Giriş Yap

Diane Setterfield

Yazar
8.5
20 Kişi
Unvan
İngiliz Yazar
Doğum
Berkshire, Birleşik Krallık, 22 Ağustos 1964
Yaşamı
Bristol Üniversitesi'nde Fransız Edebiyatı okudu. Kırklı yaşlarının başında bir kadın. Uzun süre Fransa'da yaşadı, şimdilerdeyse Harrogate'de yaşıyor. Akademik bir geçmişe sahip. Bundan önceki çalışmaları 19. ve 20. yüzyıl Fransız edebiyatıyla ilgili. Özellikle André Gide eserleri konusunda uzman.Onüçüncü Hikaye (2006), dünya çapında 38 ülkede yayımlandı ve en fazla üç milyon kopya sattı. Üç hafta boyunca New York Times'ın ciltli kurgu listesinde bir numara oldu .
'İyiyim' dedim. Aslında değildim. Bütün sabah dünyanın çatlak bir yerinden sızan, yolunu kaybetmiş bir toz gibi boş boş etrafa baktım. Henüz en son okuduğunuz kitabın etkisi geçmeden yeni bir kitaba başlarsınız. Bu duyguyu bilir misiniz? Bir önceki kitabın karakterleri, olayları, fikri, hepsi geride kalmıştır diye düşünür, yeni kitabın sayfasını açarsınız. Ama eski kitap hâlâ sizinledir. Bugün hissettiklerim bunun gibi bir şeydi. Hatıralarım, duygularım, hayatıma dair küçük ayrıntılar tüm dikkatimi dağıtıyordu."
Reklam
. Zaman öldürmek için bir kütüphaneden daha iyi bir yer var mı ? ...
·
Gece yarısı verilen kararlar genellikle gündüz vakti geçersiz hale gelir.
400 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Genç yazarımız Margaret Lea’nin şehrin dışında, İngiltere’nin kırsalında yaşamakta olan yine kendisi gibi yazar ünlü Vita Winter’ın yaşam öyküsünü kaleme almak üzere yola koyulmasıyla olaylar gelişmeye başlıyor. Gizem ve gerilim öğeleri barındıran, akıcı bir dili olan ve kesinlikle sürükleyici, elinizden bırakamayacağınız türde kitaplardan. Bir anda kendinizi olayların akışı içinde buluyorsunuz ve çözümlemeye çalıştığınız olaylar silsilesi ard arda geliyor.Elbette bu da merak uyandırıyor ve bittikten sonra da bir müddet etkisinde kalıyorsunuz. Uzun zamandır kitabın peşin deydim ve keşfedilmemişler arasında olduğunu düşünüyorum.Gerçi “2006 Amazon En İyi Kitap” seçilmiş ama baskısı uzun zamandır yapılmıyor. Kitapçılarda ararken bir alış-veriş sitesinde 2007 basımına rastlayınca çok mutlu oldum. Kitaptan sonra filme uyarlamasını da seyretme şansım oldu. Filmi çok yüzeysel buldum açıkcası. Gerilim, gizem tarzı okumaktan hoşlanıyorsanız vakit kaybetmeyin derim. İyi okumalar…
Reklam
Bir tiyatro oyununa geç gelen izleyiciler gibi yaşadık biz. Olayları izleyerek oyunun başını anlamaya çalıştık.
2
7
65 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47