Fatma Zehra Fidan

Fatma Zehra Fidan

Yazar
5.9/10
10 Kişi
·
41
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.628
Gösterim
Kitap ve kütüphane lafını duyar duymaz yüreğim hızla atmaya başlamıştı. Sanki, asırlardır görmediğim sevgilimle buluşacaktım. Heyecanla ve hasretle kütüphaneye gittiğimde, önce derin bir nefes aldım. Bu kağıt kokusunu ne kadar da çok özlemiştim Allah'ım! Raflardaki kitapları, bir çocuğu okşar gibi okşadım önce. Bir taraftan onları okşuyor, bir taraftan da onlarla konuşuyordum. Beni bu halde gören birisi bana deli bile diyebilirdi ama kimin umrunda?
Gariptir ki onun ağlaması beni üzmüyordu. Çünkü o ağladıkça, yeni bir şeyler kazanıyor, birtakım çirkinliklerden sıyrılıyor gibiydi. Hatta, sıyrılıyor gibi değil, sıyrılıyordu.
-Şu andan itibaren yaşamaya başladığın hayattan ve ötesinden...
-Ötesi mi dedin?
-Evet, ötesi dedim. Öldükten sonra sürdüreceğin hayattan bahsediyorum yani.
Birdenbire tekrar ağlamaya başladı.
Karanlık bir kuyudan karanlık bir gökyüzüne bakıyormuşcasına amaçsız, umarsız, yorgun gözler...
O'ndan her zaman her şey istenebilirdi. Çünkü O'nun hazinelerinin sınırı yoktu ve sahip olduğu sınırsız hazinelerden istenmesini istiyordu.
İnsan varlığına, hele gencecik, yeni oluşum halindeki insan varlığina bir şeyler verebilmek, ona bir şeyler katabilmek için ille de sevmelisiniz. Onları sevmeden yüreklerine girmeniz mümkün değildir. Yüreklere girmeden de onlara bir şeyler katmak imkansızdır.
Elinde sıkı sıkıya tuttuğu ibrikle, elimize su dökmek için bekliyordu. Ben ninenin niyetini anlayınca oldukça saygılı bir ifadeyle, yalvarır gibi konuştum:
-Nineciğim, Allah sizden razı olsun. Zaten size zahmet verdik, lütfen siz rahatsız olmayın, biz işimizi kendimiz hallederiz.
Keskin gözleriyle gözlerime baktı. Kararlı bir ifadeyle:
-Misafire hizmet etmek zahmet değil, rahmettir oğul, dedi. Beni bu rahmetten mahrum mu edeceksiniz?
288 syf.
Kişinin hataları ne olursa, ne kadar çok olursa olsun samimi bir tövbe ile Allah'a yalvarırsa Allah onu affeder.
Bu kitapta günahlarından, yaptığı hatalarından pişman olmuş bir kadın: Fatima. Ona doğru yolu bulmasına yardımcı olan başka bir kadın: Başak. Ve Allah'ın onlara bahşettiği mucizevi yolculuk.
"Bizler, hepimiz yalnızca insanız" evet, hepimiz insanız ve hepimizin yaşadığı zaman içerisinde geçtiğimiz bazı zor dönemler olmuştur. Ve bu dönemlerde hepimiz hata yapmışızdır. Yaptığımız hatalar bize eksikliklerimizi gösterir. Bizler bu hatalardan sonra pişman olursak bu eksikliklerimizide bulur ve bir daha aynı hatalara düşmemeye özen gösteririz.
Kitapta hatalarından dolayı üzülen, pişman olan tövbe etmek isteyen insanların, başka bir insanın yardımı ile kurtuluşlarını anlatıyor.
Fatima'nın Başak'ı
İbrahim'in Ahmet Hoca'sı
Leyla'nın ise Yusuf'u vardı.
Onlar tanıştıkları insanlar sayesinde doğruyu bulmuşlardır.
"Annemin tavsiyesi ile tanıştığım ve gizemli dünyasına adım attığım bir kitap."
Okumanızı tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Fatma Zehra Fidan
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 41 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.