Eylem Korkmaz H. Eylem Korkmaz

Yazar 8,7/10 · 3 Oy · 1 kitap · 9 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
3 puanlama · 1 alıntı
0 haber · 801 gösterim
9 okur kitaplarını okudu.
12 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Eylem Korkmaz'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Eylem Korkmaz'ın Biyografisi

Kimya Öğretmenliği bölümündeki öğrenciliğim sırasında okuduğum eleştirel-alternatif eğitim kitapları, öğrenci ve öğretmen adayı olarak mağduru olduğum “eğitim” ile ilgili farklı açılardan düşünmemi sağladı. Bu düşünüş ise eyleme geçmeyi.

Eğitim Yönetimi ve Denetimi programında yüksek lisans yaparken Türkiye’de en kolay uygulanabileceğini düşündüğüm Montessori Metoduyla ilgili tez çalışması yaptım. Eş zamanlı olarak Türkiye’de alternatif eğitimin öncelikle bilinmesi, sonrasında tartışılması ve uygulanması için çabalamaya başladım. 2005 yılında Alternatif Eğitim Sempozyumunun organizasyonunda, 2006 yılında Alternatif Eğitim Derneğinin kuruluşunda, 2010 Ocak-2013 Aralık tarihleri arasında Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneği’nin kuruluşunda ve BBOM modelinin geliştirilmesi çalışmalarında yer aldım. 2007-2013 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştım. Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı’nda doktora yaparken çalışmalarımı demokratik okullar ve demokratik eğitim üzerine yoğunlaştırdım. Demokratik eğitim üzerine yaptığım tez ile 2013 yılında doktora derecesini aldım. Şimdilerde ise alternatif eğitim alanında Türkiye’de başka neler yapabiliriz diye düşünmekteyim
Tayfun CANSIZ, bir alıntı ekledi.
27 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

" Rousseau, eğitimin çocuğun fizyolojik ve psikolojik doğasına uygun olarak düzenlenmesini, çocuğun eğitimin merkezine alınmasını savunur. Çocuğun hayatının kurallara göre değil, kendi ihtiyaçlarına göre düzenlenmesini ister. Çocuk yaşamın gerçekleri ve sorunlarıyla temas ederek gelişmelidir. İnsanı vatandaş olarak ya da bir meslek adamı olarak değil sadece kendisi için eğitim gerekmektedir. Eğitimin amacı akıl yürütmek ve merak uyandırmak olmalıdır. "

Montessori Metodu - Özgür Çocuklar İçin Eğitim, Eylem Korkmaz (Sayfa 12)Montessori Metodu - Özgür Çocuklar İçin Eğitim, Eylem Korkmaz (Sayfa 12)

Eylem Korkmaz ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.