Gregg Loomis

Yazar 7,2/10 · 78 Oy · 6 kitap · 253 okunma ·  6 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

6 okur beğendi.
78 puanlama · 6 alıntı
0 haber · 1.420 gösterim
253 okur kitaplarını okudu.
72 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
3 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Gregg Loomis'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Gregg Loomis'in Biyografisi

Gregg Loomis ticari davalar konusunda uzmanlaşmış bir avukattır.O ayrıca Birleşik Devletler'in dışında eski sürücüdür ve lisanslı ticari bir pilottur.Gregg Avrupa'da ve Karayipler'de kapsamlı olarak gezdi;Voodo Fury,Pegasus Sırrı,Julian Sırrı,Cehennem Kapıları kitaplarının yazdı ve FLYING ile Scuba Diving dergilerinde makaleler yayınladı.Gregg birkaç küçük hikâye yazdı ve Georgia Yazarlar Birliği tarafından yılın yazarı için aday oldu.Loomis baskı yaptığı kitapların yarım milyonda fazla kopyaya sahip ve O kitaplar birden fazla yabancı dile çevrildi.Hala, Gregg hukuk uygulamaları yaptığı onun yerli Atlantası'nda eşi Suzanne ve onların altın av köpeği olan Harry ile birlike bir avukat olarak yaşıyor ve Gregg mahkeme tarihleri arasında yeni romanı üzerinde çalışıyor. İlk romanı Voodoo Fury, 1991'de Berkeley'den çıktı
Sadık Cemre Kocak, bir alıntı ekledi.
02 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Guillaume de Poitiers kanatlı at kabartmasına merakla baktığımı görünce, "Bu kanatlı at Yunan mitlerindeki Pegasus," diye açıkladı. "Bu at bizim tarikatın simgesidir."

Pegasus Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 207)Pegasus Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 207)
Gizem Bingöl, bir alıntı ekledi.
08 Şub 13:09 · 3/10 puan

Eşyalar sadece yaşadığımız süre içinde borç olarak aldığımız objelerdir.

Kıpti Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 67 - Pegasus)Kıpti Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 67 - Pegasus)
Tuncay YILDIRIM, bir alıntı ekledi.
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

''Cehalet mutluluk, akıllı olmak çılgınlıktır.''

Cehennem Kapıları ( Cep Boy ), Gregg Loomis (Sayfa 167)Cehennem Kapıları ( Cep Boy ), Gregg Loomis (Sayfa 167)
Sadık Cemre Kocak, bir alıntı ekledi.
12 Şub 00:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Amicus est tanquam alter idem.
(İyi bir dost, insanın ikinci benliği gibidir)

Julian Sırrı ( Cep Boy ), Gregg Loomis (Sayfa 40)Julian Sırrı ( Cep Boy ), Gregg Loomis (Sayfa 40)
Sadık Cemre Kocak, bir alıntı ekledi.
01 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kendi kendine maddelerin kötü olamayacağını düşündü. Fakat elindeki yazılı parşömenler onu rahatsız ediyordu, bunlardan kurtulması daha iyi olacaktı. Ama hayır, bunun kararını o veremezdi. Piskoposun ziyaretini beklemeli, bunları ona göstermeli ve kararı yetkiliye bırakmalıydı.
Elindeki parşömen parçalarından ona ne kötülük gelebilirdi ki ?
Bu sorunun cevabı rahibin akşam ayinini yapması sırasında geldi. Bir katedral kapısına çivilenen bir kağıt parçası kiliseyi sonsuza kadar mahvetti.

Pegasus Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 6)Pegasus Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 6)
Sharlot, bir alıntı ekledi.
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Suçlanma işleri zorlaştırır, çünkü kamuoyunda suçlanan kişi tersi kanıtlanana kadar suçu işlemiş kabul edilirdi.

Pegasus Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 27)Pegasus Sırrı, Gregg Loomis (Sayfa 27)
Güler Bilkay Aygün, Pegasus Sırrı'ı inceledi.
08 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Da Vinci Şifresini okumayan biri için gizemli ve sürükleyici bulunabilir. Ama Da Vinci Şifresini okuyan biri olarak çok yavan bulduğumu söyleyebilirim. Ayrıca Dan Brawn'ın hayal gücü ve teknik donanımı karşısında yazarın kurgusu zayıf kalmış.Tanıtımyazılarının etkisinde kalarak okursanız beklentilerinize cevap vermekten uzak, hayal kırıklığı yaratan bir kitap

Sadık Cemre Kocak, Julian Sırrı ( Cep Boy )'u inceledi.
12 Şub 22:46 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitabımız çok güzel. Hemen farklı yanını belirteceğim. MS 362 gibi başlayan kitabımız 1939,1945,1988 gibi tarihlere değinerek günümüze gelirken normal şartlarda çoğu yazar geçmiş döneme sadece final kısmını anlatırken değinir ancak yazarımız kitabın aralarına da bu geçmişi katarak oldukça önemli bir farkındalık getirmiş bu noktada.
Kahramanımız ise artık son dönemde alışık olduğumuz ve birçok yazarın da Sherlock karakteri gibi ünlü yapmaya çalıştığı isimlerden ‘Langford’ ki burada da rahat durmuyor (sayın seyirciler diyesim geldi nedensizce)
Eski CIA ajanlarından aynı zamanla Langford’un arkadaşı Don Huff (en sevdiğim kitap konularından olan İspanya’da hatta daha da iyisi Sevilla’da öldürülür ki açın da Sevilla Katedraline bakın derim) bir cinayete kurban gidiyor. Bizim Lang da polis bir şey yapmayınca kızının ya da eşinin –tam hatırlamıyorum kusura bakmayın- hatrına olayı araştırıyor. Olanları yazıp da Spoiler vermeyeceğim fakat şunu söyleyeyim, olaylar çözüldükçe Lang için durum daha da vahim hale geliyor. Hatta şu var ki normalde bir insanın evine, arabasına, işine, eşine saldırı olur anlarım da -yazarımızın hayal gücü diyelim- Uçak saldırısı nedir ? Gerçekten yazarın bu tutumu çok hoşuma gidiyor. Kılıfına da uydurmuş tabi. Böyle bir ilerleyişe de dur demek olmaz tabi. 
Final ise biraz sanki beklentimin altında kaldı. O kadar olaylar, kilise tarihi, İsa düşünceleri derken gelen final açıkçası çok şaşırtıcı olsa da bana saçma geldi ve beni tatmin etmedi. Tabi kitabın okunabilirliği ve çeviri kalitesi de çok güzeldi. Tabi bir Ali Cevat Akkoyunlu taraftarı olsam da B sınıfı takımın A sınıfı oyuncusu diyebileceğim Enver Günsel’de bu tarz kitaplarda yaptığı çevirilerle dikkatimi çekiyor. Sanırım yazarın diğer kitaplarını da çevirmişti. Pegasus’u okurken de çevirisini beğenmiştim. Böyle değerli çevirmenlere de ihtiyacımız var tabi. Kitap genel itibariyle güzeldi ve polisiye severler için okunabilirlik derecesini oldukça iyi görüyor, iyi geceler ve keyifli okumalar diliyorum..

Ceylan, Julian Sırrı ( Cep Boy )'u inceledi.
 20 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lang Reilly serisinin ikinci kitabı olan bu roman Dan Brown romanlarını çağrıştırıyor. Ancak onunla kıyaslanamaz.
Çözülmesi gereken sırlar, bulmacalar var. Ancak Dan Brown'dan daha çok aksiyon ve macera ve bence daha az gizem var.
Sonu farklı biten bu roman okunurken sizi sıkmayacak cinsten.
Geçmiş ile şimdinin bir arada olduğu bir anlatım var.

Sadık Cemre Kocak, Pegasus Sırrı'ı inceledi.
02 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şunu belirtmem gerekir, tanıtım yazısından ziyade harikulade bir kitaptı. Son sayfaya kadar tabiri caizse soluksuz okudum. Hani bir devamı olsa, kesinlikle okurum.
Biraz da eleştirelim. Longford sanki biraz fazla şişirilmiş gibi, özellikle de şansı konusunda ancak bu kitabın güzelliğini bozmaz..

GoldenBrown, Pegasus Sırrı'ı inceledi.
05 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Okuyacak bir roman bulamadığım kararsız kaldığım bir dönemde açıkcası pek bir beklenti içine girmeden arka kapağında yazanlara bakarak aldım kitabı. Ancak yazar beni mahcup etti bir çok kitaba göre daha sürükleyici bir kitap. Zaten o yüzden yazarın diğer kitaplarını da alıp okudum. Ancak özellikle belirtmeden geçemeyeceğim bir nokta da kitabın Da Vinci'nin Şifresi ile karşılaştırılması. Da Vinci'nin Şifresi'ni Maserati olarak nitelersek bu kitap ancak ve ancak Seat falan olur :) ona göre herkes yerini bilecek.

Ahmet Kaya, Pegasus Sırrı'ı inceledi.
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Da Vinci'nin şifresini okumamış olsam beğeneceğim bir kitap olurdu; ama ;Da Vinci'nin Şifresi'nden sonra yayına girmiş olması ben de direkt "taklit" alarmları çaldırdı. Taklit eserleri hiç sevmem.

Sharlot, Pegasus Sırrı'ı inceledi.
31 Ara 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 8/10 puan

Kahramanimiz kardesi ve yegenini oldurenleri ararken kendini tapinak sovalyelerinin karsisinda buluyor.kesfettigi binlerce yillik sır hayatini tehlikeye sokuyor.son derece guzel kurgulanmis ve surukleyici bir roman.

Serdar Poirot, Kıpti Sırrı'ı inceledi.
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman daha. Lang Reilly, bir arkadaşının kaçırılmasına tanık olur. Kaçırılmasının sebebi, Mısır'da bulunan Kıpti Yunancası ile yazılmış bazı el yazmalarıdır. Sonrasında evine yapılan bir sabotaj sonucunda ağır yaralanır. Gözünü açtığında eski sevgilisi Gurt'u yanında Manfred adında bir çocukla görür. Manfred kendi oğludur ve artık onlar da tehlikededir. Ele geçirilen yazmaları tercüme ettirir ve tehlikenin ne kadar büyük olduğunu anlar. Bütün Hristiyanlık alemini temelden sarsacak bir olaydır bu. Hz. İsa'nın kardeşi olduğu iddia edilen James adında birinden ve Petrus'un onu öldürmesinden bahsedilmektedir. Malta Şövalyeleri peşindedir ve acaba bu maceradan sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Serdar Poirot, Cehennem Kapıları ( Cep Boy )'u inceledi.
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman daha. Dünyanın çeşitli yerlerinde çevre aleyhtarı bazı insanlar ölü bulunur. Herhangi bir mücadele izi yoktur ve gırtlakları kesilmiştir. Bu işte bir iş olduğunu düşünen Narcom firmasında çalışan eski bir asker olan Jason Peters bazı toprakları inceler ve doktor Maria ile tanışır. Ancak hayatı tehlikededir ve yardıma ihtiyacı vardır. Eski bir SAS elemanı olan arkadaşı Adrian ile beraber kendisini öldürmek isteyen insanlardan kaçmaya başlar. Her şey Severanus'un Hades'in yanına gittiğini anlattığı bir hikaye ile başlamıştır. Bazı taşların uyuşturucu etkisi vardır ve bu taşlar ile ABD başkanına bir suikast düzenlenecektir. Bunu engelleyecek olan ise Jason, Maria ve Adrian'dır. Oldukça sürükleyici bir roman.

Serdar Poirot, Sina Dağı Sırrı ( Cep Boy )'u inceledi.
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye ve macera romanı. Eski bir CIA ajanı yeni bir avukat olan Lang Reilly'nin yöneticisi olduğu vakfa bağlı bir kaç bilim adamı kısa aralıklarla öldürülür. Ve bu arada İsrail'e yapılan bir nükleer saldırı bilinmeyen bir şekilde bertaraf edilir. Olayları araştıran Reilly, eski dönemlerden kalma bazı belgelere ulaşır. Bu belgelerde süper iletken bir maddenin büyük bir enerji açığa çıkarabildiği anlatılmaktadır. Yakınlık kurduğu savcı yardımcısı Alicia da kaçırılır. Hem dinsel hem de teknolojik açıdan çok önemli olan bu buluşa yaklaşan herkes tehdit altındadır ve işin ucu İsrail'deki kökten dinci bir örgüte dayanmaktadır. Acaba Reilly Alicia'yı kurtarabilecek midir? Bir solukta okunan bir roman.

Bütün İncelemeleri Göster