Frank J. Kinslow

Frank J. Kinslow

Yazar
7.5/10
4 Kişi
·
19
Okunma
·
1
Beğeni
·
703
Gösterim
Binlerce mum tek mumla yakılabilir ve bu mumun hayatı kısalmaz. Mutluluk paylaşarak asla azalmaz.
Yarattığımız her uyumsuz düşünce bizi ağır ağır aşağı çeken bataklığa eklenmiş bir kum tanesi gibi.
İkinci Deneyim: Giriş Kapısı Tekniği
10 ya da 20 dakika boyunca kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir yerde, rahat bir sandalyeye oturun. Gözlerinizi kapatın ve zihninizin 10 ya da 20 saniyeliğine dalıp gitmesine müsaade edin. Şimdi de zihninizdeki pozitif kelimelerin üstünden geçin. Kelimeler görebilir ya da onları duyabilirsiniz, hiç önemli değil. Örneğin bu kelimeler, sessizlik, sakinlik, soğukkanlılık, huzur, eğlence, saadet ya da hoşluk olabilir. Ayrıca ışık, sevgi, tutku, boşluk, sonsuzluk, saf enerji, varlık, iyilik gibi kelimeleri de görebilir ya da duyabilirsiniz. Pozitif kelimelerden oluşan listenizi gözden geçirdikten sonra, onların tekrar üzerinden geçin. Kibarca dikkatinizi çeken kelimelerden birini seçin. Basitçe dikkatinizi verin ve onun ne yapacağını izlemeye koyulun.Siz araya girmeden masumane bir şekilde izlerken, kelimeniz bir şekilde değişecektir. Daha da büyüyebilir, daha aydınlık ve daha sesli olabilir. Nabız gibi atma-ya başlayabilir veya zayıflayabilir hatta sönüp ortadan kaybolabilir. Onun yapacakları hakkında hiçbir şey söylenemez, ama bu önemli değil. Sizin işiniz sadece kontrol etmeksizin ya da bir şekilde araya girmeksizin gözlemlemek. Bu zihninizin içinde televizyon izlemek gibidir. Ne kadar zor olabilir ki? Kelimelerinizi izlerken, zihniniz diğer düşüncelere kayabilir, ya da dışarıdan gelen sesleri dinle-meye başlayabilirsiniz. Bir süreliğine, Giriş Kapısı Tekniği’ni uyguladığınızı unutabilirsiniz. Bazen birkaç dakikalığına düşünceleriniz arasında kaybolabilirsiniz. Kafanıza takmayın. Eğer bu olursa, kelimenizi izlemediğinizin farkına vardığınızda, sakince onu yeniden bulun. İşte bu kadar! Giriş Kapısı Tekniği’nin gücü, onun basitliğinde ve masumluğunda yatıyor.Şimdi, son olarak, kelimenizin zaman zaman ortadan kaybolduğu dikkatinizi çekebilir. Sorun değil. Öyle olduğunda sadece onun geride bıraktığı boşluğu gözlemleyin. Boşluğun, saf farkındalığın meskeni olan aralık olduğunu tanıyacaksınızdır. Böylece zihninizin geçirmesi gereken birçok değişimden yalnızca biri gerçekleşecek. Kısa sürede, kendiliğinden, kelimeniz geri dönecektir. Veya başka bir kelimeye dönüşebilir. Bunda da bir sorun yok. Sadece yeni kelimeyi kabul edin ve eskisini dinlediğiniz veya izlediğiniz gibi, onu da dinleyin ya da izleyin.Giriş Kapısı Tekniği’nin gücü, onun basitliğinde ve masumluğunda yatıyor.
Maria, Frank’ın varlığıyla aynı malzemelerden yapılmıştır. Saf farkındalık, zaman ya da mekâna bağlı değildir. Her zaman, her yerdedir. Zaman ve mekân sınırlarını yaratan yalnızca bizim sınırlı “ben” kavramımızdır. Maria’nın varlığında bir iyileşmenin gerçekleşmesine ilham verdim. Bunu benzerliğimizi hissederek yaptım, farklılıklarımıza odaklanarak değil. Benzerlik, saf farkındalıktır. KU’yu uyguladığınızda, nihaî benzerlikten hareket ederek farklılıklar dünyasındaki iyileşme etkisini yaratmaya çalışırsınız
KU Amacının Üç Bileşeni:
Şimdi
Olumlu
Kesin
“Şimdi”nin anlamı hemen şu anda yapmaktır.
“Kesin”lik, iyileşmek istediğinizin ne olduğunu açıkça belirlemeniz;
“olumlu” ise, durumu sanki çoktan düzelmiş gibi ele almanızdır.
İnanmıyorsanız, söylediklerim muhtemelen doğru olabilir öyleyse doğru olmadığını kanıtlayın. Haksız olsam dahi, biz insanlar, kendimizi fazlasıyla umutsuz bir noktada resmettik, kaybedecek hiç şeyimiz yok.
Biz insan ırkı, kolektif olarak biliyoruz ki öğrenilecek tek bir ders var: farkındalığa ulaşmak. Bize sürekli “anda yaşamak” hatırlatılıyor. Peki, bu ne anlama geliyor? Gelecek ile ilgili plan yapmaktan vazgeçmemiz ya da anılarımızdan kurtulmamız anlamına mı geliyor? Elbette değil. Şu “anda” yaşamak, saf farkındalık içinde yaşamak demektir. Saf farkındalık, ruhsal zamanı, zihni meşguliyetinden uzaklaştırıp, onun zamansızlığı ve mükemmel düzeni yansıtmasını sağlayarak ortadan kaldırmaktadır. Farkındalığa ulaşmış bir zihin, organize, enerjik ve yara-tıcıdır. Farkındalığa ulaşmış bir zihin huzurludur. Hiçbir zarar vermez.
“Herhangi bir şeye birisi itina gösterirse, o şey bir ot sapı olsa dahi, kendi içinde, gizemli, harika, tarif edilemez şekilde büyüleyici bir dünyaya dönüşür.”Henry Miller
Kitabın ortalarına geldiğimde insafsız bir 7 puan verdiğimi itiraf ediyorum. Kitabı bitirdim ve hakkettiği puan benim gözümde 10'dur.
Frank J. Kinslow bize her spiritüel öğretinin temelinde bulunan, her ne ad ile anılırsa anılsın (sıfır noktası, saf farkındalık, anda olmak, ibnüzzaman vs. ) aynı şeye işaret eden noktanın farkındalığıyla hastalıkların iyileştirilebileceğini söylüyor. Ve diyor ki bunu yapmak sizin şu an yaptığınız eylemden yani kitap okumaktan daha kolay.
Alıntılarda da sizinle paylaştığım teknik uygulamaları var. Bunların amacı bizi anda tutacak farkındalığa ulaştırmak. Bir kez ulaştıktan sonra her an daha kolay ulaşabiliyor ve Kuantum uyumlaşması yapabiliyor olacaksınız.
Kuantum Uyumlaşmasının özünde etiketlediğimiz, yargıladığımız ve ben dediğimiz egonun ötesindeki huzura ulaşmak. Ona ulaşmaktan kasıt onun ne olduğunu öğrenmek, onu da yargılamak değil. Sadece "ben"in ötesindekinin farkında olmak. (Burada benim aklıma direk şu geliyor "Sen çıkarsan aradan, kalır seni yaradan") Sonrası çok basit bir şekilde olumlu ve basit bir niyet ve farkındalık . Buna belki de bizim terminolojimizde dua diyebiliriz. Farkındalık da bizim terminolojimizde nazar etmek olabilir. Bakışların zihnin gücü nazarı hepimiz kabul ediyoruzdur. Burada nazar kuvvetli bir anda oluşla, konsantrasyonla olumlu niyete yönlendiriliyor.
Alıntıları okuyun ve uygulamaya çalışın.
Yazarında dediği gibi "Bir şey kaybetmezsiniz."

https://hizliresim.com/7ypDQl

Kitabı pc üzerinden e-ktap olarak okudum. Bu hizmetinden dolayı Kültür Bakanlığına teşekkürü bir borç bilirim. (Gözlerime pek iyi gelmedi ama!!) isteyenler http://koha.ekutuphane.gov.tr adresinden halk kütüphanesi şifreleriyle (tc. no şifre ve kullanıcı adı) giriş yaparak kitap adıyla arama yaptırarak e-kitaba ulaşabilirler.
https://hizliresim.com/a1al15

Yazarın biyografisi

Adı:
Frank J. Kinslow
Unvan:
Doktor,yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 19 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.