı başardı. Önemli olan da bu sanırım.
432 syf.
·6 günde·5/10
Kısaca konusundan bahsedecek olursam Rose gelecek hakkında görülere sahiptir. Büyük olaylar değil ama günlük küçük şeyleri önceden bilir, örneğin akşam fırında pişireceği kekin yanacak olması gibi. Bu özelliğine alışmışken bir gün kendi ölümünü görür ve o güne kadar hayatını yaşamamış olduğunu fark eder. “Ölmeden önce yapılacaklar” listesi hazırlar ve ona yardım etmek üzere komşusu gelir. Konu ve içerik basit ilerlerken suç ve cinayet olayları dahil oluyor ve romanın havası değişiyor. Pek beğenmedim kitabı ama akıcı bir anlatımı var, öylesine okunabilir.
400 syf.
·1 günde·2/10
Kitap akıp gidiyor ancak kurgu çok zayıf ve dayanaksız. Devam kitaplarını okumaya itecek kadar bağlamadı. Seçilmiş kişi ve kehanet kavramlarıyla ortaya çıkarılmış diğer fantastik romanlarla kıyaslanınca gerçekten basit kalmış .
448 syf.
·31 günde·10/10
" Zamanın başladığı andan yıldızların ışığı sönünceye dek kalbimi senin kalbinle birleştiriyorum." Olağan dışı şeyler insanı farklı bir fırtınaya sürükler. Serinin 3. Kitabı ; beni sürüklediği fırtınanın şiddetine kaptırmayı başardı , tüm benliğiyle olayları yaşattı ve sonuç olarak hayran olduğum kitaplar içersinde yerini doldurdu .

Yazarın biyografisi

Adı:
Denise Grover Swank
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Kansas, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 276 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 145 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.