Sina Dağı Sırrı ( Cep Boy )

7,8/10  (4 Oy) · 
20 okunma  · 
5 beğeni  · 
499 gösterim
"Uluslararası Bir Kurgu ve Heyecan Dolu Bir Aksiyon."
-Publishers Weekly-

Türkiye'de ve Dünyada Satış Rekorları Kıran Pegasus Sırrı ve Julian Sırrı Kitaplarının Yazarı Gregg Loomis'den Soluksuz Okuyacağınız Aksiyon Dolu Bir Macera

ABD başkanı gecenin yarısında uyanıp, üst düzey danışmanlarıyla görüşür çünkü İran İsrail üzerine nükleer füzeler göndermiştir. Ancak, füzeler havada gözden kaybolurken, İsrail Cumhurbaşkanı Amerikan müttefiğine endişelenmemesini ve uykusuna geri dönmesini söyler. Misilleme yapmasına gerek yoktur. ABD başkanı ve ekibi ne olduğunu anlayamaz.

Bu sırada Lang'ın araştırması onu Brüksel, Kahire, Viyana, Tel Aviv... ve geçmişin sırlarının derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkaracaktır. Öldürülen bilimadamları ve gün yüzüne yeni çıkarılmış antik bir parşömen arasındaki bağlantı nedir? Onun içindekiler neyi kapsamaktadır ve güçlü bir grup onun barındırdığı sırları korumak için neden adam öldürmektedir? Lang Ortadoğu'daki bu güçler dengesi içinde hayatta kalmak ve yüzyıllar boyunca gizli kalmış olan tarihi sırlar bilmecesini çözecek yanıtı bulmaya çalışacaktır.

"Gregg Loomis çok fazla göndermeleri ve bir labirent içinde olağanüstü dönüşleri olan büyüleyici bir macera kaleme almış! Dan Brown hayranları Gregg Loomis'i çok sevecek. "
-I Love a Mystery-

"Gerilim romanı hayranları Gregg Loomis'in bağımlısı olacak. Çünkü onun soluk kesici romanları artık bir sır değil."
-Harriet Klausner-

Okuyucuları gerilim, entrika ve komplo teorilerinin hiç bitmediği olağanüstü bir kurgu bekliyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2010
 • Sayfa Sayısı:
  470
 • ISBN:
  9786054263837
 • Orijinal Adı:
  The Sinai Secret
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye ve macera romanı. Eski bir CIA ajanı yeni bir avukat olan Lang Reilly'nin yöneticisi olduğu vakfa bağlı bir kaç bilim adamı kısa aralıklarla öldürülür. Ve bu arada İsrail'e yapılan bir nükleer saldırı bilinmeyen bir şekilde bertaraf edilir. Olayları araştıran Reilly, eski dönemlerden kalma bazı belgelere ulaşır. Bu belgelerde süper iletken bir maddenin büyük bir enerji açığa çıkarabildiği anlatılmaktadır. Yakınlık kurduğu savcı yardımcısı Alicia da kaçırılır. Hem dinsel hem de teknolojik açıdan çok önemli olan bu buluşa yaklaşan herkes tehdit altındadır ve işin ucu İsrail'deki kökten dinci bir örgüte dayanmaktadır. Acaba Reilly Alicia'yı kurtarabilecek midir? Bir solukta okunan bir roman.