François Lelord

François Lelord

Yazar
9.0/10
40 Kişi
·
119
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.342
Gösterim
Adı:
François Lelord
Unvan:
Fransız Psikiyatrist ve Yazar
Doğum:
Paris, Fransa, 22 Haziran 1953
François Lelord psikiyatrdır ve Cristophe Andre ile birlikte Fransa’daki işyerlerinde danışman olarak çalışmaktadırlar.
Genelde zor kişilikli biri, zevkinden değil, korku duyduğundan sorunlu davranır. Endişeyle hareket eder (terk edilmekten, anlaşılamamaktan, saldırıya uğramaktan, kendini ya da sevdiği insanları tehlikeye atmaktan endişe duyar).
"Sevdiğim bir işi yapıyorum , mesleğimde başarılı olduğumu biliyorum ve her şeyden önemlisi burada gerçekten işe yaradığımı hissediyorum."
330 syf.
·Beğendi·10/10
Her insanın hayatına zor kişiler girmiştir. Bazen bu kimseleri hayatımızda tutmaya devam eder, onları hayatımızın mihenk taşı haline getirebiliriz. Madem onlarla olmak istiyoruz, başetmeninde bir yolunu bulmamız gerekiyor. Zor kişiliklerle yaşamak kitabı hayatımızdaki paranoidlerle, histriyoniklerle, narsistlerle ve daha niceleriyle nasıl başa çıkabileceğimiz konusunda yardımcı bir kitap. Okurken arkadaşlarımla eşleştirdiğim kişilik problemlerinin çözümlerini yine arkadaşlarım üzerinde deneme fırsatı buldum. Oldukça keyifli bir deneyimdi.
330 syf.
·10 günde·Beğendi·9/10
Gayet anlaşılabilir ve güzel bir kitap.yazarın tarafsızlığı çok güzel.
Zor kişiliklerden şikayet etmenin yağmurun yağmasından veya güneşin doğmasından şikayet etmek gibi olduğunu söylüyor yazar.Zor kişilikler her zaman her vardı ve her zaman var olacaklar diye de ekliyor.Hayattan örnekler vermesi kitabı daha da çekici kılıyor.ve aslında kitabı okurken kendizi de sorguluyorsunuz. Nerden baksan iyi kitap
Puanım:9/10
330 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Neden bu kadar itici bir kapak kullanmışlar bilmiyorum, insana sıkıcı olduğuna dair bir imaj veriyor. Halbuki tam tersi çok hızlı ve akıcı okunan bir kitap. Kişilik tiplerini örneklendirmesi, hikâyelerle tavsiye filimlerle gayet faydalı bir içerik hazırlanmış diye düşünüyorum. En hoşuma giden yanı ise farklı kişilere özel yardım tüyoları. İnsanın kendini de inceleyip tahlil etmesi ve kendini tanımaya doğru çıkılan bu yol beni çok eğlendirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
330 syf.
·Beğendi·10/10
Hani bazen deriz ya "şu insanları anlamak zor". Heh işte kitap tam da insanları anlamanın neden zor olduğunu bize gösteriyor. Kitapta başlıca kişilik bozuklukları tek tek ele alınmış. Paranoyak, narsis, bağımlı, depresif vs. Her başlıkta bu kişi tiplerinden örnekler verilerek daha anlaşılır hale getirilmiş. Önce örnek bir olay verip bunun üzerinden bu örnekteki kişinin dünyaya bakış açısını ve hangi kişilik kategorisine dahil olduğu açıklanıyor. Her birinin sonunda da bu kişilik tiplerini fark ettiğimizde onlara nasıl yaklaşmamız gerektiği, nelerden kaçınmamız gerektiği vurgulanıyor. Kitabın sonunda da bu kişiliklerin nasıl oluştuğu şeklinde açıklama yapıp, genel tablo üzerinden kısa bir özetle bitiriyor.

   Elbet hepimizin çevresinde anlaşmakta zorlandığımız insanlar vardır. Bu kitapla onların davranışlarının nedenlerini anlayarak ilişkilerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. *Tabi bunu insanları etiketlemek için değil, onları anlamak için yapmalıyız*

   Ben çok beğendim. Tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir kitap. Kitabın dili yalın fakat bilgi içeriği oldukça yoğun olduğundan bir çırpıda bitecek bir kitap değil. Sabırla, acele etmeden, sindire sindire okumanızı tavsiye ederim.
330 syf.
·Beğendi·9/10
Zor kişilik tiplerinin kendilerini ve başkalarını nasıl gördüğünü anlatan bu kitapta,onlarla birlikte yaşamanın da yollarından bahsedilmektedir.Bir çok vaka analizleri ile örneklendirilmiş bu eser,size oldukça katkı sağlayacaktır...
330 syf.
·20 günde·Puan vermedi
Uygulanabilir bilgiler içeriyor, sade ve anlasilir. Başucu kitabım. Kişiye kendi davranislarini da anlama olanagi sunuyor. Zor kişilikler 11 ana gruba ayrilmis.
330 syf.
·Puan vermedi
Çevremizdeki insanların kişilikleri hakkında öngörülerimiz olursa nasıl davranacağımızı daha iyi biliriz. Bu doğrultuda yazılmış öğretici bir kitap. Farklı kişilik özelliklerini tanımak ve bunlarla yaşamayı öğrenmek için güzel bir eser.
330 syf.
·5/10
Freud ve jung okuyanlar icin gulme kaynagı olacak bir yazılar butunu . Hep baksen su ise hayret nasıl olur diye dalga gecerek okudugum yazara saygı duymasam yasaklı kitaplar listesinde baslarda kendine yer bulacak yazı. Bakın kitap demiyorum yazı
330 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Hepimizin günlük hayatta karşılaştığı insanlar bazen bizi zorlayabiliyor ama bazen bu zorlamalarının sebebinin belki de onlarda bulunan bir kişilik bozukluğundan geldiğini gösteriyor kitap bize daha iyisi onlarla nasıl anlaşmamız gerektiğini de anlatıyor.Peki bu insanları sınıflamaya girmez mi diye sorunca da aslında bunun meteorolojiden hava durumunınu öğrenip ona göre dışarı çıkmak olduğunu söylüyor yazar.Eğer yağmurluysa hava şemsiyesiz çıkmamak gibi diyor.

Klasik kişisel gelişim kitaplarının çok dışında kesinlikle çok akıcı ve hayattan örnekler vermesi de işi daha verimli anlaşılır kılıyor.Okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum özellikle patronunuzla anlaşmak eşinizle ve arkadaşlarınızla kaliteli anlaşmak dahası aynayı kendine çevirip sondaki testleri çözerek de kendi kişiliğine bakabiliyor insan.
208 syf.
·Beğendi·10/10
Mutluluğa dair mükemmel bir eser. Hemde bir roman eşliğinde gerçekleştirilmiş bir eser. Tavsiye edilebilecek ve okudukça katkısı olabilecek bir kitap daha.

Yazarın biyografisi

Adı:
François Lelord
Unvan:
Fransız Psikiyatrist ve Yazar
Doğum:
Paris, Fransa, 22 Haziran 1953
François Lelord psikiyatrdır ve Cristophe Andre ile birlikte Fransa’daki işyerlerinde danışman olarak çalışmaktadırlar.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 119 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 135 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.