Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine

7,6/10  (14 Oy) · 
51 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.592 gösterim
AKP Genel Başkan Yardımcısı Murat Mercan yazarı ABD'de düzenlenen bir toplantıda CIA Ortadoğu Masası Şefi Richard Perle ve diğer istihbarat örgütlerine şikayet etmiştir.Yazarımız bu kitabında; Tayyip ve Emine Erdoğan'ın doğumundan bugüne kadar olan hayat hikayelerini. Tayip ve AKP'nin İsrail, ABD ve İngiliz büyükelçi ve istihbarat örgütlerinin desteğinde nasıl gelişip serpildiğini görecek, TBMM'de yine bu ülkelerin lehine sergiledikleri faaliyetlerini okuyacaksınız. Tayyip'in Amerikan vatandaşlığı yanında, Arap kökenli olarak tanıttığı eşinin Arap değil, Yahudi soyundan geldiğini ibretle izleyeceksiniz. Keza kendinin de Musa'nın soyundan geldiğini... Kitapta Yasin El Kadı-Tayyip, Tayip-Usame Bin Laden, Tayip-Ülker, Ya-sin El Kadı-Ülker ilişkilerini bulacaksınız.Tayyip'in mal varlığındaki inanılmaz artışlarla, belediye başkan maaşının yanında, belediye şirketlerinden huzur hakkı adı altında aldığı paraları göreceksiniz. Tayyip'in belediye başkanlığı döneminde yapılanması hızlanan "geleceğin başbakanı ve cihat hazırlığının" TBMM'de geldiği son safhalara tanık olacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2007
 • Sayfa Sayısı:
  335
 • ISBN:
  9789944337076
 • Yayınevi:
  Togan Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazardan güzel bir araştırma eseri daha. Şu an cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın hayat öyküsünün anlatıldığı kitapta geçmişteki ve günümüzdeki demeçleri arasındaki farklar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı dönemindeki faaliyetleri, siyasi yasağı ve kalkma süreci, dış devletler ve dinlerle olan ilişkileri detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bu kitapta da bir soyağacı çıkarılmış. Pek çok gazete haberi de kitabın içerisine eklenmiş. Sürükleyici bir kitap.

Bekir Fatih DEMİRAĞ 
 28 May 00:51 · Kitabı okudu · 58 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ergün POYRAZ Recep Tayyip Erdoğan ın bilinmeyenlerini gün ışığına çıkarmış.Bu kitabın bir ara neden toplatılmak istendiğini ve/veya toplatıldığını şimdi daha iyi anlıyorum.Birçok şey öğrendim.Mesela Milli Birlik Vakfı'nın kurucuları arasında yer alan Antalya da ikamet eden işadamının Abdülkadir Aksu tarafından çok samimi şekilde neden ziyaret edildiğini,Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e olan yakın teması ve her istediğini yaptırması gibi.Çevik Bir paşanın askerle Tayyip bey arasında nasıl bağlantı kurduğu gibi.Dopdolu bir kitap.Ergün POYRAZ ı sevmiyorlar.Nedeni de gerçekleri apaçık günyüzüne çıkardığı için.Olsun ben ve benim gibiler seviyor.Bu arada kitabı okursanız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul a nasıl hizmet etmiş anlayacaksınız.Okuyun efendim.Hem de ivedilikle.

İlhan Aydoğdu 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuması zor bir kitap. Üslub kötü.
Siyasi nedenlerle yazılmasa şahsi kanaatim tutarsız bir kitap olduğu yönünde... Neyse; insana ideolojik ve felsefik olarak bir şey katmayacağı ortada...

Rezzan 
30 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ülkemizi yönetmeye talip olmuş, defalarca seçim kazanarak yıllarca Başbakanlık yaptıktan sonra Cumhur'un başı seçilmiş ve Günümüz Türkiye'sinde aktif olan kişi ile ilgili yazılanlar hepimizin ilgi alanıdır. Her okur kendi süzgecinden geçirerek değerlendirecek kitabı elbette ama okunmalı diye düşünüyorum.