Ergün Poyraz

Ergün Poyraz

Yazar
8.1/10
259 Kişi
·
713
Okunma
·
44
Beğeni
·
4946
Gösterim
Adı:
Ergün Poyraz
Unvan:
Türk Araştırmacı Yazar
Doğum:
İstanbul, 31 Ocak 1963
Ergün Poyraz, (d. 31 Ocak 1963, İstanbul), siyasi partiler ve tarikatların yapılanmaları ve aralarındaki bağlantıları inceleyen araştırmacı yazar.

Yaşamı

1983 yılında Yıldız Üniversitesi İnşaat Bölümü'ne başladı. İkinci sınıfta okuldan ayrılarak evlendi, 1988 yılında eşinden ayrıldı. Bir süre Aydın'da hayvancılık yapmış, 1993-1994 yıllarında ise Bilecik'te bir inşaat şirketinde idari sorumlu olarak çalışmıştır. 32 yaşında askere gitmiş askerlikten sonra Aydın´a ailesinin yanına dönerek yazarlığa başlamıştır.

Refah'ın Gerçek Yüzü isimli kitabı 1998 yılında 28 Şubat sürecinde Vural Savaş tarafından açılan Refah Partisi'nin kapatılma davasında delil olarak kullanıldı. Fethullah Gülen ile ilgili yazdığı kitaplar Fethullah Gülen hakkında açılan ve Gülen'in beraat ettiği davada delil olarak kullanıldı ve bu davada tanıklık yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi, ideolojisi, parti kurucuları ve ileri gelenleri hakkında yazdığı Takunyalı Führer, Hilafet Ordusundan Arap Kürt Partisine, Patlak Ampul, Musa'nın Gül'ü, Musa'nın Çocukları, Musa'nın Mücahiti, Musa'nın AKP'si, AKPapa'nın Temel İçgüdüsü gibi muhalif kitapları ile tanındı. Bu kitaplar nedeniyle bazı çevrelerce antisemit olmakla suçlanmaktadır.

Misyonerler Arasında Altı Ay: Dünden Bugüne Hıristiyanlık ve Yahudiliğin Analizi isimli kitabında dinlere basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme Poyraz'ın beraatine karar verdi. Yargıtay 4. Ceza Dairesi, yaptığı inceleme sonucunda beraat kararının bozulmasına hükmetti. Yargıtay 4. Ceza Dairesi kitapta yer alan İsa Peygamber,Hıristiyanlık ve Musevilik ile ilgili aşağıdaki ifadeleri beraat kararını bozma gerekçesi olarak belirtti:

"Hıristiyanlar tecavüz ettikleri annenin bebeğini öldürüp, kıyma yapıp aynı anneye yediriyorlardı... Yalancı İsa... Hıristiyanların kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın karşınıza İsa'nın yalanı, yalanları çıkıyor... Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap'tan çok daha masumdu... Hıristiyanların ve Yahudilerin kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın bir başka anlamsızlık, bir başka melanet fışkırıyor... O kutsal kitap fahişeliği ve zinayı teşvik ediyor... Kutsal kitap denilen rezillik abidesi... Hıristiyanlığın sapık öğretileri ile yetişen papazlar... Hıristiyanlara göre İsa Allah'ın oğludur diyen katiller, hırsızlar, sapıklar, dolandırıcı ve her türlü melaneti taşıyanların ise gideceği yer tam yol cennet!.. Hiç böyle sapık, böyle iğrenç, bir inanç olur mu?.. İsa'nın tam biri blis olduğuna karar vereceklerdi...

Ergenekon

Ümraniye'de bir gecekonduda bulunan bombalar için yapılan soruşturma çerçevesinde 27 Temmuz 2007'de saat 07.30'da Ankara'da gözaltına alınan Ergün Poyraz tutuklandı.Gözaltına alındığında evinde arama yapıldı ve soruşturma konusu ile ilgili olabileceği düşünülen her türlü belgeye, bilgisayarına, CD'lere polis tarafından el konuldu. Aynı gün, Poyraz'ın avukatı (Necip Hablemitoğlu'nun da eski avukatı olan) Hüseyin Buzoğlu'nun bürosu da arandı ve belgelerine el konuldu.[Ankara'da gözaltına alınan Poyraz İstanbul'a getirildi. Beşiktaş Adliyesi'nde savcıZekeriya Öz tarafından sorgulanarak tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.TCK'nın 327. maddesine göre, "Devletin savaş imkânlarının tehlikeye sokulması" suçundan tutuklanan Poyraz, evinde bulunan Kara Kuvvetleri İstihbarat Arşivi ve Sevgi Erenerol Misyonerlik 2006 isimli klasörleri içeren CD'yi nereden temin ettiği hakkında İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından sorgulandı. Poyraz "Bana bahsettiğiniz Kara Kuvvetleri İstihbarat Arşivi ve Sevgi Erenerol Misyonerlik 2006 isimli klasörü içeren CD'yi hatırlamıyorum. Nereden geldiğini de bilmiyorum." cevabını verdi. Buna ilaveten o güne (Temmuz 2007'ye) kadar 15 kitap yazdığını anlatan Poyraz, çok okunan bir yazar olduğu için farklı yerlerden kendisine bilgi ve belge geldiğini söyledi; evindeki CD'ler arasında milletvekilleri, valiler, emniyet mensupları ve üniversite görevlilerine ait veriler olmadığını öne sürdü.Ergün Poyraz "Kara Kuvvetleri istihbari yapılanmasına ait gizli ibareli veriyi hatırlamıyorum. Bilgileri de kopyalayıp başkasına vermedim." dedi. Poyraz, aynı soruşturmada terör örgütü üyesi olmaktan tutuklanan Astsubay Oktay Yıldırım tarafından bir yıl önce arandığını ve Güneydoğu'daki hatıralarını kitaplaştırmak istediğini söylediğini savundu. Savunmasında Poyraz, Oktay Yıldırım'a kitabı nasıl yazacağını anlattığını ve Yıldırım'ın bu bilgileri kendisinden habersiz bir şekilde bir internet sitesinde yayımladığını, bir daha da hiç görüşmediklerini öne sürdü. Ergün Poyraz hakimin bir sorusu üzerine, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin ile de hiç görüşmediğini öne sürdü.

5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 29 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
"İncili Çavuş'un meşhur fıkrası vardır: Padişah 'öyle bir şey yap ki, özrün kabahatinden büyük olsun!' demiş... Padişah merdivenden çıkarken İncili Çavuş yaklaşmış, arkasına el atmış, padişah hızla dönünce, özür dilemiş:

'Affedersiniz padişahım, özür dilerim, sizi valide sultân sandım!' Bunlarınki de o hesap!"
MSP’nin devamı ola RP’nin temelleri nasıl askeri cezaevinde atıldıysa, AKP’nin kuruluşu da Pınarhisar Cezaevi’nde, ABD, İngiltere ve İsrail Büyükelçileri ve İstihbarat elemanlarının desteği ve gözetiminde atılıyordu.
Ergün Poyraz
Sayfa 9 - Gökbörü Yayıncılık
Türk kadınının geleneksel giyimi olan başörtüsünü, Arabistan’dan ve İran’dan ithal ettikleri türbanmış gibi gösterdiler. Bunun üstünden siyaset yapılarak, Türk insanının dini duyguları, AKP tarafından, her zaman olduğu gibi yine istismar edildi.
Ergün Poyraz
Sayfa 4 - Gökbörü Yayıncılık
Türban; AKP zihniyeti tarafından adeta siyasi bir üniforma haline getirilerek, Türk toplumunun laik-dindar, türbanlı-türbansız gibi kamplara bölünmesi amaçlandı.
Ergün Poyraz
Sayfa 4 - Gökbörü Yayıncılık
Amerikan’ın yeşil kuşak teorisini uygulamaya koymasının ardından İslâmcı gruplara dâhil olan Necip Fazıl’ın en belirgin özelliklerinden biri de koyu bir Amerikan yandaşı olmasıydı. Hatta o kadar ki, Amerikan’ın İran’ı işgal etmesini teşvik eden yazılarından ötürü kendisini eleştiren Erbakan ve arkadaşları hakkında adeta ateş püskürüyordu.
Ergün Poyraz
Sayfa 109 - Gökbörü Yayıncılık
Vatan Gazete'inden Can Ataklı, Erbakan'a en yakın isimlerden olan Ahmet Akgül'ün kitabında yer alan Çuval Olayı ile ilgili ilginç açıklamalarda bulunuyordu:

"Piyasada satılan bir kitapta diyor ki 'Erdoğan ve Gül, tezkerenin geçmesinde kendilerine destek olmayan Silahlı Kuvvetler'i cezalandırmak için Amerika'dan bir şey yapmalarını istedi. Onlar da Türk subay ve askerlerinin başına çuval geçirdiler'

Ahmet Akgül isimli Milli Görüşçü yazara göre, Türk subaylarının başına çuval geçirilmesinden sonra Genel Kurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları'nın istifa edeceği hesaplanıyordu. Ancak asker olaya çok öfkelenip yönetime el koymaya kalksaydı, Amerika, Erdoğan ve Gül'ü kaçıracaktı."
Ergün Poyraz
Sayfa 195 - Gökbörü Yayıncılık
Bekir Yıldız’ın açıkladığı gibi 30-35 yıldır bir arada olan insanların birlikteliğinde “Yağma-Talan-Soygun ve Vurgun” had safhaya ulaştı. Madenler, limanlar Başbakanın kardeşinin patronu olan Ofer gibi İsrailli işadamlarına, Telekom Yahudilere, Bankalar Yunanlılara, Aycell İtalyanlara, Telsim gittiği her ülkede üst düzey insanları dinlemekten sabıkalı Vodafon’a satıldı. Satılmayan değerlerimiz kalmadı. Başbakan “Ülkeyi pazarlıyoruz!” derken, Unakıtan; “Babalar gibi satarız!” şeklinde konuşuyordu.
Ergün Poyraz
Sayfa 187 - Gökbörü Yayıncılık
Necip Müslüman Türk Milleti’nin çoğu “Umut fakirin ekmeğidir.” deyip oylarını AKP’ye verdi. Çünkü bunlar dindardı; `Din-Allah´ kelamlarını ağızlarından eksik etmiyor, varoşlardaki umutsuz hayattan en ağır tokadı yemiş milyonlara erzak, kömür vb. hediyeler dağıtıyorlardı…
Ergün Poyraz
Sayfa 3 - Gökbörü Yayıncılık
550 syf.
Bu kitaba uygulanmayan sansüre hala fazlasıyla şaşırdığım . Günümüzde bunları yazacak cesareti olmayanlara inat kaleme aldığı bu kitap Ergün Poyraz'ın tutuklu olduğu yıllarda ortaya çıkarmış olduğu . Bir çoğumuz tarafından bilinmeyen , yine bir çoğumuz tarafından BİLİNSEDE KABUL edilmeyen önemli gerçekleri su yüzüne çıkarıyor.
320 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Mutlaka ve mutlaka okunması gereken bir kitap.... Uykudan uyanmanın ve dur demenin ne kadar da gerekli olduğunun anlaşılabilmesi için daha nasıl anlatılmalı......?
335 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Kitapta Tayyip Erdoğan'ın ve birlikte yürüdüğü yol arkadaşlarının yaptıkları usülsüzlükler,yolsuzluklar,kanuna aykırı uygulamalar var, kitapta anlatılanları yazar cesurca işlemiş.
Fethullah Gülen ile dostlukları,yapılan usulsüz ihaleler,rüşvet,adam kayırma,iltimas,zimmete para geçirme,devleti zarara uğratma,haksız kazanç,yandaşları işe sokma ve ihaleye alma,Istanbul büyükşehir in yağmalanması,belediye başkanı olması var.
Tayyip'in okuduğu bir şiirle cezaevine girişi ve oradan sonra adım adım yükselişi.İmam hatip lisesinden,( okulda sadece Beden Eğitimi ve Türkçe'de başarılı)başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına kadar yükselişi,diploması,kimlerin yardım ettiği,ABD'nin Türk büyükelçisi ve CIA ajanları ile ilişkisi,cezaevindeyken ziyaret edilişleri.Çocuklarını türbanı bahane ederek ABD ve İtalya'da,İngiltere'de okutması.
Şehitlere kelle demesi,ülkeyi 37 etnik ırka ayırması,askerlerimizin başına çuval geçirilirken rahat olabilmesi,ensar vakfı,tarikatlara para kaydırılması,laikliğe ve cumhuriyete karşı tutumları,anayasayı ayaklar altına alması,parmağındaki bir yüzükle saraylara, ihtişama ve ABD de ki malvarlıklarına kadar hepsini cesurca belgeleri ve şahısların isimleriyle yazmış.
Kısacası Türkiye Cumhuriyetini yönetenlerin iktidarları boyunca ülkeye verdiği zararları,Atatürk'ün ilkelerine ve Cumhuriyete yaptıklarını okuyacaksınız.Yakın tarihimizi,ülkede olan olayları ve bizlerin kimler tarafından yönettirildiğini okuyacaksınız.
188 syf.
·26 günde·8/10
Siyasi hayatında milletvekili, başbakan, dışişleri bakanı, Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül ile ilgili olarak Akp öncesi hayatı ve devlet kademelerinde yükseldikçe Refah partisi m. Vekiliyken söylediği sözlerin zamanla değiştiğini görüyorsunuz. Ülke gündemini yakından takip eden birisi olarak kitap içerisinde bulunan birçok bilgiye daha önce ulaşmıştım fakat çok şaşırdığım bilgiler de oldu. Okumakta fayda var.
335 syf.
·Beğendi·8/10
Yazardan güzel bir araştırma eseri daha. Şu an cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın hayat öyküsünün anlatıldığı kitapta geçmişteki ve günümüzdeki demeçleri arasındaki farklar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı dönemindeki faaliyetleri, siyasi yasağı ve kalkma süreci, dış devletler ve dinlerle olan ilişkileri detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bu kitapta da bir soyağacı çıkarılmış. Pek çok gazete haberi de kitabın içerisine eklenmiş. Sürükleyici bir kitap.
545 syf.
·Beğendi·7/10
Fena değil diyebileceğim bir araştırma eseri. Fethullah Güzel cemaati hakkında bilgiler veren kitabın ilk bölümü oldukça yorucu çünkü yazar neredeyse kendisi hiç bir şey yazmadan sadece Gülen'in yazdığı kitaplardaki bazı metinlere yer vermiş. İkinci bölümde ise Said Nursi'nin hayatı ve Gülen'in siyasilerle olan ilişkileri ve geçirdiği soruşturmalar anlatılıyor. İlk bölümüne dayanabilirseniz güzel bir kitap diyebilirim.
344 syf.
·5 günde·8/10
Bir Ergün Poyraz klasiği. Araştırmış, yazmış, bazı siyasi bağlantıları, siyasi cinayetleri, anlatabildiği ölçüde yazmış. Çok fazla gündem ve siyaset takip etmeyenler için oldukça bilgilendirici. Takip edenler için de hafıza tazeleyici.
560 syf.
·Beğendi·10/10
Ergün Poyraz'ın kitaplarını severek okuyorum zaten. Bu kitabını da severek aldım ve okuyorum. Türkiye'deki kirli ilişkiler, siyasete bulaşmış entrikalar, belediye başkanları, bakanların mafya ile olan ilişkileri, mit, emniyet istihbarat hakkında bilgiler içermektedir. Tavsiye ederim.
387 syf.
·Beğendi·7/10
Kitabı 5-6 sene önce okudum yani bu paralel yapı olayları çıkmadan çok önce.Yazar kitapta fettullah gülenin yalan söylediğini fethullah gülenin ve ekibinin hiç bir davayı kaybetmediğini söylemelerine rağmen yazar bir çok davayı kazandığını belgelerle sunmuş.Bunun dışında ona inanan insanlara bazı sorular sormuş başlıca hatırladıklarım neden Amerikada yaşadığı,neden hiç evlenmediğini hitap şekillerindeki hrıstiyan benzeri sözleri vs.Daha önceki bir kaç yorumumda da belirttiğim gibi din Allah ile kulu arasındadır bunun aksini söyleyen insanın menfaatleri vardır bana göre.Ve biz tersini yaptığımız sürece dini kullanan insanların ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmıyoruz.Önemli olan niyet olabilir ama niyetimiz kadar akıldan da sorumluyuz bu yüzden benim niyetim şu deyip düşünmeden ölçmeden tartmadan her Allah diyen insana inanırsak bunun da bir bedeli vardır bana göre.Ne demişler "Afrika'da kanat çırpan bir kelebek, Amerika'da fırtına sebep olur" yani kısacası kelebek etkisi siz belki bu davranışlarınızdan zarar görmeyebilirsiniz veya gördüğünüz zararın farkında olmayabilirsiniz ama bu hareketlerinizden sorumlusunuz.Kitap okunmaya değer diye düşünüyorum.
387 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Fetullah Gülen ile ilgili olarak yazılan bir araştırma eseri. Kendi yazdığı kitaplardan yola çıkarak, verdiği çelişkili ifadeleri tek tek cevaplayan yazar, Gülen'in kendisini peygamber üstü bir yerde gördüğünü hem kendisinin hem de üstadı Said Nursî'nin İran'daki Bahailik adında bir mezhebi kopyaladığını, basında çıkan pek çok haberin uydurma olduğunu anlatıyor. Gülen'in Diyanet bünyesindeki çalışmaları teşkilatlara sızma çalışmaları, Dinler Arası Diyalog ile esas amaçladığı şeyler gibi pek çok bilgiyi okuyucu ile paylaşıyor. Keyifle bir solukta okunan bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ergün Poyraz
Unvan:
Türk Araştırmacı Yazar
Doğum:
İstanbul, 31 Ocak 1963
Ergün Poyraz, (d. 31 Ocak 1963, İstanbul), siyasi partiler ve tarikatların yapılanmaları ve aralarındaki bağlantıları inceleyen araştırmacı yazar.

Yaşamı

1983 yılında Yıldız Üniversitesi İnşaat Bölümü'ne başladı. İkinci sınıfta okuldan ayrılarak evlendi, 1988 yılında eşinden ayrıldı. Bir süre Aydın'da hayvancılık yapmış, 1993-1994 yıllarında ise Bilecik'te bir inşaat şirketinde idari sorumlu olarak çalışmıştır. 32 yaşında askere gitmiş askerlikten sonra Aydın´a ailesinin yanına dönerek yazarlığa başlamıştır.

Refah'ın Gerçek Yüzü isimli kitabı 1998 yılında 28 Şubat sürecinde Vural Savaş tarafından açılan Refah Partisi'nin kapatılma davasında delil olarak kullanıldı. Fethullah Gülen ile ilgili yazdığı kitaplar Fethullah Gülen hakkında açılan ve Gülen'in beraat ettiği davada delil olarak kullanıldı ve bu davada tanıklık yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi, ideolojisi, parti kurucuları ve ileri gelenleri hakkında yazdığı Takunyalı Führer, Hilafet Ordusundan Arap Kürt Partisine, Patlak Ampul, Musa'nın Gül'ü, Musa'nın Çocukları, Musa'nın Mücahiti, Musa'nın AKP'si, AKPapa'nın Temel İçgüdüsü gibi muhalif kitapları ile tanındı. Bu kitaplar nedeniyle bazı çevrelerce antisemit olmakla suçlanmaktadır.

Misyonerler Arasında Altı Ay: Dünden Bugüne Hıristiyanlık ve Yahudiliğin Analizi isimli kitabında dinlere basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme Poyraz'ın beraatine karar verdi. Yargıtay 4. Ceza Dairesi, yaptığı inceleme sonucunda beraat kararının bozulmasına hükmetti. Yargıtay 4. Ceza Dairesi kitapta yer alan İsa Peygamber,Hıristiyanlık ve Musevilik ile ilgili aşağıdaki ifadeleri beraat kararını bozma gerekçesi olarak belirtti:

"Hıristiyanlar tecavüz ettikleri annenin bebeğini öldürüp, kıyma yapıp aynı anneye yediriyorlardı... Yalancı İsa... Hıristiyanların kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın karşınıza İsa'nın yalanı, yalanları çıkıyor... Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap'tan çok daha masumdu... Hıristiyanların ve Yahudilerin kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın bir başka anlamsızlık, bir başka melanet fışkırıyor... O kutsal kitap fahişeliği ve zinayı teşvik ediyor... Kutsal kitap denilen rezillik abidesi... Hıristiyanlığın sapık öğretileri ile yetişen papazlar... Hıristiyanlara göre İsa Allah'ın oğludur diyen katiller, hırsızlar, sapıklar, dolandırıcı ve her türlü melaneti taşıyanların ise gideceği yer tam yol cennet!.. Hiç böyle sapık, böyle iğrenç, bir inanç olur mu?.. İsa'nın tam biri blis olduğuna karar vereceklerdi...

Ergenekon

Ümraniye'de bir gecekonduda bulunan bombalar için yapılan soruşturma çerçevesinde 27 Temmuz 2007'de saat 07.30'da Ankara'da gözaltına alınan Ergün Poyraz tutuklandı.Gözaltına alındığında evinde arama yapıldı ve soruşturma konusu ile ilgili olabileceği düşünülen her türlü belgeye, bilgisayarına, CD'lere polis tarafından el konuldu. Aynı gün, Poyraz'ın avukatı (Necip Hablemitoğlu'nun da eski avukatı olan) Hüseyin Buzoğlu'nun bürosu da arandı ve belgelerine el konuldu.[Ankara'da gözaltına alınan Poyraz İstanbul'a getirildi. Beşiktaş Adliyesi'nde savcıZekeriya Öz tarafından sorgulanarak tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.TCK'nın 327. maddesine göre, "Devletin savaş imkânlarının tehlikeye sokulması" suçundan tutuklanan Poyraz, evinde bulunan Kara Kuvvetleri İstihbarat Arşivi ve Sevgi Erenerol Misyonerlik 2006 isimli klasörleri içeren CD'yi nereden temin ettiği hakkında İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından sorgulandı. Poyraz "Bana bahsettiğiniz Kara Kuvvetleri İstihbarat Arşivi ve Sevgi Erenerol Misyonerlik 2006 isimli klasörü içeren CD'yi hatırlamıyorum. Nereden geldiğini de bilmiyorum." cevabını verdi. Buna ilaveten o güne (Temmuz 2007'ye) kadar 15 kitap yazdığını anlatan Poyraz, çok okunan bir yazar olduğu için farklı yerlerden kendisine bilgi ve belge geldiğini söyledi; evindeki CD'ler arasında milletvekilleri, valiler, emniyet mensupları ve üniversite görevlilerine ait veriler olmadığını öne sürdü.Ergün Poyraz "Kara Kuvvetleri istihbari yapılanmasına ait gizli ibareli veriyi hatırlamıyorum. Bilgileri de kopyalayıp başkasına vermedim." dedi. Poyraz, aynı soruşturmada terör örgütü üyesi olmaktan tutuklanan Astsubay Oktay Yıldırım tarafından bir yıl önce arandığını ve Güneydoğu'daki hatıralarını kitaplaştırmak istediğini söylediğini savundu. Savunmasında Poyraz, Oktay Yıldırım'a kitabı nasıl yazacağını anlattığını ve Yıldırım'ın bu bilgileri kendisinden habersiz bir şekilde bir internet sitesinde yayımladığını, bir daha da hiç görüşmediklerini öne sürdü. Ergün Poyraz hakimin bir sorusu üzerine, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin ile de hiç görüşmediğini öne sürdü.

5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 29 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yazar istatistikleri

  • 44 okur beğendi.
  • 713 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 460 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları