Giriş Yap

Hadrian N. Ball

Yazar
8.6
21 Kişi
Unvan
Eğitim Üyesi, Yazar
Yaşamı
Hadrian N. Ball, Waveney Sağlık Merkezi ve Suffolk Akıl Sağlığı Merkezi tıbbi direktörü. Kraliyet psikiyatrları koleji eğitim üyesidir.

İncelemeler

Tümünü Gör
cok guzel kitab olmali yuz kabigindan insani celb ediyo.............................................................................................................................................................................................................................
1 yorumun tümünü gör
Reklam
378 syf.
·
Puan vermedi
İnsanı dolayısıyla kendisini anlamak isteyen, yargılamak yerine anlamlandırmayı, korkmak yerine bilmeyi, şaşkınlığın akut heyecanı yerine mu'tedil, müstakim, dengeli yaşamak arzusunda olan, zihnimizi terbiye ederek, id itkisi sonucu ortaya çıkabilecek, eylemleri-söylemleri derdest etmek isteyen tüm yola çıkmış saih kardeşlerimin bu kitabı da ziyaret etmeleri gerektiğini söyleyebilirim. Kitabın içeriğine gelince; Kesinlikle size bir çok kavram kazandıracak. Bu, eğer ki yeni şeyler öğrenme konusunda tutkun değilseniz sizi yorabilir. Olgu durumlarını ayrı bölümler hâlinde ele alması kesinlikle ilgi çekici, ve bunların içeriği gerçekten ürpertici. Kitabın muhtevasında yer alan ve ilgimi cezbeden sendromlar: Couvade sendromu ve Folie deûx başlığı altında ki grup histerisi bölümüydü Halkın tapınağı tarikati ve Manson ailesi olguları açıkçası nefesimi kesti, korkunçtu. Bir insanın neden bağımsız düşünme yeteneği geliştirmesi gerektiğini anlamamızı, içselleştirmemizi sağlayacak örnekler. . Son olarak çağdaş psikiyatride yavaş yavaş Cin çarpması (c harfini büyük yazmamın sebebi korku değil (: ) olgusunun gerçekten kabul ediliyor oluşu, teolojik (dinsel) açıklamalarında gerekli olduğu kabulü, en azından bu alan içinde din-bilim ayrılmazlığı münasebetiyle önemli bir nüans.
378 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
İlginç psikiyatrik hastalıkların tanı ve tedavi yöntemlerini anlatan bir kitap. Her hastalığın tanısı yapıldıktan sonra, hasta öyküleriyle örneklenerek anlatım güçlendirilmiş. Tedavi yöntemlerini okurken hemen hemen hepsinde birbirine benzer yöntemler uygulandığı için paragraf atlamaları yaptım. Tıbbi terimlerin çok fazla olmasıda kitabı ağırlaştırmış. Bunun dışında çok güzel kitap.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48