Feyzullah Birışık

Yazar 7,9/10 · 92 Oy · 39 kitap · 213 okunma ·  33 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

33 okur beğendi.
92 puanlama · 14 alıntı
0 haber · 11.986 gösterim
213 okur kitaplarını okudu.
205 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
7 okur kitaplarını şu anda okuyor.
4 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Feyzullah Birışık'ın Biyografisi

1969’da Malatya’da doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Malatya’da okudu. Lise 1.ve 2. Sınıfı İzmir’de, 3. Sınıfı Malatya’da okudu.

1989 yılında İstanbul’a taşındı.

Tekstil işiyle uğraştı.

Yazı hayatına 1998 yılında başladı.

1999’da yayıncılığa başladı. Karınca ve Polen Yayınlarını kurdu. Böylelikle hem kendi eserlerini hem de temel İslami kaynak eserleri bu yayınevinde bastırarak okuyucuya ulaştırmaya başladı. (http://www.karincakitap.net)

3 yıldan bu yana http://www.habervaktim.com isimli internet sitesinde yazıları yayınlanıyor. Bir yıldır Özgün Duruş isimli haftalık bir gazetede yazılar yazıyor.

2010 yılında Mısır El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesine kayıt yaptırdı. Halen birinci sınıfta okumaktadır.

Şu ana kadar 30 kitab telif etti. Ayrıca 5 adet derleme eserin sahibi.

Feyzullah Birışık, evli ve 4 çocuk babası

Feyzullah Birışık'ın Kitapları Kitap Ekle

5. Şeytan Bu Kitaba Çok Kızacak 2 (Şeytan Bu Kitaba Çok Kızacak 4)
8,2/ 10  (5 Oy) ·  12 Okunma
8. Yüzde Kaç Müslümanım? (% Kaç Müslümanım?)
5,8/ 10  (4 Oy) ·  9 Okunma
9. Ölüm Kitabı, Ölümü Düşünmeyenler İçin (Şeytan Bu Kitaba Çok Kızacak 2)
6,5/ 10  (4 Oy) ·  8 Okunma
14. İçimizdeki Şeytan Salak Değil (Şeytan Bu Kitaba Çok Kızacak 8)
10,0/ 10  (2 Oy) ·  3 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Sümeyye TETİK, bir alıntı ekledi.
09 Tem 2017

Evet şehre yeni bir güneş doğacaktı
Şehir karanlıklardan sıyrılacak ve koşuşturmaca başlayacak.
Herkes bir yana dağılacak
Çocuklar ağlayacak,
Anneler yorgun,
Babalar kızgın
Dayılar alışverişte olacak
Gençler yine umursamaz,
Kızlar yine havalı
Delikanlılar yine sanat sever olacak
Yaşlılar bir gün daha yaşlı
Esnaf biraz daha mutsuz olacaklardı.
Şehrin üzerine yeni bir gün doğacak
Ve her şey yeniden başlayacaktı.
Şehir karanlıkla ölüyor
Yeni doğan güneşle diriliyordu.
Kendimi düşündüm yine.
Kendi dirilişimi.
Ne var ki şehre doğan güneş bana doğmayacaktı.
Benim uyanışıma gökler başka bir gök, yerler başka bir yer oluvermişti.

Ölüm Kitabı, Ölümü Düşünmeyenler İçin, Feyzullah Birışık (Sayfa 164)Ölüm Kitabı, Ölümü Düşünmeyenler İçin, Feyzullah Birışık (Sayfa 164)
Sümeyye TETİK, bir alıntı ekledi.
09 Tem 2017

Eksik kalmış işler, bugün tamamlanacak.
Umutlar bugün yaşanacak ve gerçek olacak.
Korkular sona erecek ya da
Büyük bir çıkmaza bürünecekti.

Ölüm Kitabı, Ölümü Düşünmeyenler İçin, Feyzullah Birışık (Sayfa 164)Ölüm Kitabı, Ölümü Düşünmeyenler İçin, Feyzullah Birışık (Sayfa 164)
Onur Kanık, bir alıntı ekledi.
07 May 20:39 · İnceledi

Hiç bir varlığın önceden yaratılmamış olması, yaratılan her bir varlığın güçsüz ve Allah'ın iradesi altında olduğunu gösterir...

Sen Allah'ın Özel Misafirisin, Feyzullah Birışık (Sayfa 13)Sen Allah'ın Özel Misafirisin, Feyzullah Birışık (Sayfa 13)
Ebru Kartal, bir alıntı ekledi.
09 May 18:50 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Soldaki Melek: Ben mürekkebimi cehennemden çektim... Yazarsam, yanarsın!..

Allah İle Dostluk Nasıl Kurulabilir, Feyzullah Birışık (Sayfa 141 - Karınca & Polen Yayınları)Allah İle Dostluk Nasıl Kurulabilir, Feyzullah Birışık (Sayfa 141 - Karınca & Polen Yayınları)
Onur Kanık, bir alıntı ekledi.
12 May 10:12 · İnceledi

Ölümü hatırlamak ve ölümden dersler çıkarmak işlenecek herhangi bir günahın cazibesini minimuma çekmek demektir.' Bu açıdan bakıldığında gerçekten de yerinde bir konu seçtiğimi söyleyebilirim.
Dünya hayatının bir tiyatro sahnesinden ibaret olduğunu, her güneş doğduğunda 'gündüz' : ay çıktığında ise 'gece sahnesi' oynandığını ve rolü bitenlerin de sahneden ayrıldığına inanan bir Müslüman olarak size hayatın en gerçek yüzünü hatırlatmak istiyorum.

Farzet ki Kabirdesin, Feyzullah BirışıkFarzet ki Kabirdesin, Feyzullah Birışık
Onur Kanık, bir alıntı ekledi.
12 May 09:46 · İnceledi

Doğum ve ölümlerin gecenin her saniyesinde vuku bulduğuna şahit olmamız, bu Biri'nin (subhanehu ve teala) uyumadığını gösterir. Kafası koparılmış bir canlının hala can çekişiyor olmaması o Biri'nin ihmalkar olmadığını gösterir. Mevsimi geldiğinde yuttuğu tohumun filizlenmesine engel olmayanın toprağa hakim olduğunu gösterir...

Seni Örtünmekten Alıkoyan Neydi?, Feyzullah Birışık (Sayfa 13)Seni Örtünmekten Alıkoyan Neydi?, Feyzullah Birışık (Sayfa 13)
Onur Kanık, bir alıntı ekledi.
12 May 09:51 · İnceledi

Elinize içi dolu bir bardak su alin ve o suya bakın. Aklınıza Yermük savaşında yaralanmış, "su, su" diye can çekişen Sahabeleri getirin. Suyu kana kana içmenin verdiği tadı çok iyi bilmelerine rağmen, hemen yanındaki kardeşini tercih etmesi... O sahabenin de suyu içmeyip diğer kardeşine ikram edilmesini istemesi. En ihtiyaç anında bile kardeşini nefsine tercih etmesine vesile olan işte o bir bardak su değil miydi?

Cenaze Dolayısıyla Açığız..!, Feyzullah Birışık (Sayfa 12)Cenaze Dolayısıyla Açığız..!, Feyzullah Birışık (Sayfa 12)
Onur Kanık, bir alıntı ekledi.
18 May 10:59 · İnceledi

Hiçbir bayan;
- ‘Benim kalbim temiz. Makyaj da yaparım, seksi de giyinirim. Kimse karışamaz. Karşıdakinin düşüncesinden banane’ diyemez.
Bir bayan unutmamalıdır ki, güzelliği de Allah tarafından kendisine emaneten verilmiş.43 Dileseydi o güzelliği vermezdi. Yine unutmamalıdır ki, Allahu Teala erkeklerin yapısına kadının her halini cazip olarak programlamasaydı, kimse kadının yüzüne dahi bakmazdı.

Bir Bayan Niçin Örtünmek İstemez?, Feyzullah Birışık (Sayfa 125)Bir Bayan Niçin Örtünmek İstemez?, Feyzullah Birışık (Sayfa 125)
Büşra Şahin, bir alıntı ekledi.
07 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nasıl kandırıldık?
Kurutamayacağınıza inandığınız nehrin yatağını değiştirirseniz emelinize ulaşmış sayılırsınız. Ve yine küçük çocukları ürküten "hayalet" kavramını yumuşatarak güzel bir tipleme çizerseniz; "Hayalet terimini dejenerasyona uğratıp içini boşaltmış olursunuz. Artık hayalet terimi hiçbir zaman ürkütücü gelmeyecektir.
Kullanılmasından ya da yaşanılmasından rahatsız olduğunuz bir kavram ya da ideolojiyle baş edemiyorsanız kullanacağınız tek bir yöntem var: "Anlam değişikliğine giderek içini boşaltmak."
Tıpkı, okuyup yaşanıldığında dünyadaki tüm beşeri sistemleri sallantıya uğratacağını bildikleri Kur'ân-ı kerim'in muhatabını ölülere atfetmeleri gibi.
Kur'an-ı kerim i yeryüzünde yok edemezlerdi. Diğer dinlerin kitapları tahrif edildiği gibi Kur'an'a "ek" yapamayacakları gibi bir harfini de silemezlerdi.
Küfür/beşerî rejiminin başvuracağı üç yol kalmıştı.
•Kur'an-ı kerim'i kutsallaştırıp duvarlara astırmak,
•Muhatabını en asgariye indirmeye çalışmak
•İnsanların zihniyetinde inkılap yapacak terimlerin içini boşaltmak.

Yüzde Kaç Müslümanım?, Feyzullah Birışık (Sayfa 87)Yüzde Kaç Müslümanım?, Feyzullah Birışık (Sayfa 87)
Bütün Alıntıları Göster

Feyzullah Birışık kitap incelemeleri

Dewrann, Niçin Yaratıldın?'ı inceledi.
29 Nis 23:58 · 7/10 puan

Yazar, yaratılış gayemizi karşılıklı konuşuyormuşuz gibi, yalın bir dille, yer yer resimler halinde, yüzeysel bir biçimde anlatmaya çalışmış ve tavsiyelerde bulunmuş.. Bildiklerimizi pekiştirecek, bilmediklerimizi öğretecek, bazen de sorgulatacak, tabiri caizse çerez niteliğinde ama yine de okunmaya değer bir kitap..

Niçin Yaratıldık ?
Sorusuna yazar, kitabı çok sade bir dille günlük hayattan örneklerle anlatarak Kurandaki ayetlerle de destekleyerek niçin yaratıldığımızı ve Allah'ın bizden ne istediğini anlatmış. Sürükleyici ve sıkılmadan bir çırpıda bitireceğiniz güzel bir kitap.

Osman, Şeytan Bu Kitaba Çok Kızacak 1'ı inceledi.
01 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitabın ismine bakıp okumaya başladım kafamdakinden çok farklı bir kitapmiş. Bendeki halleri kendimi kandırdığım bahanelerim bana özgü değilmiş :) okunması gereken bir kitap fazla vaktinizi almayacaktır.

Kitap, hem örtünme ile hemde insanın bedeni üzerindeki tasarrufları ile ilgili gündelik yaşamdan örnekler sunan faydalı bir eser özellikle anne ve babalar tarafından okunması tavsiye olunur.

Kitabı okuduğum sıralarda örtülü değildim. Ben de tesiri olan bir kitap oldu. Herkesin(benimde) örtünmemek için sunduğu(m) bahanelere değinilmesi ve güzelce açıklamalar yapılması etkileyiciydi. Çoğu cümlesini içselleştirdim ve bana çok şey kattı.

kitap renkli olarak basıldığı için biraz pahalı ama kesinlikle hakediyor. sizinle konuşur gibi bir anlatımı var. Ve İslama daha sıkı sarılmanıza vesile oluyor. 10 üzerinden 8 veriyorum

Ölümden önce, gözlerimizin açılması gerek. Çünkü "insanlar uykudadır, ölünce uyanırlar" sözü, aslında üzerinde tefekkür etmemiz gereken sözlerden... Azığımızı gözlerimizi açarak, ahiret için hazırlamamız gerekiyor. Bir oturuşta okunabilecek, içeriği zengin ve dili anlaşılır bir kitap.

insanın ölümünden kabir hayatına kadar olanları anlatmaya çalışmış. eğer bu çeşit bir kitap okumak isterseniz FARZET Kİ ÖLDÜN kitabını okumanızı tavsiye ederim. Daha detaylı bir kitap isteyen İMAM CELALEDDİN ES-SUYUTİ'nin kabir alemi isimli eserini şiddetle tavsiye ederim.

Tesettüre yakınlık duyan veya örtünmek isteyip de bir türlü ilk adımı atamayanlar için güzel bir yol gösterici olabilir. Üstelik bir günde bitirilebilecek kadar akıcı bir üslupla yazılmış.. tavsiye edilir.

"Ben insanları ve cinleri yalnız bana ibadet etmeleri için yarattım"(ZÂRİYÂT-56) diyen Rabbimiz, "secde etmediği için huzurdan ve cennetten kovulan İblis, Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur: “Meleklere Âdem’e secde edin dediğimizde, secde etmişlerdi de, yalnız İblis dayatıp kibirlenmiş ve böylece kâfirlerden olmuştu.” (Bakara 34) “Haydi şimdi Allah’a secde edin ve kulluğunuzu yerine getirin.” (Necm 62) diyen Rabbimiz, “Aramızdaki ahit namazdır. Namazı terk eden kafir olur" diyen Peygamberimiz Tirmizî (2809) İbn Mâce (1079) Nesâî (463) Ahmed (5/346) varken, namaz kılmayıp kendine müslüman diyen insanlara şaşırmamak elde değil. okunulması gereken bir eser.

Bütün İncelemeleri Göster