1000Kitap Logosu
Esra Uluç
Esra Uluç
Esra Uluç

Esra Uluç

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
59 Kişi
199
Okunma
1
Beğeni
1.252
Gösterim
Turanə
Ne Demiş Dostoyevski'yi inceledi.
"Derli toplu bir Dostoyevski kitabı arıyorum. Hem rahat okunsun hem ruhuma dokunsun" diyenler için hazırlanmış kitap- diyor arka kapağında. Kitabı en iyi özetleyen cümle bence. Maalesef ben kitabı pdf' ten okudugum için sonradan farkettim yazıyı. Eğer önceden görseydim muhtemelen kitabı okumaya başlamazdım. Çünkü ben Dostoyevski 'yi farklı bir bakış açısından anlatacağını düşünerek başlamıştım. Kitap önce dostoyevskinin hayatı ve eserleri hakkında bilgi veriyor sonra ise kitaplarından, sözlerinden alıntıları veriyor. Ayrıca eğlence-mizah kategorisine eklenmiş. Ben içerisinde pek mizah göremedim. Yada benim mizah algım farklı :)
Ne Demiş Dostoyevski
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
77
Komplike
Ne Demiş Dostoyevski'yi inceledi.
160 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
Alıntı yapmaya doymadığım , Dostoyevski' yi bir çok açıdan anlatan ve sevdiren bir kitap. Açıkçası benim için Dostoyevski demek ,kalın kitaplar ve uzun paragraflar demekti. Lakin kitabı okumadan önceydi bu düşüncelerim. Simdi benim icin dostoyevski demek ömrü boyunca gerçek mutluluğa erişmenin yollarını aramış , toplum içinde yalnız başına kalmış , yazmayı ülkü edinmiş lakin bu öyle yüce bir ülkü ki onunla para kazanıyor olmaktan da nefret etmiş, zıtlıkların yazarı. Yaşadığı acıları karakterlerine giydiren , adeta kendini yargılayan , sorgulayan hem yargıç hem de suçlu olan bir yazar O. Dostoyevski'yi tanıdım. Şimdi sıra kitaplarında.
Ne Demiş Dostoyevski
OKUYACAKLARIMA EKLE
18
Özlem
Tolstoy'dan Ruha Dokunan Düşünceler'i inceledi.
188 syf.
·
4 günde
Tolstoy'un tüm eserlerinden can alıcı cümlelerini tek bir kitapta toplamış Esra Uluç. Peşpeşe okuyunca Tolstoy hakkında daha fazla fikre sahip olmanızı sağlayan kitap aynı zamanda kendimizi sorgulamamızı da sağlıyor. Tekrar tekrar okunabilecek tam bir başucu kitabı olmuş.
Tolstoy'dan Ruha Dokunan Düşünceler
OKUYACAKLARIMA EKLE
2