Eylem Can

Eylem Can

Yazar
7.5/10
6 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
651
Gösterim
Yazilar bu kitap icin yazilmış. Askerligin golgede kalmış içislerindeki gaddarlığı anlatan oykuler, anlatılar! Bana sıkıcı ve tek düze geldi! Biraz da fazla planlanmış, nereye gidecegi apaçik bir düşünce.... evet askeriyede azinliklar hep dışlanmış ve ezilmislerdir.. bu her orduda böyledir! Ne yazık ki.....
Hepimiz duymuşuzdur, çevremizdekilerin anlatmış olduğu asker anılarından, askerlere nasıl muamele edildiğini, hatta şiddete başvurulduğunu. İşte bu kitap daha da eskilere, askerlere yönelik şiddetin, tacizin, tecavüzün, cinayetin, farklı yazarlar tarafından anlatıldığı hikaye seçkilerinden oluşmakta. Özellikle o zamanlarda ölenlerin ailevi, kürt ve gayrimüslim olduğu, anlayacağınız güzel ülkemizin en boktan zamanlarının zorunlu askerlik tarafını anlatıyor. Kimi zaman onları bekleyen yakınlar, kimi zaman mağdurun kendisi, kimi zamanda bir manyağın ağzından devam ediyor hikayeler. Söyleyeceğim şu ki, Mungan seçkilerinin hepsini okuyunuz efendim.
Bir erkek olmadan iki kadın arasında ki toplum Sal baskinlara rağmen bedenlerin ergenlik donemindeki cinselliğin keșfiyle Lezbiyenlik gerçeği yansitan bir yapıt.

Yazarın biyografisi

Adı:
Eylem Can
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.